nauw door terugval verkoop Dubbele lasten breken Goese dealer Van Strien op Haag Zeeuwse zeesportvissers naar Den Zeeland straks Griepepidemie is nu officieel Uitgooien van hengel vanaf het strand kan nauwelijks meer. Speel vandaag om de hoogste Jackpot van Nederland! PZC Zaterdag 24 januari 2009 3 COMMENTAAR Waar zijn de grote visies, waar is de doortastendheid die Zeeland vooruit zal helpen? In de aanloop naar het debat dat deze krant maandag houdt over de toekomst van de provincie, kijk je onwillekeurig om naar ingrijpende keuzes van weleer. Hoe het Sloegebied er kwam en hoe de Kanaalzone zich ontwikkelde. 1-loe een gevoel van urgentie bij een kleine groep Zeeuwen tot plannen kan leiden waar de provincie decennia lang plezier van heeft. Welke wegen zouden dergelijke pioniers nu inslaan? Hoe hoog zouden ze grijpen? Waarschijnlijk zouden zij zich niet neerleggen bij het huidige tweesporenbeleid dat rust en ruimte in balans probeert te houden met bedrijvigheid. Dat beleid is heel bekwaam, maar het brengt te weinig leven in de brouwerij. Als nieuwe pioniers hier een grote stad willen bouwen, of een kerncentralepark van on-Nederlandse omvang? Als zij het aantal Zeeuwse eilanden willen verdubbelen? Schiet Zeeland dan in een afwerende kramp? Het is te vrezen. Deze provincie is niet voor niets op zoek naar een nieuw imago. Pas als er écht gekozen wordt, komt het goed. door Frank Balkenende Autobedrijf Van Strien in Goes verkeert in ernstige financiële problemen. De Volkswagen- en Audi-dealer met zo'n 35 medewerkers is gesloten. Het is onduidelijk of het bedrijf op een faillissement afstevent of nog te redden is. De Rabobank heeft in elk geval beslag gelegd op pan den en autovoorraad. Bij het prestigieuze pand in Car Village, aan de Goese autoboule vard, zijn de showrooms donker. Buiten staan rijen nieuwe auto's, waarvan enkele met een gepeperd prijskaartje. De Troostwijk Groep is ingeschakeld om de waarde van de Goese dealer te taxeren, ook van wat er op het erf staat. Binnen worden lopende zaken door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Door toename van het aantal visnetten voor de kust, kun nen zeesportvissers nauwelijks meer de hengel uitgooien. Woens dag pleiten ze in de Tweede Ka mer voor een 'nettenvrije-zone' van minimaal 250 meter voor de hele Nederlandse kust. „Een kleine groep beroepsvissers, nog afgehandeld. Volgens woord voerder Jacques Geijsen van impor teur Pon's Automobielhandel krij gen klanten hun bestelde auto net jes afgeleverd. Het gaat om tiental len auto's en bedrijfswagens. „Onze zorg is primair dat klanten hun nieuwe auto krijgen. Wij staan er voor de rest buiten, want het gaat niet om een bedrijf van Pon. Wij zijn geen eigenaar." Onder personeel heerst grote onze kerheid, zegt een verkoper. Hij wil en mag niets zeggen over de finan ciële malaise. Of er een doorstart of overname komt, is onduidelijk. Van Strien-directeur Jos Smits is onbereikbaar, zijn advocaat even zeer. De situatie is precair voor Van Strien, maar dat betekent niet dat maakt het 650.000 zeesportvissers in Nederland onmogelijk om van af het strand nog een hengel uit te gooien", zegt Ben Biondina uit Kamperland. Hij is bestuurslid van Sportvisserij Nederland. Overleg tussen de sport- en de be roepsvissers heeft niets opgele verd. „Beroepsvissers willen niet wijken. Ik heb er begrip voor. Zij hebben te maken met grote proble men. De diesêl is duur, dus kotters vissen soms nog geen 100 meter van de kust. Verder is er een klei ne groep vissers die vlak voor de Goes het zonder VW/Audi-dealer- schap zal moeten stellen. Volgens Pon-woordvoerder Geijsen is het ondenkbaar dat deze merken ont breken aan dé autoboulevard van Zeeland. „Er is Pon alles aan gele gen om Volkswagen en Audi in Goes aan te kunnen bieden." De kredietcrisis lijkt ogenschijnlijk de oorzaak, maar is dat niet, zeg gen een collegadealer die anoniem wil blijven en voorzitter Rob Stra- ting van de Goese merkendealers. De last waaronder Van Strien ge bukt ging, waren bovenal de kos ten voor twee locaties. Decennia zat de VW/ Audi-dealer aan de Van der Spiegelstraat in wat ooit de eerste, glazen showroom in Goes was. Onder druk van de im porteur trok Van Strien in 2007 kust met netten vist. Dat gebeurt op zo'n kleine schaal, dat verder uit de kust vissen voor hen onren dabel is. Die mensen moeten dan ook schadeloos worden gesteld. Dat kunnen wij niet doen, de poli tiek wel." De sportvissers komen ook in het gedrang door toenemende druk IBB Zeesportvissers gaan donderdag in de Tweede Kamer pleiten voor een 'nettenvrije-zone' van min stens 250 meter voor de hele Ne derlandse kust. naar Car Village. Een miljoenenin vestering, die zou worden gedekt door de herontwikkeling van de verlaten panden aan de Van der Spiegelstraat. Op die plek zouden twaalf eengezinswoningen en 62 appartementen verrijzen, maar dat plan sleepte zich voort doordat het binnen de risicozone van lpg-verkooppunt van het tegeno verliggende Shell-station viel. „In middels is dat opgelost. Shell wil de lpg-tank verplaatsen en de ge meente is bereid mee te werken", zegt Strating. „Helaas komt het voor Van Strien te laat. Het is toch jammer als je 4,5 miljoen euro in je achterzak hebt zitten en je kunt er niet bij. Het is diep triest voor Van Strien en dan spreek ik voor alle dealers in Goes." op de ruimte. „In Nederland vindt een herverdeling plaats van land en water. Zo worden natuurgebie den aangewezen en gebieden waar windmolenparken mogen komen. Het ministerie van LNV verzint voor elk probleem een oplossing, maar beziet onvoldoende alles in samenhang." De vissers willen - samen met het Nederlands platform waterrecrea tie en de KNRM - een nettenvrije zone. Biondina gaat woensdag sa men met verschillende Zeeuwse vissers naar de Tweede Kamer. MIDDELBURG - Zeeland wordt offici eel geteisterd door een griepepide mie. In het zuiden van Nederland zijn veertien van elke tienduizend inwoners besmet met het influen- za-virus. Dat blijkt uit nieuwe cij fers van het Nederlands Influenza Centrum (NIC). Landelijk ligt het gemiddelde op 13,1 griepgevallen per tienduizend inwoners. Vorige week waren nog vier griepgevallen per tienduizend inwoners, maar dat kwam volgens de GGD Zeeland waarschijnlijk door een vertraging in de registra tie. Hadden vorige week vooral de kinderen van nul tot vier jaar griep, nu is er nauwelijks verschil meer tussen de leeftijdscategorie ën. De GGD Zeeland adviseert men sen om vooral een hand of zak doek voor hun mond te houden als ze niezen of hoesten. De kans op besmetting wordt daarmee klei ner. „Gebruik bij voorkeur een pa pieren zakdoek en was vaak de handen. Zorg bovendien voor ven tilatie in huis en maak deurknop pen en speelgoed regelmatig schoon", aldus de GGD. Ga snel naar de winkel I ofkijkopwww.lotto.nl LUIIUb Landelijk aantal verkochte nieuwe auto's per kwartaal 1x1000 150 I II III IV I II III IV I II III IV I II III IV I II III IV 2004 2005 2006 2007 2008 Landelijke omzetontwikkeling auto-/motorbranche I II III IV I II III IV I II III IV I II III IV I 2004 2005 2006 2007 2008

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3