Pact voor Kenniswerf in Vlissingen Winterpeil in het Veerse Meer mag omhoog Tanken voor Afrika Gratis Tholen strooit eerder met zout Boete voor stelen kerstspul Datenin jeregio J j waardebepaling voor uw woning? Provincie en gemeente willen gebied samen ontwikkelen. Bestuursrechter acht garanties voor boeren genoeg gewaarborgd. 0900-0401117 bezorgers.nl S PZC Zaterdag 24 januari 2009 27 0113 - 227788 www.kuubmakelaars.nl THOLEN - Eerst de 50 kilometerwe gen, fietspaden en bedrijventerrei nen, dan de onsluitingswegen, rou tes bij scholen en vertreklocaties bij bedrijventerreinen: dat is het nieuwe strooibeleid bij gladheidbe strijding in de geméente Tholen. „We hebben ook besloten preven tief te gaan strooien, terwijl we dat voorheen pas deden als het al glad was", zegt een gemeentewoord voerder. Volgens hem was het nieuwe beleid nodig door uitbrei ding van de wijken en de toegeno men parkeerdruk. „Als we dan rond zes uur 's ochtends begon nen, was dat al te laat voor de och tendspits." Het nieuwe beleid gaat in per 1 februari. Het provinciebestuur bracht een bezoek aan het Technum van het ROC waar jongeren bijvoorbeeld worden opgeleid tot stratenmaker. foto Ruben Oreel door Emile Calon VLISSINGEN - De provincie en de ge meente Vlissingen willen samen de Kenniswerf en omgeving ont wikkelen. Het gaat om de Kennis werf zelf, de binnenhavens, de bui tenhaven en de spoorzone. Gisteren kwamen ze tijdens een werkbezoek aan het gebied over een dat ze de handen ineen willen slaan. Binnen een half jaar willen ze de samenwerking ook in een overeenkomst vastleggen. Burgemeester Wim Dijkstra en ge deputeerde Harry van Waveren be nadrukten na een rondrit door het gebied dat ze het pact willen slui ten uit een vorm van kracht. „En niet omdat Vlissingen geld of steun nodig zou hebben", aldus de gedeputeerde. Volgens Van Waveren biedt het ge bied grote mogelijkheden die be nut moeten worden. Daarbij wees hij onder andere naar de plannen voor een cruiseterminal. Zo'n voor ziening is volgens hem niet alleen belangrijk voor Vlissingen, maar voor de hele regio. „Dat kan een enorme stimulans voor de werkge- 'Dit kan enorme stimulans voor de werkgelegenheid betekenen' legenheid betekenen." Van Wave ren liet verder weten dat hij het verstandig vindt als de Hoge school Zeeland ook elders in de provincie dependances opent. Dat kan volgens hem de positie van de HZ alleen maar versterken. Hij ver volgde wel dat Vlissingen voor de hogeschool de hoofclvestigings- plaats moet blijven. Wethouder Piet Polderman was blij met die steun. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs liet zich zeer lovend uit over mogelijkheden van de Kennis werf en omgeving. Vooral de wo ningbouwplannen aan het water zijn volgens haar veelbelovend. GOES - Tussen vijftig en zeventig automobilisten kiezen dagelijks bij het AgriSneltankstation aan de Van Hertumweg in Goes voor Afri- ka-benzine. Voor die benzine beta len de klanten 0,2 cent meer per li ter en de eigenaar van de pomp, CZAV, legt daar 0,3 cent per liter bij. Volgens Rob Augustijn, hoofd brandstoffen bij de CZAV, komt dat neer op zo'n 25 euro per dag die rechtstreeks naar ontwikke lingsprojecten in Afrika kunnen. Bij de pomp blijken de klanten de actie erg sympatiek te vinden. De actie geldt echter alleen voor Euro 95. Ook gebruikers van een CZAV-tankpasje, die naar de Afri- kaslurf grijpen, moeten van hun goede bedoelingen afzien. De Afri- kapomp werkt alleen op een bank- of giropas. „Dat is jammer", vindt ook Augustijn. „We hebben wel onderzocht of het ook op zo'n vaste-klantenpasje kan, maar dat is technisch ingewikkeld en daarom erg duur." door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft het bezwaar van een aantal boeren tegen het nieu we peilbesluit voor het Veerse Meer afgewezen. Wel vindt de rechtbank dat Rijks waterstaat bij de communicatie met de boeren steken heeft laten vallen. „Het overleg op individueel niveau is niet adequaat geweest", schrijft bestuursrechter R. Reinarz in haar vonnis. „Belanghebbenden hebben daardoor te lang in onze kerheid verkeerd." Het Rijk heeft besloten dat het winterpeil van het Veerse Meer (was NAP -60 centimeter) in drie jaar tijd verhoogd wordt naar NAP -30 centimeter. Dat gebeurt om de ecologische en waterkwaliteit in het meer te verbeteren. Want met het oude peil vallen oevers en pla ten droog waardoor het bodem en plantenleven afsterft. Onder meer rottende zeesla is daar het ge volg van. Boeren die langs het Veerse Meer werken, maken zich zorgen over de afwatering van hun percelen en de hoogte van de grondwaterstand als het peil wordt verhoogd. In eerste instantie was ook de Zui delijke Land- en Tuinbouworgani satie (ZLTO) tegen dat peilbesluit. Na overleg trok de ZLTO dat be zwaar in omdat er voldoende ver trouwen. was in het waarborgen van de belangen van de boeren. Desondanks zette een aantal indi viduele boeren door. Ze vrezen on der meer extra verzilting van hun percelen en daardoor een lagere opbrengst aan landbouwproduc ten. Ook zijn ze bang dat ze door 1*^ De Middelburgse rechtbank wijst de bezwaren van de boeren af, maar vindt wel dat Rijkswater staat steken heeft laten vallen in de communicatie. dat hogere peil hun land lastiger kunnen bewerken. Deze week oordeelde de recht bank dat er voldoende waarbor gen zijn dat er geen negatieve ge volgen optreden voor die boeren. Ook is er een monitorsysteem op gezet om eventuele schade als ge volg van een hoger peil vast te kun nen leggen. Eugene Daemen van Rijkswater staat Zeeland is blij met de rechter lijke uitspraak. Het winterpeil is in middels al tien centimeter ver hoogd. Hij verwacht echter dat het een jaar langer duurt voor het peil van -30 centimeter is bereikt omdat er meer tijd nodig is om de gemalen van het waterschap Zeeuwse Eilan den aan te passen. Eind 2011 zal volgens hem het nieuwe besluit echt van kracht zijn. In de tussentijd wordt het peil langzaam opgehoogd zodat de flora in het Veerse Meer de tijd krijgt om zich ook aan te passen aan de nieuwe omstandigheden. MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft gisteren een 45-jarige Vlissinger een boete van 130 euro opgelegd. De Vlissinger was op 5 november 2007 de weg kwijt. In het tuincentrum in Kou- dekerke nam hij zonder te betalen wat kleine kerstspulletjes mee om in zijn boom te hangen. Hij moest bij de rechter verschijnen omdat hij de schikking van 130 euro niet had betaald. 7T1 ADVERTENTIE VAN DE DAG Postbus:*100705 (fif) IJl) p/m) /.Ig d<j voilediyo pagina op dond'jf (Jag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar ziin of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateninjeregio ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon. WGGGNGR NieuwsMedia 0800 - 022 27 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 167