PZCI35 Poortvliet gooit de handdoek Feyenoord bijna rond met Been Topsport is keihard 36 Arnemuidenaar (53) ziet geen perspectief meer bij Southampton. Trainer van NEC moet deze zomer terugkeren bij Rotterdamse club. 36 en 37 kampte met financiële problemen waardoor de selectie voor het over grote deel uit jonge talenten be stond. Omdat de resultaten tegen vielen begonnen de fans zich meer en meer te roeren. „Zaterdag hing er een heel agressieve sfeer in het stadion", vertelde Poortvliet gisteravond. „Ik wist dat ik onder druk stond, maar het moet niet ex plosief worden. Al zitten ze op mijn nek, daar geef ik niks om. Maar het moet wel leuk blijven." Volgens Poortvliet waren er bin nen de voetbalclub verschillende kampen ontstaan. „Die zijn ge creëerd door de slechte resultaten van de afgelopen jaren en het wan beleid dat is gevoerd. Kampen blij ven bestaan en roeren zich. Veel fans richtten hun woede op voor zitter Rupert Lowe en veel men sen waren ook niet blij met een Nederlandse trainer. De fans reage ren op wat ze horen en zien. Dat is prima, maar ik had geen zin meer om de Kop van Jut te zijn." Over zijn eigen inbreng is Poort vliet duidelijk: „Het was een ver schrikkelijk mooie uitdaging, maar ik wist ook dat de club problemen had. Ik heb er alles aan gedaan om het maximale eruit te halen. Toch verwachtten ze hier dat ik met mi nimale middelen kampioen zou worden. Dat is de grootste onzin die er is! De jonge spelers waren er nog niet klaar voor, ze konden het samen nog niet aan. De fans ver wachtten wonderen van me, maar die waren er niet. Ik zag geen per spectief meer en dan moet je er mee ophouden." Ondanks het abrupte einde van zijn Engelse avontuur kijkt Poort vliet er met warme gevoelens op terug. „Het was moeilijk hier, maar het smaakt wel naar meer. Je moet dit een keer meegemaakt hebben als trainer. Iedereen rond mij heeft er ook alles aan gedaan om er het beste van te maken. Ik heb geprobeerd te overleven, maar de sfeer van afgelopen zaterdag was de druppel. Soms kun je niet anders dan zo'n besluit te nemen. Want nogmaals, het moet wel leuk blijven." Jan Poortvliet is na acht maan den opgestapt als trainer van de Engelse voetbalclub Southamp ton. Vandaag keert hij terug naar Nederland. Ivanovic al in derde ronde van Australian Open uitgeschakeld Zaterdag 24 januari 2009 Tip? sport@pzc.nl door Barry van der Hooft MIDDELBURG/SOUTHAMPTON - Jan Poortvliet is gisteravond opgestapt als hoofdtrainer van Southamp ton. De 53-jarige Zeeuw stond on- der zware druk na de thuisneder laag van afgelopen zaterdag tegen Doncaster Rovers (1-2). Southamp ton bezet de voorlaatste plaats in het Championship en won slechts één thuiswedstrijd. Mark Wotte zit vandaag als vervan ger van Poortvliet op de bank bij het uitduel met Norwich City. As sistent-trainer Dean Gorré blijft ook aan bij Southampton. Poort vliet neemt het zijn twee landge noten niet kwalijk dat ze zich niet solidair verklaarden. „Dean is een wereldgozer en kan hier nog veel leren", zei de opgestapte trainer. „Met Mark heb ik overleg gehad. Of hij neemt het over, of ze zetten een Engelsman op de bank. Dan mag Mark het van mij overne men." Poortvliet was sinds de zomer in dienst van Southampton. De club NIJMEGEN - Het moet heel raar lo pen wil Mario Been (45) volgend seizoen geen hoofdtrainer zijn van Feyenoord. De succesvolle coach van NEC had gistermiddag een eer- ste onderhoud met algemeen direc teur Eric Gudde, financieel direc teur Onno Jacobs en jurist Joris van Benthem van de Rotterdamse club. „Eigenlijk wilde ik de bekendma king van het gesprek over het weekend heen tillen", vertelde Been. „Maar er stonden een paar fotografen voor het huis van Gud de in Maassluis te wachten, dus dat had niet veel zin meer. Feye noord heeft nog geprobeerd of ik per direct aan de slag kon, maar daar heb ik nee op gezegd. Ik wil mijn afspraken met NEC absoluut nakomen. Verder verliep het ge- 7 sprek heel positief De kans is dus heel groot dat ik volgend seizoen trainer van Feyenoord zal zijn." Volgens Been is het nu aan zijn zaakwaarnemer Rob Jansen om tot een akkoord te komen. „Ik heb mijn verlangens op tafel gelegd en wacht verder af Voorlopig richt ik me weer helemaal op NEC." Feyenoord hoopt Leo Beenhakker, de beoogd opvolger van Peter Bosz, als technisch directeur te strikken. Hij staat onder contract bij de Poolse voetbalbond maar over een vertrek valt te praten. Het is mogelijk dat Beenhakker dit sei zoen al aan de slag gaat. Jan Poortvliet (links) met Dean Corré. De assistent-trainer blijft wel aan bij Southampton en zit vandaag in het uitduel met Norwich City naast Mark Wotte, die het overneemt van Poortvliet. foto Paul Collins Mario Been. foto ANP Jean Paul de Bruijn is na één partij al klaar in Sluiskil üB Als er maar ook ergens verkiezin gen zijn op het noordelijk half rond, stuurt de internationale sa menwerkingsorganisatie OVSE waarne mers. Loopt de stembusgang in Zuid-Os- setië niet op rolletjes? De OVSE meldt het! Blijkt in Polen een presidentskandi daat een scheve schaats te rijden? De OVSE brengt het naar buiten! Het zou goed zijn als de waakhonden eens langskomen in Middelburg, vanwaar- uit SportZeeland met ijzeren hand re geert, en Kamperland, waar op 30 januari op het Sportgala de uitkomst van de ver- kiezingen voor de sportman en sport vrouw van Zeeland bekend wordt ge maakt. En ze hoeven niet eens diep te gra ven of doorgeleerd te hebben om op onre gelmatigheden te stuiten. Van grote af stand is al te zien dat bij de terugblik op 2008 een blunder van jewelste is ge maakt. Dressuurruiter Hans-Peter Minderhoud, die zilver pakte op de Spelen, en judoka Elisabeth Willeboordse, die met brons te rugkwam uit Peking, dingen namelijk niet mee naar de ereprijzen. De leiding van SportZeeland is van mening dat de twee sporters van de buitencategorie zijn en dat die apart gehuldigd moeten wor den. Het zou wel eens zielig kunnen zijn voor de andere kandidaten als zij mee doen aan de verkiezingen voor de sport man en sportvrouw van het jaar. Hoezo zielig? Topsport is nu eemaal kei hard. Hebben 'we' een keer twee absolute toppers, is het weer niet goed. Dan moe ten we, om het zo nodig voor iedereen ge zellig en spannend te houden, opeens de spelregels veranderen. Maar degenen die nu de eretitels krijgen, zullen zichzelf toch echt een B-keus vin den. Die zullen vrijdagavond het podium opkomen met de pest in hun lijf, als ze al niet wegblijven. Sporters zijn niet blij met een tweede plek en willen zeker niet zielig gevonden worden. Op landelijk niveau was Maarten van der Weijden de absolute favoriet voor de titel sportman van het jaar. Vooral vanwege zijn levensverhaal - van kankerpatiënt tot olympisch kampioen - kon niemand aan hem tippen. Maar was heel Nederland niet in opstand gekomen als de organisa tie had gezegd: zeg Maarten, voor jou heb ben we een aparte categorie en we geven de Jaap Eden aan iemand anders. Het zou goed zijn als SportZeeland, al dan niet op aandringen van buitenlandse waarnemers, de komende zes dagen nog tot inkeer komt. Met deze verkiezing laat de organisatie zien ver van de sport af te staan. Roeland van Vliet j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37