De Bruijn zoekt Kleibanova zorgt voor sensatie 36 Zaterdag 24 januari 2009 PZC Loting hoofdtoernooi Sluiskil HER - Belg Philipoom laat Hulstenaar kansloos in wereldbekertoernooi. Albrecht nog weken in het ziekenhuis Smeets behoudt zijn ongeslagen status Landis maakt volgende maand zijn rentree Koploper WV gaat onderuit tegen Telstar Dick Jaspers Peter Ceulemans Ned Bel Jeari Paul de Bruijn Ned jozef Philipoom Bel N. Polychronopoulos Gri A. Balogiannis Gri Martin Horn EddyLeppéhs Den Bel Tatsuo Arai Alexander Salazar Jap Col Marco Zanetti Pierre Soumagne Ita Fra Christian Rudolph Den Raimond Burgman Ned Torbjorn Blomdahl Zwe Tsuyoshi Suzuki Jap Frédéric Caudron Bel Davy van Havere Bel Jeremy Bury Fra Ruben Legazpi Spa Roland ForthommeBel Glenn Hofman Ned F. Kasidokostas Gri Tonny Carlsen Den Dick Jaspers Jozef Philipoom Nikos Polychronopoulos Eddy Lepperrs Alexander Salazar Pierre Soumagne Raimond Burgman Torbjorn Blomdahl Frédéric Caudron Jeremy Bury Roland Forthomme Filipos Kasidokostas af" zaterdag 24 januari n-- zondag 25 januari zaterdag 24 januari zondag 25 januari zaterdag 24 januari Kyung-Roul Kim Anh Bu Duong ZKo Vie Eddy Merckx Javier Teran Bel Ecu Ramon Rodriguez Tayfun Tasdemir Per Tur Daniel Sanchez Jean van Erp Spa Bel zondag 2S januari zaterdag 24 januari Tayfun Tasdemir Bij het ter perse gaan van deze krant, waren deze partijen nog niet afgelopen Willem Adriaansens MELBOURNE - De Russische tiener Alisa Kleibanova zorgde gisteren voor de tweede sensatie in twee dagen bij de Australian Open. Am per 24 uur na de voortijdige uit schakeling van Venus Williams sloeg zij de Servische Ana Ivano- vic uit het toernooi. De nummer vijf van de plaatsinglijst leek de partij na een moeizame start nog te kunnen omkeren. Kleibanova serveerde op een stand van 7-5 5-4 voor de wedstrijd, maar de Servi sche brak de service van haar te genstandster. Ze sleepte er een tie break uit die ze met 7-5 won. Klei banova liet zich door deze tegen valler echter niet uit het veld slaan. Ze nam brutaal het heft weer in handen en maakte de wed strijd met duidelijke cijfers af: 6-2. door Koen de Vries SLUISKIL - Als Jean Paul de Bruijn nog niet wist hoe zijn pommerans eruit zag, dan is dat sinds gisteren voorbij. De biljarter uit Hulst pro duceerde in de eerste ronde van het wereldbekertoernooi drieban den in Sluiskil tegen de Belg Jef Philipoom afzwaaier na afzwaaier. Steeds richtte hij bij terugkeer op de stoel zijn blik op het topje van zijn keu. Alsof daar de oplossing van zijn probleem te vinden zou zijn. Dat was natuurlijk niet zo. Waar de kansloze 3-1-nederlaag tegen de 42-jarige Belg dan wel aan lag, kon de Zeeuwse topbiljarter, die met het magere gemiddelde van 0,778 afsloot, niet aangeven. Het was een kwestie van vorm. Maar wat dat dan precies is? „Ik weet zeker dat ik daar nooit achter kom", mij merde de teleurgestelde De Bruijn. Lag het misschien aan de druk die het dicht hij huis spelen met zich meebrengt? De Bruijn: „Dat heeft er niks mee te maken." Was het spelen van het NK penta- hlon misschien net iets te veel? De Bruijn: „Ach, ik heb vorige week veel gebiljart. Dat zou ook positief kunnen werken." Van ]ef Philipoom had hij nog niet vaak gewonnen. Had het daar mis schien iets mee te maken? De Bruijn: „Al stel je nog tien van dit soort vragen, ik kan niet verkla ren waarom ik zo'n slechte partij gespeeld heb. Wat ik wel zeker weet, is dat ik totaal geen gevoel had. Dat gebeurt gewoon. En dan verlies je van iedereen." Jef Philipoom had donderdag avond genoeglijk in zijn handen gewreven toen de loting uitwees dat hij tegen De Bruijn moest spe len. „Ik ben z'n zwarte beest", gaf de Belg uit het dorpje Pulderbos (bij Antwerpen) aan. „Ik heb nog nooit van hem verloren. Tegen Jean Paul ben ik mentaal zwaar in het voordeel." Dat besef speelde al lang voordat INNSBRUCK - De onfortuinlijke skiër Daniel Albrecht zal nog we ken op de neurologische afdeling van het universitair ziekenhuis in Innsbruck moeten verblijven. De 25-jarige Zwitser kwam don derdag in de training voor de we reldbekerafdaling op de beruchte Hahnenkamm in Kitzbühel zwaar ten val. Hij liep ernstig hersenlet sel en longschade op. WIJK AAN ZEE - Debutant Jan Smeets is in het Corus-schaaktoer- nooi na zes ronden nog altijd onge slagen. De Nederlands kampioen, met de laagste elo-rating van het hele gezelschap in de hoofdgroep, maakte tegen de Cubaan Domin- guez met wit een snelle remise. Smeets heeft nu 3,5 punt, een half je minder dan koploper Sergej Kar- jakin. De Oekraïner speelde remi se tegen de Noor Carlsen. de eerste bal gestoten werd door het hoofd van Philipoom. Maar dat het verschil in de wedstrijd zo groot kon zijn, had hij niet ver wacht. „Ik heb zes jaar met Jean Paul in het team gespeeld. Hij kan zó mooi biljarten. Maar hij was nu onherkenbaar. Hij was heel gespan nen, biljartte zonder vertrouwen." Zonder zelf geweldig te spelen haalde Philipoom onbedreigd de fi nish. En dat terwijl hij de derde set cadeau gaf aan de Zeeuws-Vla ming. „Ik was niet supergeconcen treerd", was zijn verklaring. „Ik had het gevoel dat ik deze partij niet kon verliezen." De Bruijn wekte de indruk dat hij niet kon winnen. Hij leek zich snel te verzoenen met een neder laag en was ook wat geïrriteerd. „Het is niet mijn dag jongens", mompelde hij aan het begin van de tweede set, nadat hij een caram bole op een haar na gemist had. En na een gelukkig punt van Phi lipoom, begon De Bruijn cynisch te klappen. Opmerkelijk was zijn li chaamstaal na de gewonnen derde set. De Bruijn plofte net zo zout- zakkerig op zijn stoel als al die an dere keren na een misser. Philipoom was een stuk uitbundi ger. Hij dronk na afloop een flink glas bier en keek vooruit naar zijn volgende wedstrijd. Vandaag ont moet hij Dick Jaspers, de favoriet voor de eindzege. „Vorig jaar ver sloeg ik Dick hier in de eerste ron de. Ik hoop dat hij dat nog niet ver geten is. Dan ben ik voor de twee de keer mentaal in het voordeel." LOS ANGELES - Floyd Landis keert volgende maand terug in het pelo ton. De Amerikaanse wielrenner, die in 2006 de eindzege van de Ronde van Frankrijk kwijtraakte na een positieve dopingtest, ver schijnt op 14 februari aan de start van de Ronde van Californië. Lan dis (33) rijdt voor de Amerikaanse formatie OUCH van zijn persoon lijke fysiotherapeut Brent Kay. RIJSWIJK - VW-Venlo heeft in de 23e speelronde zijn vierde neder laag van het seizoen geleden. De trotse koploper van de Jupiler Lea gue verloor gisteravond in Venlo met 2-1 van Telstar. RKC profiteer de van de misstap van WV en ver kleinde de achterstand op de Lim burgers tot negen punten. De Waalwijkers waren thuis veel te sterk voor TOP Oss: 5-0. RBC ver loor met 0-1 van Go Ahead Eagles.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38