Zeeland PZC Schoolstrijd om bruidsschat 21 SCHOUWEN-DUIVELAND 25 29 Obase weet college met drie positieve adviezen niet te overtuigen. Onstuimig weer geselt Zeeuwse kust l*%/' te Pl Gerard Rabelink officieel benoemd Bedrijf en hogeschool maken SD-pas digitaal Inbraak bij sportclub in Zoutelande Brandje in schip geeft brandweer veel werk Drogen Oud-vluchtelingen hebben nu eigen bedrijf in Haamstede Getijwerking biedt kansen in Grevelingen Zaterdag 24 januari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het conflict over beste ding van de zogeheten bruidsschat voor het openbaar onderwijs be gint vormen aan te nemen van een regionale schoolstrijd. Obase, de koepel voor het open baar basisonderwijs weet zich in middels in het gelijk gesteld door drie onafhankelijke partijen. Des ondanks houdt het college van B en W vast aan zijn standpunt dat Obase recht heeft op negentig pro cent (circa twee miljoen euro) van die bruidsschat en dat op de overi ge tien procent alleen voor calami teiten een beroep kan worden ge daan. Zo niet, dan vloeit dat per centage terug in de gemeentekas. Aldus werd al op 29 september 2005 bepaald als onderdeel van het besluit een zelfstandige organi satie op te zetten voor het open baar basisonderwijs op Schou- wen-Duiveland. Die bepaling is echter in strijd met de Wet op het primair onderwijs (Wpo). Dat hebben inmiddels VOS/ABB (de onderwijspoot van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten), de gemeentelijke ac countant én recent ook de gemeen telijke commissie voor bezwaar schriften geconstateerd. „Obase heeft recht op het volledi ge bedrag van 2,3 miljoen euro op basis van verantwoording achter af', benadrukt directeur Ewald de Keijzer van deze organisatie. „Jam mer overigens dat dit budget 'bruidsschat' wordt genoemd. Dat wekt de indruk dat je een ge schenk krijgt, maar in feite is het geld om in vijfjaar een geheel zelf standige organisatie met een slui tende exploitatie te worden." De geldstroom voor het openbaar basisonderwijs loopt dus niet meer via de gemeente, maar via Het college houdt vast aan de wij- ze van toekenning van de 'bruids schat' aan Obase. Het besluit is echter in strijd met de wet, zeg gen verschillende instanties. Obase. Al in het begin van haar be staan werd die organisatie gecon fronteerd met een Tijk uit de kast'. De Meie, school voor speciaal on derwijs vergde plots een forse in vestering - ruim 120.000 euro - om te kunnen voldoen aan de kwali teitseisen van de Onderwijsinspec tie. Het begin van het conflict. Volgens wethouder Roel van der Wekken wil Obase dat geld ten on rechte putten uit de bruidsschat. Dat is overigens maar onderdeel van de strijd die nu ook de recht matigheid van het oorspronkelijke raadsbesluit betreft. Donderdag moet de geméenteraad besluiten al of niet mee te gaan met het col lege en de adviezen van derden daarmee naast zich neer te leggen. ■w W. ■«■II mil II ZIERIKZEE - Heen en weer zwiepende takken, voortzwoegende eenzame fietsers, striemende re gen en de zee die met kracht de dijken geselde. Gisteren ging het langs de Zeeuwse kust weer on stuimig te keer. Compleet met stortregeos en windstoten die opliepen tot windkracht negen. if ■r- ï&s. Volgens weerkundigen veroorzaken dergelijke windsnelheden op zee 'hoge golven, zware schuimstrepen en lopende rollers'. Voor de een is al dat natuurgeweld een immer boeiend schouwspel met mooie plaatjes. Ande ren slaat de schrik om het hart als de elementen ZIERIKZEE - Gerard Rabelink is gis teren officieel benoemd tot burge meester van Schouwen-Duive- land. De 55-jarige Rabelink begint op 15 maart aan zijn nieuwe func tie. Hij is nu nog burgemeester van Maasbree in Limburg. Hij wil zo snel mogelijk verhuizen naar de nieuwe gemeente. De wethouders en waarnemend raadsvoorzitter Brigitte Troost hebben gisteren een bezoek aan hem gebracht. RENESSE - Het bedrijf Horeca Vei ligheid Nederland (HVN) in Den Haag en de Hogeschool Zeeland gaan een digitale versie van de Schouwen-Duivelandpas maken. Dit voorjaar gaan vier recreatiebe- drijven de digipas op proef gebrui ken. Toeristen kunnen ermee beta len of een fiets huren. HVN is be kend van het horecapaspoort. Daarop staan de persoonsgegevens van de (al dan niet lastige )klant. ZOUTELANDE - De politie is nog niet dichter bij de oplossing van een inbraak in 'het verenigingsge bouw van een sportvereniging in Zoutelande. Daar is tussen woens dagochtend en donderdagochtend ingebroken. Een deur is opengebro ken en tientallen euro's zijn wegge nomen. De schade loopt in de dui zenden euro's. YERSEKE - De schade viel mee, maar drie brandweergroepen moesten eraan te pas komen om een brandje in het droogdok van scheepswerf De Vos in Yerseke te blussen. Bij het lassen was op werkschip De Linge van Rijkswa terstaat vuur ontstaan in een kabel gat. De brandweer varl Yerseke kreeg hulp van Kapelle en een schuimblusvoertuig van Borssele. zich zo nadrukkelijk doen gelden. Weer anderen zien er een sportieve uitdaging in en kiezen er voor hun krachten te meten met die van de na tuur. Bij de Brouwersdam waren een stuk of vijf kitesurfers bezig de elementen te trotseren. foto Dirk-Jan Gjeltema In de Bijlokestraat in Axel staat aan de zijde van de weg waar de bus richting Hulst rijdt een bus hokje waarin wachtende passa giers bij regen kunnen schuilen. Met jaloerse blikken kijken de rei zigers richting Terneuzen naar de overkant van de straat, want zij moeten in weer en wind in de drup blijven staan. Ze willen dan ook graag zo'n abri aan die zijde van de straat. Het CDA- raadslid Michel Calon wilde in de Terneuzense raadscommissie Omgeving weten waarom de bus reizigers naar Terneuzen geen schuilvoorziening hebben. „Die", wist verkeerswethouder Co van Schaik, „hebben meer tijd om on derweg te drogen..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 161