Akkoord Sluis ongewijzigd Isoleren, Boosheid na ongeval pakt prijzig uit Jongerencentrum de Pit geopend Datenin jeregio Jf^r Rijontzegging voor Hulstenaar Popband ONS speelt in regio Gemeenteraad krijgt aparte lijst met zo'n vijftien beleidspunten. tegen de kou Terneuzen beschikt nu over riant centrum voor jongerencultuur. N O E N S Z PZC Zaterdag 24 januari 2009 27 door Frank van Cooten SLUIS - De fracties van Gemeente belangen en WD in de Sluise ge meenteraad blijven zich distantië ren van het bestuursakkoord 2006-2010 'Sluis: betrouwbaar be stuurd) in balans'. Aanvankelijke voorstellen voor het gedeeltelijk herschrijven van het bestuursak koord zijn van tafel. Daar was eerst sprake van nu voor malige oppositiepartijen WD, Ge meentebelangen en CDA in de vorm van de vierde wethouder Ben Hennekam deel uitmaken van het college. Bemiddelaar Cees van Liere deed aan de hand van ge sprekken met de fractievoorzitters een reeks voorstellen die opgeno men konden worden in het be stuursakkoord. Zoals het versneld uitvoeren van projecten en snel duidelijkheid over het oude stad huis van Aardenburg. In plaats van het deels herschrijven van het akkoord is nu een lijst gemaakt met vijftien beleidspunten. Deze afsprakenlijst wordt binnenkort voorgelegd aan de gemeenteraad. Voor fractievoorzitter William Gij- sel aanleiding zich te distantiëren van de inhoud van het ongewijzig de bestuursakkoord. Enkel de be leidspunten in de afsprakenlijst zijn voor Gemeentebelangen van waarde, laat hij weten in een brief Fractievoorzitter Johan Provoost van de WD beschouwt de afspra kenlijst als geheel los van het be stuursakkoord. „We nemen nog steeds op geen enkele manier ver antwoording voor het oude be stuursakkoord." Volgens Provoost doet dat niets af aan de positie van wethouder Hen nekam. „Hij is beëdigd door de De politieke partijen in Sluis heb- ben een afsprakenlijst gemaakt met vijftien beleidspunten. Het herschrijven van het bestuursak koord is hiermee van tafel. raad. Wij zijn door de PvdA uitge nodigd mee te werken aan een breed college om de bestuurlijke verhoudingen te herstellen. Dat blijkt met Hennekam goed uit te pakken, heb ik begrepen. Daar naast hebben we nog ruim een jaar te gaan. Het herschrijven van het bestuursakkoord is daarom overbodig werk." Fractievoorzitter Lia Flikweert (CDA) denkt er net zo over. „Be langrijker is met zijn allen con structief mee te denken over het fi nancieel gezond maken van onze gemeente en de reorganisatie. Ik ben toch best tevreden dat we er met zes partijen in zijn geslaagd af spraken te maken." ADVERTENTIE VAN DE DAG Vrouw, 41eerlijk en spontane. Zkt niet rokende, niet drinkend man 40-59 voor serieuze relatie. Hv wandelen, fietsen,vakanties. 0900-0401117 Postbus: 100705 «Ut plm) Zie de volledig» pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Beëlnemers .moeten ,18 jaar ztjn of ouder- Mocht .ie hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateniojenegio^ukcuitommupportGom. Deze service werkt niet .met een analoge telefoon. MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft gisteren een 28-jarige Hulstenaar veroordeeld tot een rijontzegging van veertien maanden en een boete van 1200 euro. Eind september, in Hulst, reed de man al slingerend, met een snelheid Van dertig kilometer per uur op een weg waar tachtig was toegestaan. Een nadere contro le door de politie wees uit dat de Hulstenaar meer dan drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol achter de kiezen had. Op 4 januari was het weer raak. Toen had hij zijn wagen op de Grote Markt in Hulst tegen een paal gereden en was er vandoor gegaan. Ook toen was er alcohol in het spel: bijna drie keer meer dan geoorloofd. Gasprijzen omhoog, rolluiken omlaag! door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In Terneuzen is giste ren het nieuwe jongerencentrum de Pit (Podium in Terneuzen) fees telijk geopend. Daarmee komt een eind aan een jarenlange zoektocht naar een geschikte locatie voor jon- gerenactiviteiten in Terneuzen. „Met een wel heel mooi resultaat", concludeerde wethouder Cees Lief- ting. De geschiedenis gaat terug tot de vroege jaren tachtig en wordt ge kenmerkt door vele verhuizingen, problemen met geluidsoverlast, lobby's en protestacties op het ge meentehuis. „Maar zeker niet in mindere mate door de enorme zelfwerkzaamheid van een actieve groep jongeren die hun eigen cul tuur wilde uitdragen en beleven, succesvolle optredens organiseer de en zodoende een jongerencen trum realiseerde dat uiteindelijk uitgroeide tot een constante factor in de Zeeuwse jongerencultuur." Het begon destijds met de jeugd soos de Kousepaal, gevolgd door jongerencentrum Jamasj en later weer omgedoopt tot Kalashnikov. Aanhoudende klachten over ge luidsoverlast leidden tot de sloop van het gebouw in de Korte Kerk straat en de bouw van het nieuwe jongerencentrum de Pit. „De jeugd verdient ruimte, letter lijk en figuurlijk. Terneuzen moet een stad zijn waar het goed toeven is voor jong en oud", betoogde Liefting. „Daar horen goede voor zieningen voor de jeugd bij. Kalas hnikov is ontdaan van zijn ruwe bolster, het gebouw was niet goed. We hebben het weggedaan en ko men tot de kern waar het eigenlijk om draait, de Pit." pok X /u"£o/ x 70'9 J Vp V x Bescherm uw auto met garagedeur of carport HULST/OOSTBURG - De nederpop- band ONS speelt in het laatste weekend van januari twee keer haar theaterpop voorstelling 'De koers van ons lot' in de regio. Op 30 januari staan ze in Den Dullae- rt in Hulst en op 31 januari in het Ledeltheater in Oostburg. Aanvang telkens 20.00 uur. ONS verzorgde het afgelopen jaar ondermeer in het popcircuit support-acts voor De Dijk en Is Ook Schitterend. Meer info op www.surfnaarons.nl. Lekker warme en zonrijke serre MIDDELBURG - De auto van die me vrouw stond eind april in de Ken- nedylaan in Terneuzen ongelukkig geparkeerd en omdat die 54-jarige Terneuzenaar per se op dat mo ment wilde wegrijden, raakte hij met zijn autospiegel de auto van de dame. Het resultaat was een kras en een scheldkanonnade van de vrouw. Hgt getier beu had hij haar toegebeten dat zij haar rijbe wijs 'bij een pakje boter had gekre gen' en was er vandoor gegaan. Dat was dus 'doorrijden na aanrij ding'. „Ik zat en zit financieel aan de grond", was zijn verweer. „Au torijden is ook niet goedkoop", hield officier van justitie R. Ram- meloo hem voor en eiste een boe te van 300 euro. De politierechter vonniste eveneens 300 euro, waar van de helft voorwaardelijk. Aluminium of kunststof in alle kleuren en modellen. Bel of kom langs voor een vrijblijvende offerte. Al meer dan 80 jaar ervaring en marktleider in Zeeuws-Vlaanderen. Meekrapweg 26, Axel T: (0115) 56 22 38 of bel 0800 - 022 27 10 WeGeNeR NieuwsMedia De Pit, het nieuwe jongerencentrum in Terneuzen, is gisteren feestelijk geopend. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 147