Met een muisklik zien wat er in Sluis de cruiseschepen Jacques Smeets geeft lezing over kanker Drogen Van Vestingdagen Hulst tot aanmeren* LétÉ Fietsster (82) gewond bij aanrijding in Sluis 22 Zaterdag 24 januari 2009 PZC Z Ad'ri de Ree, de nieuwe voorzitter van Stichting Sluis Promotie: „We moeten blijven innoveren en vernieuwen. Daarom zijn de plannen voor tot een actieplan voorSluis een goede zaak." de komende vijfjaar. Dat geeft ze kerheid en kan dan eindelijk als uitstekend marketingmiddel wor den gebruikt." Stichting Sluis Promotie staat ook kritisch tegenover de halvering van de subsidie voor Sluis Help Service, een aantal jongens en meisjes dat bezoekers in de watten legt met verwijzing naar parkeer plaatsen, het beantwoorden van al- er vorig jaar voor het eerst sinds ja ren een vrij simpele winkelactie met bonnetjes. Dat sloeg enorm aan." Terneuzen gaat de havenstad vooral meer promoten in België en boven de Westerschelde, vertelt Bram Stoffels van Coördinatie en Management. „Daar zijn we volop mee bezig. Vorig week is de eerste TERNEUZEN - Auteur Jacques Smeets geeft zaterdag 31 januari een lezing over 'kanker, verwoes ting en geneeskracht', op uitnodi ging van Stichting het Steunpunt Terneuzen en de Borstkankervere- niging Nederland. Aanvang 14.00 uur in de Soete Inval aan het Schu- berhog in Terneuzen. De lezing, naar aanleiding van het gelijknami ge boek van Smeets, is interessant voor iedereen die als partner, naas te of hulpverlener bij het proces van ziek zijn en behandelingen be trokken is (geweest). Ondanks de landelijke campagne van Zeeuws-Vlaanderen op de Emigratiebeurs blijft regionale promotie nog steeds belangrijk. door Frank van Cooten Adri de Ree reed de toer tocht Sluis-Brug- ge-Sluis. Logisch voor een Fries van geboorte. De nieuwe voorzitter van Stich ting Sluis Promotie beschouwde de toertocht als een uitstekend pro motiemiddel voor de belfortstad. De stichting heeft talloze ideeën 0111 de naamsbekendheid van Sluis nog verder te vergoten. „1-Iet gaat hartstikke goed met Sluis." Dat dit geen loze kreet is, toont De Ree aan met het aantal uitgegeven lo ten van de oudejaarsloterij. Dat wa ren er anderhalf miljoen in drie weken tijd. „Ik zie de toekomst daarom niet zo somber in." Toen Adri de Ree drie jaar geleden in Sluis kwam om bij de plaatselij ke Rabobank aan de slag te gaan, besloot hij na een periode van ac climatiseren en inwerken hand en spandiensten te gaan verrich ten voor de middenstandsvereni ging. „Toen Hans Enkelaar besloot te stoppen als voorzitter van Sluis Promotie droeg hij mij voor als zijn opvolger. Ik zei: 'ja'." De Ree ziet het als zijn opdracht Sluis nog bekender te maken bij een breder publiek. „We hebben het Sluis Magazine met een oplage van 200.000 exemplaren en de prachtige site www.sluisonline.nl. ln de Bijlokestraat in Axel staat aan de zijde van de weg waarin de bus richting Hulst rijdt een bushok je waarin wachtende passagiers bij een flinke hoosbui kunnen schui len. Met jaloerse blikken kijken de reizi gers richting Terneuzen naar de overkant van de straat, want zij moeten in weer en wind in de drup blijven staan. Om vervolgens klets nat de bus in te stappen. Ze willen dan ook graag zo'n abri We willen de bekendheid van on ze site verbeteren. Dat mensen in Groningen met een muisklik kun nen zien wat er in Sluis te doen is." Dat De Ree de toekomst van Sluis niet somber inziet, betekent vol gens hem niet dat de armen over elkaar moeten blijven. „We moe ten blij ven innoveren en vernieu wen. Daarom zijn de plannen om te komen tot een economisch ac tieplan voor de stad Sluis een goe de zaak." De Ree prijst projecten die zijn ge lukt zoals de toeristenbus. Hij be treurt het echter dat de gemeente Sluis elk jaar zo moeilijk doet om het gevraagde subsidiebedrag van tien mille beschikbaar te stellen. „Eigenlijk zou er zekerheid moe ten zijn over de toeristenbus voor HULST - Het Bezoekersmanage- ment Hulst borduurt dit jaar voort op het succes van de Nederlandse Vestingstedendagen van vorig jaar. Zo zijn op 29 en 30 augustus de Hulster Vestingdagen. Thema is Reynaert de Vos. „De Nederlandse Vestingsteden- dag heeft voor een enorme lande- Tip? redactie@pzc.nl aan die zijde van de straat. Wie weet gaat hun lang gekoesterde droom in vervulling, want ze krij gen steun van de politiek. Het CDA-raadslid Michel Calon wilde in de Terneuzense raadscommissie Omgeving namelijk weten waar om de busreizigers naar Terneuzen geen schuilvoorziening hebben. „Die", wist verkeerswethouder Co van Schaik het antwoord, „hebben meer tijd om onderweg te dro gen..." Op woensdag 28 januari 2009 is er een openbare vergadering van het Algemeen Bestuur van De vergadering wordt gehou den in de bestuurskamer van LétÉ, Grevelingenstraat 16 te Middelburg. Aanvangstijd 12.00 uur. Stukken liggen ter inzage bij de bestuurssecretaris. lijke promotie gezorgd", zegt be zoekersmanager Monique de Bruijn. „We proberen de contac ten met de bezoekers warm te hou den. Ook promoten we Hulst dit jaar weer bij de toeristen aan de kust en via gerichte acties op onze website." Het hoeft echter niet alle maal ingewikkeld te zijn. „Zo was SLUIS - Bij een botsing in de Hoogstraat in Sluis is gisteren een fietsster (82) uit die plaats gewond geraakt. Ze werd rond 10.45 uur aangereden door een Goesena'ar (28) die in een bestelbus reed en vanuit de richting van Nieuwvliet kwam. De fietsster kwam aangere den vanuit het centrum en moest oversteken om het fietspad te blij ven volgen. De vrouw is naar het ziekenhuis in Knokke gebracht en later naar een ziekenhuis in Brug ge. Over haar toestand en haar ver wondingen is niets bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 142