Maranda van Ijk slaat geen training Morres wacht krachtproef af Spruijt is in Goes een ervaring rijker Waterpolo is voor 2i-jarige Terneuzense een bewuste keus. de Volleybalsters Hulst wacht topduel met Sliedrecht Sport. 38 I Zaterdag 24 januari 2009 PZC TERNEUZEN - Veel meisjes kiezen op jonge leeftijd voor het zwem men en voelen weinig of niets voor waterpolo. Maranda van Ijk vormt hierop een uitzondering. Ze Jcoos destijds bewust voor het wa terpolo toen ze op twaalfjarige leef tijd lid werd van zwem- en polo club De Schelde. „Ik ben een echte teamsporter. Het zwemmen als wedstrijdsport heb ik nooit zien zitten. In het be gin trainde ik vier keer per week om aan mijn conditie te werken, want het waterpolo vereist veel zwemvermogen en is fysiek een zware sport." Maranda van Ijk begon bij de ads- piranten en ontwikkelde zich snel. Twee jaar na haar debuut was ze al wisselspeler bij het vrouwenteam. De ploeg zat net in een neerwaart se spiraal. Na de 'vette' jaren op landelijk niveau volgde degradatie naar het district. In het jaar dat Van Ijk bij de senioren debuteèrde speelde De Schelde in de tweede klasse van het district. Dat was van korte duur. Een jaar later maakte ze de promotie naar de eerste klasse mee. Inmiddels speelt de 21-jarige Terneuzense ze ven jaar op dit niveau. Van de lich- Maranda van Ijk is gek van water- polo en voelt zich in haar ele ment bij De Schelde. De Terneu zense is ambitieus en wil graag hogerop met de club. ting adspiranten is Van Ijk als eni ge overgebleven, nadat Gwendo- lien Hordijk vorig jaar is gestopt. Samen met Rowena Witkamp, Renate Louwerse, Jessica Koster en de tweeling Astrid en Sandra Ze- gers behoort ze inmiddels vijf jaar- tot de vaste kern. „Ik heb voor mijn basisplaats moeten knok ken." De tegenstanders zijn geen ge heim voor haar. „Ik ken alle ploe gen, want deze klasse verandert niet zo snel. Ploegen die kampioen worden, degraderen het jaar daar op weer naar het district." Vorig seizoen ging het bijna mis met de Terneuzense vrouwen, maar ze konden nog net een degra datie voorkomen. Dit jaar lijkt De Schelde uit te groeien tot een sta biele eersteklasser. Van Ijk: „Meer zit er op dit mo ment niet in, hoewel ik graag eens op bondsniveau wil spelen." De grootste progressie boekte ze vol gens waterpolokenners vorig jaar. Ze ziet zichzelf als een multifunc tionele speler. „Ik speel net achter de aanval. Door veel te bewegen kan ik ruimte creëren voor ande ren, maar ook voor mezelf Bij bal verlies moet ik meeverdedigen," Met haar lengte van 1.67 en haar gewicht van 57 kilo is de waterpo- loster niet direct het type dat de fy sieke duels aangaat. „Ik probeer de duels door mijn snelheid zoveel mogelijk te ontlopen", vertelt ze vlak voor de training. Twee keer per week wordt er samen getraind met de jeugd onder leiding van Ria van der Hooft en Kees Rijn hout. Maranda van Ijk slaat geen Maranda van Ijk speelt vandaag met De Schelde tegen Njord. „Het is een lastige tegenstander", weet ze. foto Camile Schelstraete training over. „Of ik moet ziek zijn. Ook ben ik nog niet echt ge blesseerd geweest. Alleen wat last van mijn schouder gehad." Zelf mist de ambitieuze waterpoloster door haar werk bij bakkerij Van de Velde zo'n twee tot drie uitwed strijden per jaar. „Ik krijg 'wel alle medewerking. Het gebeurt dat ik een uur eerder mag stoppen, zodat ik de wedstrijd niet hoef te mis sen." Hoe heeft ze de overstap van De Honte naar het nieuwe bad in Vliegende Vaart ervaren? „De Hon te had de kleinste afmeting. Thuis waren we daar bijna niet te klop pen. Hier is het bad groter. Het heeft in het begin invloed gehad KLOETINCE Tegenstander: CPC Vlissingen (thuis). Afwezig: Erwin van der Woerdt (knie blessure), Daan Esser (teenblessure en ziek) en Björn Quartel (liesblessure). Bijzonderheden: Het veld in Kloetinge lag er tot donderdagavond redelijk bij. „Inmiddels is er wel weer veel regen ge vallen, maar als het zaterdag droog blijft, is er een kans dat we kunnen voet ballen", meent oefenmeester Diederik Hiensch van Kloetinge. De Bevelandse club heeft een prima trai ningskamp in Duitsland achter de rug en speelde de voorbije weken twee oe fenduels. „We zijn klaar voor de tweede competitiehelft", meent Hiensch. Kloetinge liet destijds in Vlissingen (1-1) twee dure punten liggen. „We willen iets rechtzetten", vindt Hiensch. De wed strijd in Kloetinge begint om 15.00 uur. CPC VLISSINGEN Tegenstander: Kloetinge (uit). Afwezig: Ronald Kloppenburg, Martin Wilken en Björn Ronde (allen gebles seerd). Bijzonderheden: Oefenmeester André Maas verwacht een lastige klus tegen Kloetinge. „Het is één van de betere ploegen in deze klasse, maar als we goed bij de les blijven, liggen er ook mo gelijkheden voor ons." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: WCZ (thuis). Afwezig: Kees Duitemeijer, Robert Rijn berg, Mevlud Eryürük, Evert-Jan van Op- dorp (allen geblesseerd), Tim Faassen en David de Haan (beiden ziek). Bijzonderheden: De kans dat Terneu zense Boys vandaag op eigen veld aan treedt tegen VVGZ achtte Leendert Geelhoed gisteren aan het eind van de middag klein. „Het veld ligt er door de vele regen niet al te best bij", zei de trai ner. Als het duel wél doorgaat, mist hij een half dozijn spelers. ZAAMSLAG Tegenstander: Nivo Sparta (uit). Afwezig: Tom Nieuwelink (geschorst). Bijzonderheden: De schorsing voor ver dediger Tom Nieuwelink (één wedstrijd) is pas de eerste voor Zaamslag dit sei zoen. Omer Malagic stond op scherp, maar is gestopt bij Zaamslag. Het thuis duel met Nivo Sparta won Zaamslag met 3-2 na een 2-0-achterstand. Bij de ploeg uit Zaltbommel zou de Braziliaan Preto - vorig jaar het middelpunt van een paspoortaffaire bij Unitas - na een half jaar schorsing zijn debuut kunnen maken. RCS Tegenstander: Theole (thuis). Afwezig: niemand Bijzonderheden: RCS vreest voor een afgelasting. „Het veld ligt er héél slecht bij", zegt trainer Romeo van Aerde. RCS heeft goed overwinterd, volgens de trainer. „De spelers zijn fit. Ze zijn deze winter heel actief geweest tijdens aller lei zaaltoernooien." door Peter van Kouteren HULST - De volleybalsters van Morres/Hulst staan vandaag om 17.00 uur voor eigen publiek voor een nieuwe krachtproef De koplo per van de regiodivisie neemt het na de topper tegen King/Software 2 op tegen het talententeam van Sliedrecht Sport. Deze ploeg was één van de drie teams die Morres/ Hulst voor de winterstop een set afhandig maakte. Sliedrecht Sport 3 is een jong team, dat een stugge verdediging paart aan kwaliteit aan het net. De nummer vier van de rangschik king presteerde in twaalf duels in uitwedstrijden beter dan voor ei- door René van Stee GOES - Weliswaar genoot hij van de Indoorcross in Goes, maar de voorkeur van Kevin Spruijt gaat toch uit naar het rijden van grote wedstrijden op een buitencircuit. Met het nieuwe seizoen voor de deur nam de vijftienjarige motor crosser uit Meliskerke gisteravond in de Zeelandhallen dan ook geen onverantwoorde risico's. „Het is een geweldige ervaring om hier te kunnen meedoen, maar buiten crossen vind ik toch net gen publiek. Van de vijf ontmoe tingen op vreemde bodem werden er vijf gewonnen. Morres/Hulst ontsnapte afgelopen zaterdag in een rechtstreekse con frontatie met de nummer twee aan de eerste nederlaag. De Zeeuws-Vlamingen knokten zich na een 2-1 achterstand terïig in de wedstrijd: 2-3. „In de tweede en derde set heb ben we tegen onszelf lopen spe len", zegt Marsha Moeliker. „Het ging toen zó slecht dat ik er wel even aan heb getwijfeld of het nog goed zou komen. Maar we wilden absoluut laten zien dat we niet voor niets bovenaan staan." Moeli ker groeide, op bij het Terneuzense Scheldesport, ontwikkelde zich bij Savok en speelde zich daar in de kijker van Morres. De Terneuzense is in Hulst aan even iets belangrijker. Natuurlijk rijd ik vandaag zo snel als ik kan, maar ik wil ook niet hard onderuit gaan. Voor hetzelfde geld ben je dan heel lang uitgeschakeld. En dat kan ik natuurlijk niet gebrui ken", vertelde Spruijt voorafgaand aan de series van de super regio klasse, waarin hij zijn debuut maakte. In de eerste van de twee verreden series behaalde Spruijt een zeven de plaats. Daardoor plaatste hij zich niet rechtstreeks voor de fina- haar tweede seizoen bezig en voelt zich er thuis. „Ik heb Savok nu wel helemaal los gelaten", vertelt ze. „Het voelt in Hulst heel ver trouwd. Als team zijn we goed, maar ik heb het gevoel dat ik zelf tot nu toe een beetje onder de maat heb gespeeld. Ik hoop voor mezelf op een betere tweede com petitiehelft." Marsha Moeliker vindt haar team ten opzichte van vorig seizoen ge groeid. „We spelen niet meer zo wisselvallig", stelt ze vast. „Vorig seizoen kwamen we niet zo goed uit een dip als afgelopen zaterdag. Nu zijn we in staat elkaar beter op te peppen. We zullen zaterdag di rect goed moeten beginnen. We moeten ze overdonderen en gelijk laten zien dat wij de sterkste ploeg zijn. Een goed begin wordt heel be langrijk." Ie die zeer laat op de avond werd verreden. In de herkansing lukte het net niet. Een ronde voor het einde ging Spruijt in tweede posi tie onderuit, waardoor hij een fina leplaats in rook zag opgaan. Spruijt, die rijdt op een Yamaha 250CC viertakt, gaat de grens over om wedstrijden te rijden. De ambi ance in België spreekt hem aan. „Tussendoor gaat het er veel ge moedelijker en vriendschappelijk aan toe. Iedereen helpt elkaar, ook bij pech of zo. Dat bevalt mij wel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 156