Zeeland kost Walcheren banen Door en Sociale Dienst starten samen project ^dcLOK SER-ladder is bepalend Cijfers 2007 Walcherse gemeenten Gratis taxatie van kunst en antiek in bieb Geldboete voor diefstal van kerstversiering Superondernemer uit IJzendijke TE HUUR: W PZC Zaterdag 24 januari 2009 I 23 Gashaarden, radiatoren, HR- ketels en onderhoudscontracten! WARMTE m LOODGIETERSWERKEN Alles op maat: net als uw offerte! IJZENDIJKE - Jan Poissonnier en zijn vrouw Tiny Poissonnier-Buys- se in IJzendijke zijn de beste super markt-ondernemers van Zeeland. Voor de zogeheten ZO2Z Award werd het paar beoordeeld op on der meer ondernemerschap, mar keting, klantvriendelijkheid en so ciale betrokkenheid. Samen met de winnaars van de overige elf provincies dingt het echtpaar in maart mee voor de lan delijke prijs. De ministers van Economi sche Zaken en Vrom heb ben vorig jaar met de zoge heten SER-ladder normen gesteld voor de aanleg van nieuwe bedrij venterreinen. Die ladder, genoemd naar de Sociaal Economische Raad, telt drie treden: 1. Gebruik de ruimte die reeds be schikbaar is gesteld voor een be paalde functie of door herstructu- MIDDELBURG - De Zeeuwse Biblio theek, het Zeeuws Veilinghuis en ABN Amro verzorgen zaterdag 7 fe bruari een gratis taxatie van kunst en antiek in de Zeeuwse Bbilio- theek in Middelburg. Mensen die de waarde van hun mogelijk kostbare bezittingen wil len weten, kunnen er terecht tus sen 10.00 en 16.00 uur. De taxa teurs beoordelen alles van affiches tot zilver. Grote objecten hoeven niet meegenomen te worden. Die kunnen mogelijk op basis van een foto getaxeerd worden. In de bibliotheek is die dag ook de expositie 'Sparen en Verzamelen' te zien, en een presentatie van de Beeldbank Zeeland. rering beschikbaar gemaakt kan worden. 2. Maak optimaal gebruik van de mogelijkheden om door meervou dig ruimtegebruik de ruimtepro- ductiviteit te verhogen. 3. Indien het voorgaande onvol doende soelaas biedt, is de optie van uitbreiding van het ruimtege bruik aan de orde. bron: Sociaal Economische Raad Middelburg: totaal aan bedrijventerrein: 209 ha totaal uitgegeven: 179,6 direct vrij beschikbaar: 26,5 ha verkocht in 2007: 9 ha Vlissingen (excl. Sloegebied): totaal aan bedrijventerrein: 113 ha totaal uitgegeven: 84,4 ha direct vrij uitgeefbaar: 5,5 ha verkocht in 2007: 3,3 ha MIDDELBURG - De stichting Door en de Sociale Dienst Walcheren starten een reïntegratieproject voor ex-gedetineerden met een bij standsuitkering. In eerste instantie willen ze samen veertig ex-gedeti- beerden begeleiden naar een be taalde baan. Als het succesvol ver loopt ligt het volgens D. Egter van Wissekerke van de Sociale Dienst in de bedoeling het project uit te breiden. Hij verzekert ook dat bij het plaatsen van ex-gedetineerden er ook gekeken wordt naar het de lect waarvoor iemand heeft geze ten. Het zal volgens hem dan ook niet voorkomen dat bijvoorbeeld een zedendeliquent een stage loopt op een school. De deelnemers aan het project krij gen bij het Arbeid- 'en Trainings centrum van Door een volwaardi ge praktijkplaats. Daar worden de werkzaamheden verricht, vindt de praktijkbegeleiding plaats en wordt aandacht besteed aan de ontwikkeling van werknemersvaar digheden. Het doel van Door is te werken aan een succesvolle terugkeer van ex-gedetineerden in de maatschap pij. De stichting richt zich op wo nen, werken, financiën, relaties en zingeving. Hierbij werkt de Stich ting samen met tal van organisa ties. De ondertekening van de sa menwerkingsovereenkomst is op donderdag 29 januari. Veere: totaal aan bedrijventerrein: 19,8 ha totaal uitgegeven: 19,4 ha direct vrij beschikbaar: 0,4 ha verkocht in 2007: o Sloegebied totaal aan bedrijventerrein: 632 totaal uitgegeven: 486,3 direct vrij beschikbaar: 145,7 verkocht in 2007: o bron: www.bedrijvenlocaties.nl MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft gisteren een 45-jarige Vlissinger een boete van 130 euro opgelegd. Het vonnis was conform de eis. De Vlissinger, die geconfronteerd werd met het uitzitten van een niet betaalde boete, was op 5 no vember 2007 even de weg kwijt. In het tuincentrum in Koudekerke nam hij - geheel verward - zonder te betalen wat kleine kerstspulle tjes mee om in zijn boom te han gen. Bij de uitgang werd hij be trapt. Hij moest overigens bij de politie rechter verschijnen omdat hij de aangeboden schikking van 130 eu ro niet had betaald. VERHUUR I MAKELAARDIJ Kapelle, Binnenhof 3 Wonfng/Praktijk/Kantoor. Ce n l;r u m/Ges to f fee rd 785,- excl.G/W/E. Wemeldinge, Amaliaplein 11 Nieuwbouw eengezinswoning. Gemeubileerd/Gestoffeerd. 875,- p/mnd excl.G/W/E. Oostkapelle, Duinweg 95 Semi-bungalow op toplocatie met tuin en garage.. 1.500,- p/mnd excl. G/W/E. Schore/Kapelle, Vlaakse Zandweg 1 Vrijstaande woning met garage. Gemeubileerd/Gestoffeerd. 1.250,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Kasteelstraat 85 Bovenwoning 4 kamers. Gestoffeerd/Centrum. 645,- p/mnd excl.G/W/E. Vlissingen, Paul Krugerstraat 274 Eengezinswoning centrum. Gestoffeerd/Gemeubileerd 1000,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Singel 304 Gerenoveerd 2 kmr a pp. Per direct beschikbaar. 635,- p/mnd excl. G/W/E. Uw woning professioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen maar die is nodig om bedrijven op te vangen die onder meer vanwege de N57 moeten vertrekken van Ramsburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25