Kevin Spruijt is in Goes een ervaring Leonardo mag niet weg de 38 I Zaterdag 24 januari 2009 PZC Buitenseizoen is het belangrijkste voor crosser uit Meliskerke. Marco van Basten wil Braziliaan tot einde van het seizoen houden. door René van Stee GOES - Weliswaar genoot hij van de Indoorcross in Goes, maar de voorkeur van Kevin Spruijt gaat toch uit naar het rijden van grote wedstrijden op een buitencircuit. Met het nieuwe seizoen voor de deur nam de vijftienjarige motor crosser uit Meliskerke gisteravond in de Zeelandhallen dan ook geen onverantwoorde risico's. „Het is een geweldige ervaring om hier te kunnen meedoen, maar buiten crossen vind ik toch net even iets belangrijker. Natuurlijk rijd ik vandaag zo snel als ik kan, maar ik wil ook niet hard onderuit gaah. Voor hetzelfde geld ben je dan heel lang uitgeschakeld. En dat kan ik natuurlijk niet gebrui ken", vertelde Spruijt voorafgaand aan de series van de super regio klasse, waarin hij zijn debuut maakte. Enkele jaren geleden reed hij ook al eens mee in de categorie 85CC kleine wielen. „Toen werd ik dertiende of zo." In de eerste van de twee verreden 1 series behaalde Spruijt een zeven de plaats. Daardoor plaatste hij zich niet rechtstreeks voor de fina le die zeer laat op de avond werd verreden. In de herkansing lukte W* De vijftienjarige Kevin Spruijt ge- niet van de Indoorcross in de Goese Zeelandhallen. Toch gaat zijn voorkeur uit naar wedstrij den in de buitenlucht. het net niet. Een ronde voor het einde ging Spruijt in tweede posi tie onderuit, waardoor hij een fina leplaats in rook zag opgaan. Kevin Spruijt begint volgende maand bij de junioren aan zijn tweede seizoen bij de Motorcross Liefhebber Bond België, naast de machtige BMB één van de vier lief hebbersbonden bij onze zuiderbu ren. Het afgelopen jaar verliep bij de beloften zeer voorspoedig. Na liefst 43 wedstrijden, waaronder in Sinaai, Eksaarde, Genk en Pamel, eindigde Spruijt op de tweede plaats in het eindklassement. Er waren voortdurend plaatsen in de top drie, maar aan het eind begon hij ook wedstrijden te winnen. In totaal lukte dit zeven keer. Spruijt, die rijdt op een Yamaha 250CC viertakt, gaat niet voor niks de grens over om zijn wedstrijden te rijden. Het niveau waarop hij uitkomt is waarschijnlijk vergelijk baar met dat in Nederland. De am biance in België spreekt hem ech ter veel meer aan. „Natuurlijk wordt er op het scherpst van de snede gestreden, maar tussendoor gaat het er veel gemoedelijker en vriendschappelijk aan toe. Ieder een helpt elkaar, ook bij pech of zo. En dat bevalt mij dus wel." Vader Ad Spruijt, vroeger een ver dienstelijk wegracer en tegenwoor dig steun en toeverlaat van zijn motorcrossende zoon, vindt bo vendien de variatie van de Bel gische wedstrijden aantrekkelijk. „Het is iedere week wel iets an ders: een harde of zachte onder grond, heuvelachtig, vlak, noem maar op. Daar word je echt een be tere crosser van", aldus Ad Spruijt, die niet alleen sleutelt aan de mo tor van zijn zoon, maar er het afge lopen seizoen ook ettelijke duizen den autokilometers van en naar de circuits heeft opzitten. „Zonder de steun van sponsors zou dit alle maal niet mogelijk zijn. Die zijn we dan ook heel dankbaar." Kevin Spruijt heeft verder veel baat bij de trainingen van Peter Maranus, de motorcrosser uit Aagtekerke die eind vorig jaar stopte en met wie hij drie keer per week hardloopt of fietst. „Ook op mentaal vlak heb ik veel aan Peter. Hij weet me altijd op een goeie manier te ra ken", zegt Spruijt, die geen idee KLOETINGE Tegenstander: GPC Vlissingen (thuis). Afwezig: Erwin van der Woerdt (knie blessure), Daan Esser (teenblessure en ziek) en Björn Quartel (liesblessure). Bijzonderheden: Het veld in Kloetinge lag er tot donderdagavond redelijk bij. „Inmiddels is er wel weer veel regen ge vallen, maar als het zaterdag droog blijft, is er een kans dat we kunnen voet ballen", meent oefenmeester Diederik Hiensch van Kloetinge. De Bevelandse club heeft een prima trai ningskamp in Duitsland achter de rug en speelde de voorbije weken twee oe fenduels. „We zijn klaar voor de tweede competitiehelft", meent Hiensch. Kloetinge liet destijds in Vlissingen (1-1) twee dure punten liggen. „We willen iets rechtzetten", vindt Hiensch. De wed strijd in Kloetinge begint om 15.00 uur. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Kloetinge (uit). Afwezig: Ronald Kloppenburg, Martin Wilken en Björn Ronde (allen gebles seerd). Bijzonderheden: Oefenmeester André Maas verwacht een lastige klus tegen Kloetinge. „Het is één van de betere ploegen in deze klasse, maar als we goed bij de les blijven, liggen er ook mo gelijkheden voor ons." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: VVGZ (thuis). Afwezig: Kees Duitemeijer, Robert Rijn berg, Mevlud Eryürük, Evert-Jan van Op- dorp (allen geblesseerd), Tim Faassen en David de Haan (beiden ziek). Bijzonderheden: De kans dat Terneu- zense Boys vandaag op eigen veld aan treedt tegen WGZ achtte Leendert Geelhoed gisteren aan het eind van de middag klein. „Het veld ligt er door de vele regen niet al te best bij", zei de trai ner. Als het duel wél doorgaat, mist hij een half dozijn spelers. ZAAMSLAG Tegenstander: Nivo Sparta (uit). Afwezig: Tom Nieuwelink (geschorst). Bijzonderheden: De schorsing voor ver dediger Tom Nieuwelink (één wedstrijd) is pas de eerste voor Zaamsla'g dit sei zoen. Omer Malagic stond op scherp, maar is gestopt bij Zaamslag. Het thuis duel met Nivo Sparta won Zaamslag met 3-2 na een 2-0-achterstand. Bij de ploeg uit Zaltbommel zou de Braziliaan Preto -■ vorig jaar het middelpunt van een paspoortaffaire bij Unitas - na een half jaar schorsing zijn debuut kunnen maken. RCS Tegenstander: Theole (thuis). Afwezig: niemand Bijzonderheden: RCS vreest voor een afgelasting. „Het veld ligt er héél slecht bij", zegt trainer Romeo van Aerde. RCS heeft goed overwinterd, volgens de trainer. „De spelers zijn fit. Ze zijn deze winter heel actief geweest tijdens aller lei zaaltoernooien." door Jop van Kempen AMSTERDAM - Marco van Basten wil het seizoen afmaken met Leo nardo. Het contract van de 26-jari- ge aanvaller loopt over vijf maan den af en Leonardo zelf wil met Ajax om de tafel voor een nieuwe verbintenis. „Ik wil zekerheid", zegt Leonardo. „Als ik mijn knieband scheur bij Ajax, dan ben ik langdurig gebles seerd en moet ik maar hopen dat ik bij een andere club een nieuw contract krijg. Ik heb een vriendin en een zoontje om voor te zor gen." Hoewel Leonardo bij Ajax meer zou willen spelen, wil hij best met de club over een contractverlen ging praten. „Maar ik sta ook open voor een overgang naar Grieken land", aldus de Braziliaan. Er is belangstelling van Panathinai- kos, de Griekse club waar Henk ten Cate trainer is. Als coach van Ajax pikte Ten Cate de linksbenige dribbelaar op bij NAC. Technisch manager Danny Blind zei gisteren tegen de Telegraaf dat Ajax een bod afwacht van Panathi- naikos, maar dat de club 'in princi pe' niet van plan is om Leonardo te verkopen. Van Basten, de hoogste in rang op voetbalgebied bij Ajax, stelde ech- Leonardo speelt weinig bij Ajax maar van Marco van Basten mag hij niet vertrekken. De behendi ge Braziliaan wil zelf wel praten over een contractverlenging. ter dat Leonardo vóór februari on der geen beding weg mag. „We zijn geen financiële instel ling", aldus Van Basten. „We moe ten eerst sportief succes behalen en dan pas denken aan de financi ën." Over het feit dat Blind in de krant had gezegd dat er toch te praten viel over een transfer van Leonar do, zei Van Basten: „Dat is een voorbeeld van miscommunicatie. Dat bespreek ik nog even met Dan ny." Leonardo is bij Ajax een invaller met veel toegevoegde waarde. Zo forceerde hij in de slotfase van het Uefa Cupduel met HSV een 1-0-ze- ge. Hoewel Van Basten hem de ko mende maanden graag erbij houdt, wilde de trainer niet kwijt of Leonardo in aanmerking komt voor een contractverlenging. SLAGEN SCHAKEN Wijk aan Zee. Corus-schaaktoernooi, hoofd groep, zesde ronde: Aronian (Arm) - Ivan- tsjoek (Oek) 1 /2-1 /2, Radjabov (Aze) - Kamsky (VSt) 1-0, Carlsen (Noo) - Karjakin (Oek) 1/2-1/2, Stellwagen (Ned) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Wang Yue (Chn) - Adams (Eng) 0-1, Movsesian (Slw) - Morozevitsj (Rus) 1-0, Smeets (Ned) - Dominguez (Cub) 1/2-1/2. Stand: 1. Karjakin 4, 2. Smeets, Aronian, Do minguez, Radjabov, Movsesian 3 1/2, 7. Van Wely, Carlsen, Kamsky, Adams 3, 11. Stellwa gen, Ivantsjoek 2 1/2, 13. Wang 2, 14. Moroze vitsj 1 1/2. SCHIETINGEN Ovezande. Pelotonschieting: 1. Zorgvlied 3 53-32; 2. Willem Teil 2 52-28; 3. Willem Teil 1 48-28; 4. Willem Teil 3 45-23; 5. Spes Nostra 1 44-31; 6. Doel naar Hoger 44-28; 7. Spes Nostra 2 41-27; 8. Zorgvlied 1 40-29; 9. Zee- landia 2 39-29; 10. Victoria 1 39-25. Persoonlijk kampioenschap: 1. D. Boonman (Willem Teil) 24-16; 2. R. Klippel (Doel naar Hoger) 20-15; 3. J. Rentmeester (Willem Teil) 19-12; 4. H. Franse (Willem Teil) 19-7; 5. P. Rentmeester (Willem Teil) 18-5; 6. A. Rijk (Spes Nostra) 16-5; 7. M. Bemmel (Zorgvlied) 15-14; 8. Jac. Kopmels (Victoria) 15-11; 9. E. Maat (Zorgvlied) 15-9; 10. A. Dekker (Doel naar Hoger) 15-5. 's-Heerenhoek. Verenigde Senioren. Eerste hoofdvogel: A. Dekker (Doel naar Hoger), tweede hoofdvogel: E. Nutzmann (Zorgvlied), eerste zijvogel: H. Hoogstrate (ADLM), tweede zijvogel: B. Bos (St. Sebastiaan), derde en vier de zijvogel: Sj. Raas (Victoria), eerste kal: P. Vet te (Concordia), tweede kal: M. Repkes (Victo ria), vliegende vogel: J. Wouterse (Victoria), A. van den Dries (Vrije Schutters), meeste kleine vogels: H. Groos (Diana). TENNIS Australian Open. Mannen, derde ronde: Fe- derer (Zwi/2) - Safin (Rus/26) 6-3 6-2 7-6 (5), Djokovic (Ser/3) - Delic (VSt) 6-2 4-6 6-3 7-6 (4), Roddick (VSt/7) - Sahtoro (Fra) 6-3 6-4 6-2, Del Potro (Arg/8) - Muller (Lux)_ 6-7 (5) 7-5 6-3 7-5, Cilic (Kro/19) - Ferrer (Spa/11) 7-6 (5) 6-3 6-4, Berdych (Tsj/20) - Wawrinka (Zwi/15) 4-6 6-1 6-3 6-4, Robredo (Spa/21) - Lu Yen-Hsun (Tai) 6-1 6-3 6-2, Baghdatis (Cyp) - Fish (VSt/23) 6-2 6-4 6-4. Dubbel, tweede ronde: Ball/Guccione (Aus) - Wassen/Kas (Ned/Dui/13) 7-6 (3) 3-6 6-3. Vrouwen, derde ronde: Jankovic (Ser/1) - Su- giyama (Jap/26) 6-4 6-4, Safina (Rus/3) - Kan- epi (Est/25) 6-2 6-2, Kleibanova (Rus/29) - Ivanovic (Ser/5) 7-5 6-7 (5) 6-2, Zvonareva Kevin Spruijt stijlvol in actie tijdens de indoorcross in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 176