<£-00 3i id PZC Pact voor Kenniswerf Vlissingen 21 WALCHEREN 27 29 Provincie en gemeente willen gebied samen ontwikkelen. Inbraak bij sportclub in Zoutelande Bedrijf en hogeschool maken SD-pas digitaal Drogen Oud-vluchtelingen hebben nu eigen bedrijf in Haamstede Getijwerking biedt kansen in Grevelingen Zaterdag 24 januari 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon VLISSINGEN - De provincie en de ge meente Vlissingen willen samen de Kenniswerf en omgeving ont wikkelen. Het gaat om de Kennis werf zelf, de binnenhavens, de bui tenhaven en de spoorzone. Gisteren kwamen ze tijdens een werkbezoek aan het gebied over een dat ze de handen ineen willen slaan. Binnen een half jaar willen ze de samenwerking ook in een overeenkomst vastleggen. Burgemeester Wim Dijkstra en ge deputeerde Harry van Waveren be nadrukten na een rondrit door het gebied dat ze het pact willen slui pen uit een vorm van kracht. „En niet omdat Vlissingen geld of steun nodig zou hebben", aldus de gedeputeerde. Volgens Van Waveren biedt het ge bied grote mogelijkheden die be nut moeten worden. Daarbij wees hij onder meer naar de plannen voor een cruiseterminal. Zo'n voor ziening is volgens hem niet alleen belangrijk voor Vlissingen, maar voor de hele regio. „Dat kan een enorme stimulans voor de werkge legenheid betekenen." Van Waveren liet verder weten dat hij het verstandig vindt als de Ho geschool Zeeland ook elders in de provincie dependances opent. Dat kan volgens hem de positie van de HZ alleen maar versterken. Hij ver- Volgens gedeputeerde Van Wave- ren is de ontwikkeling van een Vlissingse cruiseterminal niet al leen van belang voor Vlissingen maar voor de hele regio. volgde wel dat Vlissingen voor de hogeschool de hoofdvestigings plaats moet blijven. Wethouder Piet Polderman was blij met die steun. Op zijn beurt zei hij dat hij snapt dat de HZ ook naar andere Zeeuwse plaatsen kijkt voor neven locaties. Dat is volgens hem in het belang van de HZ. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs liet zich zeer lovend uit over mogelijkheden van de Kennis werf en omgeving. Vooral de wo ningbouwplannen aan het water zijn volgens haar veelbelovend. Ze verwacht dat die een grote toege voegde waarde hebben voor Vlis singen. Dijkstra maakte ook bekend dat de gemeente van plan is het ge bied van de kenniswerf een flinke opknapbeurt te geven. Dat is vol gens hem nodig om het aantrekke lijk te maken. Provincie en ge meenten willen het gebied ontwik kelen tot een broedplaats voor de Zeeuwse kenniseconomie. Daarbij denken ze aan kennisintensieve en dienstverlenende bedrijven. Voor de rest van het gebied gaat het on der meer om inspelen op nau tische ontwikkelingen. ECHTE MAKELAAR 0 118-616617 ZOUTELANDE - De politie is nog niet dichter bij de oplossing van een inbraak in het verenigingsge bouw van een sportvereniging in Zoutelande. Daar is tussen woens dagochtend 8.oo uur en donderdagochtend 10.45 uur inge broken. Een deur is opengebroken en tientallen euro's zijn weggeno men. De veroorzaakte schade loopt in de duizenden euro's. De politie zet het onderzoek voort. RENESSE - Het bedrijf Horeca Vei ligheid Nederland (HVN) in Den Haag en de Hogeschool Zeeland gaan een digitale versie van de Schouwen-Duivelandpas maken. Dit voorjaar gaan vier recreatiebe- drijven de digipas op proef gebrui ken. Toeristen kunnen ermee beta len of een fiets huren. HVN is be kend van het horecapaspoort. Daarop staan de persoonsgegevens van de (al dan niet lastige )klant. -dê'j'&êé U y. O r In de Bijlokestraat in Axel staat aan de zijde van de weg waar de bus richting Hulst rijdt een bushok je waarin wachtende passagiers bij regen kunnen schuilen. Met jaloer se blikken kijken de reizigers rich ting Terneuzen naar de overkant van de straat, want zij moeten in weer en wind in de drup blijven staan. Ze willen dan ook graag Tipredactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl zo'n abri aan die zijde van de straat. Het CDAraadslid Michel Calon wilde in de Terneuzense raadscommissie Omgeving weten waarom de busreizigers naar Ter- neuzen geen schuilvoorziening heb ben. „Die", wist verkeerswethouder Co van Schaik het antwoord, „heb ben meer tijd om onderweg te dro gen..." Het provinciebestuur bracht onder meer een bezoek aan het Technum van het ROC Zeeland in Vlissingen, waar jongeren bijvoorbeeld worden opgeleid tot stratenmaker. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23