Zorgsaam scoort Recordjaar haven Gent voor cruiseschepen Verhuisbericht Deels akkoord parkeervisie Sluis makelaar Lezing Mieke Abel in Hulst Besluit om ziekenhuis Oostburg op te krikken valt goed in streek. Schokkend nieuws voor o.a. hielspoor: Shockwave!!! M2Makelaars.nl Chaos bij fietsenstalling aan Hulster Zandstraat Z PZC Zaterdag 24 januari 2009 25 door Conny van Cremberghe en Frank van Cooten OOSTBURC - Het besluit van de zorgstichting Zorgsaam om het An- toniusziekenhuis een grotere rol te laten spelen in het regionale zie- kenhuisbestel is in West-Zeeuws-Vlaanderen in goe de aarde gevallen. Dorpsraden, ondernemersveren gingen en de gemeente Sluis zijn blij met de opwaardering van het Oostburgse hospitaal. Volgens Louis Houdersteijn van de dorps vereniging Groede toont Zorg saam lef door niet - zoals elders in Zeeland - te kiezen voor concentra tie, maar het tegenovergestelde te doen. „Zeker in een sterk vergrij zende streek als de onze is het een goede zaak als de voorzieningen dichter bij de mensen worden ge bracht", zegt Houdersteijn. Zorgsaam wil de capaciteit van het Antoniusziekenhuis beter gaan be nutten. Algemeen directeur Paul Rademacher denkt het aantal ver richtingen, behandelingen en spreekuren met dertig tot veertig procent te kunnen verhogen. „Al leen voor spoedeisende hulp en zware ingrepen zullen de mensen nog naar Terneuzen of elders moe ten", zei Rademacher donderdag. „Ik denk dat veel West-Zeeuws-Vlamingen dit be sluit erg zullen waarderen. Het An- tonius heeft geen slechte naam. Mensen vinden de sfeer en schaal daar prima. Dat de ziekenhuis- groep daar nog meer gaat onderne- Dorpsraden, ondernemersvereni- gingen en de gemeente waarde ren de opwaardering van het zie kenhuis in Oostburg. Goed voor inwoners en toeristen. men is natuurlijk geweldig", vindt Matthieu Jansen, voorzitter van de dorpsraad IJzendijke. Ook zijn col lega Johan Pielaat van de stadsraad Aardenburg meent dat Zorgsaam een goede zet heeft gedaan. „Als de mensen uit de streek voor klei ne ingrepen weer in Oostburg te rechtkunnen is natuurlijk prima. Ik hoop dan ook dat het aanslaat." Houdersteijn ziet nog een tweede aardige bijkomstigheid. „Meer ver richtingen betekent ook meer werk en wat werkgelegenheid er bij in de streek is nooit weg." Wethouder Maria le Roy vindt het besluit geweldig. Zowel voor de ei gen inwoners als voor de toeristen. „Zorg dicht bij huis is voor velen heel dierbaar. In onze vergrijzende populatie is goede ziekenhuiszorg belangrijk. Ik wil patiënten niet in hun keuzevrijheid beperken, maar door de kwaliteit zullen ze minder geneigd zijn naar Vlaamse zieken huizen te gaan." HULST - Het is een chaos hij de fietsenstalling aan de Zandstraat in Hulst. Omdat er te weinig rekken zijn, worden de fietsen op de stoep geparkeerd. Sommige rij wielen vallen om, de stoep raakt geblokkeerd, waar met name ouderen last van hebben. De werkgroep Veilig heid, Verkeer en Mobiliteit van de Hulster Seniorenraad wil dat de struiken naast de stalling óók worden inge richt als stalling. foto Wim Kooyman Heeft U last van: hielspoor tennis- of golferselleboog kniepeesklachten (jumpersknee) pijn aan de achillespees slijmbeursontsteking aan de schouder spierknopen (triggerpoints) Vaak is er al van alles geprobeerd: Injecties, medicatie, fysiotherapie of zool tjes. Dit alles met onvoldoende resultaat. SHOCKWAVE kan dé oplossing zijn. Specialisaties: Algemene fysiotherapie Oedeemtherapie Fysiotherapie bij oncologie en parkinson Shockwave Fysiofitness (nieuwe groepen starten weer!) Endermologie Power-plate training Groepsbehandeling oncologie en neurologie Rugscholing Direkt toegankelijk Neem contact op met Malnova Banejo, Centrum voor fysio, fysiofit wellness, Beatrixstraat 16 4567 CH Clinge (0114-315365) of kijk op www.malnovabanejo.nl door Eugène Verstraeten CENT - De Gentse haven kreeg vo rig jaar een recordaantal binnen vaart cruiseschepen op bezoek. Er meerden 204 cruiseschepen aan en dat waren er 22 meer dan in 2007. In totaal hadden de schepen 19.503 passagiers aan boord. Haven schepen Sas van Rouveroij: „Op vier jaar tijd kregen we drie keer meer cruise binnenschepen De cruise binnenvaart is dus voor de stad en de middenstand steeds be langrijker aan het worden." Reden voor de schepen om er bij de dienst Toerisme van de Stad Gent op aan te dringen om aan de crui sevaart meer aandacht te beste den. Voor dit jaar staan er nu al be zoeken van 145 binnenvaart cruise schepen geboekt. Ook Terneuzen hoopt een graantje mee te pikken van de toenemende belangstelling van cruiseschepen. SLUIS - De Middenstandsvereni ging Sluis gaat deels akkoord met de nieuwe gemeentelijke parkeervi sie. „Vooral de betere plaatsen voor het laden en lossen en de aan leg van nieuwe parkeerterreinen stemmen ons tevreden", zegt voor zitter Sancho Jansen. „Nieuwe par kings ontlasten de wijken." Over een aantal punten in de par keervisie is de middenstandsvere niging echter minder tevreden. „Het definitief afsluiten van het centrum op drukke dagen met pa len die uit de grond komen zien wij absoluut niet zitten. In overleg tussen gemeente, parkeerbureau en middenstand wordt het cen trum nu met hekken afgesloten op momenten dat alle parkeerterrei nen vol zijn en dat het gezien de drukte niet meer verantwoord is met de auto door het centrum te rijden. Dat moet zo blijven." De vereniging wil graag overleg gen met de gemeente over de par keervisie. „Samen bereik je meer dan ieder afzonderlijk." f72 HULST - 'Vorige levens', is de titel van de lezing die Mieke Abel ver zorgt voor de stichting de 4 wind richtingen. Ze houdt haar inlei ding 12 februari in Den Dullaert. De aanvang is 19.30 uur. Abel ver telt hoe vorige levens je huidige le ven kunnen beïnvloeden, in posi tieve of negatieve zin. De inleid- ster beantwoordt ook vragen over reïncarnatie, eventueel naderhand via e-mail. Info: 0114-319399. Op 27 januari 2009 verhuist de redactie Zeeuws-Vlaanderen. De overige gegevens blijven ongewijzigd Postadres: Postbus 145 4530 AC Terneuzen Nieuw kantooradres: Herengracht 7 4531GM Terneuzen Telefoonnummer: 0115 - 64 57 40 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 145