videorecorder verdwenen Archief bewaart voor het nageslacht 50-80% Regioruis Zonnemaire Tweede voorronde muziekproject in Zaal Bommenede INTER BORG Port Zélande ook in catalogus Sun Parks Expositie watersnood in Strijens museum ZVU gaat van start met cursus natuurfotografie Cultuurraad Kapelle over Fruitteeltmuseum Burgemeester Jan Lonink mag blijven S PZC Zaterdag 24 januari 2009 [23 Wat doet Remaco? Remaco (sinds 1988) bedient Zeeland, de Zuid-Hollandse eilanden en delen van Noord- Brabant, Remaco kopieert beeld en geluid van alle formaten film of video naar video of dvd; de opdrachtgevers zijn particu lieren, gemeenten en archie ven. Ook worden voorlichtings films voor bedrijven en instel lingen gemaakt en beamers en camera's geïnstalleerd in voor lichtingsruimtes van overheden en bedrijfsleven. In maart verhuist Remaco van de Mansholtlaan 5 in Goes naar de Smithweg 1-02 (De Poel II) in Goes. Tips Bewaar oude films droog en donker. Gooi originelen nooit weg. Hou videobanden weg van magnetische dragers of elektri sche velden (geluidsboxen, halogeentransformators, voor het tv-scherm) en warm te. ►- Een dvd van goede kwaliteit is duurder, maar blijft langer goed. Dvd-r kan maar één keer be schreven worden, maar gaat veel langer mee dan dvd-rw (va ker opnemen, maar al snel fout meldingen). Licht tast de kwaliteit van zelf- gebrande dvd's aan. Iedereen denkt dan altijd aan het opslagmedium ofwel de drager, zegt zij. Vinyl elpees vervingen die van bakeliet, de cassetterecorder verdreef de taperecorder, mini- discs en cd volgden hen öp. Om een elpee te kunnen afluisteren, heb je een platenspeler nodig. Om een video te bekijken, een videore corder. Als die niet meer te koop zijn, heb je een probleem. Vandaar dat veel mensen ertoe overgaan op names om te zetten in digitale be standen. Maar daarmee ben je er 'Alle beschrijfbare schijfjes krijgen na een jaar of vijf last van cd-rot' niet. „Ten eerste krijgen alle be schrijfbare schijfjes na een jaar. of vijf last van cd-rot. Om die reden is het verstandig ze na die tijd over te zetten op nieuwe schijfjes. Nu krijgen we hier soms wel fabrikan ten die claimen schijfjes te hebben die het honderd jaar volhouden, maar dat is niet genoeg. Er speelt nog meer. Na een jaar of tien is de „kans groot dat computers - de hardware én de software - zo ver anderd zijn dat oude bestanden niet meer geopend of gelezen kun nen worden." ZONNEMAIRE - Regioruis, de wed strijd voor popgroepen en sin ger-songwriters op Schouwen-Dui- veland en de Bevelanden doet op zijn route door de regio ook de kleine kernen aan. Zo wordt de tweede voorronde van dit seizoen vrijdagavond 30 januari gehouden in Zaal Bommenede in Zonnemai re. De optredens hier worden ver zorgd door de groepen Zink, Noah, Kids Never Lie en Grouse. Ariaan van de Berg uit Bruinisse tekent als singer/songwriter voor een special act. Hij is winnaar van |de eerste voorronde. Regioruis is een project van de Jongerenraad Schouwen-Duiveland, met steun van gemeente en provincie. „Het project is vooral bedoeld om de deelnemers podiumervaring te laten opdoen. Zij krijgen nuttige tips en adviezen van een deskundi ge jury en zij maken kans op een extra workshop en plek op de fina le op vrijdag 16 mei in Brogum", zegt coördinator René de Dreu van Regioruis. Volgens hem doet de organisatie er alles aan het pu bliek nauw te betrekken bij dit pro ject. Zo kan iedereen zijn stem uit brengen over welke groepen in de finale moeten komen. De entree voor die eindwedstrijd op 16 mei is gratis en na afloop is er gratis busvervoer naar alle kernen. Voorronde Regioruis, vrijdag 30 janua ri, Zonnemaire, Zaal Bommenede, 20.00 uur. tot 31 januari 2009 MEUBELMAKERIJ De belangrijkste tip die Slats kan geven, is digitale bestanden op te slaan in 'open bestandsformaten' als pdf/a voor teksten, of tiff voor beeld. „Tiff en pdf/a zijn geschre ven in een computertaal die in principe alle computers begrijpen. Sommige van die computertalen, zoals ASCI, bestaan zelfs al vijftig jaar." Nog geen eeuwigheid dus, maar wel al een stap in de goede richting. Haringvlietplein 4, Zierikzee www.deurloomeubelen.nl dï t/m vrij 10 - 17.30 uur za 10 - 17 c Klarinetweg14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.ril Industrieterrein Morfiere SCHARENDIJKE - Vakantiepark Port Zélande staat dit jaar voor het eerst ook in de catalogus van het Belgische Sun Parks. Dit is volgens een woordvoerster van Center Par es gedaan om alle 'sterk op de om geving gerichte parken' bij elkaar te zetten. Daarom staat ook het Duitse park Hoch Eifel in deze gids. Sun Parks is net als Center Pares een merk van het internatio nale Center Pares Europe. STRIJEN - Vanaf 31 januari is in Strijen een tentoonstelling te zien over de watersnoodramp. Die geeft een beeld van de omvang van de ramp in de Hoekse Waard. Er is ook een verzameling van streekdrachtmutsen, die Strijense vrouwen tot de ramp droegen. Het museum ik gevestigd aan de Kerk straat 47. Het is geopend op vrij dag tussen 19.00 en 21.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Onder de vlag van de Zeeuwse Volksuniversiteit begint Jan Midavaine in maart weer met zijn cursus natuurfoto grafie. De eerste aflevering is op donderdag 5 maart om 13.30 uur in dorpshuis De Schutse aan de Julianastraat in Burgh-Haamstede. Tot en met 11 juni worden verschil lende Zeeuwse natuurgebieden be zocht. Aanmelden kan via de ZVU, telefoon: 0118-634800. KAPELLE - De Kapelse Cultuurraad buigt zich woensdag 4 februari over de toekomst van het Fruit teeltmuseum. Hans Oomen, directeur van de Be- velandse musea in Goes en Kapel le komt daarover zijn visie toelich ten. Belangstellenden kunnen ach teraf deelnemen aan een debat. De openbare vergadering in het Fruit teeltmuseum in Kapelle wordt op geluisterd met livemuziek en be gint om 21.00 uur. TERNEUZEN - Wat het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen betreft mag burgemees ter Jan Lonink er nog wel een nieu we ambtstermijn aan vastplakken. Zijn huidige ambstermijn loopt per 1 juli af. De gemeenteraad wordt voorge steld Lonink via de Commissaris van de Koningin bij de minister van Binnenlandse Zaken en Ko ninkrijkrelaties aan te bevelen voor herbenoeming. de filmprojector. Bij Remaco worden alle soorten film en video gekopieerd en gedigitaliseerd, foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 163