PZC I 21 Kunstmestmarkt trekt weer aan Genoeg geld binnen voor bouw schuilstal bij kinderboerderij oth üi w» ra i ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Zeeuws-Vlaamse fabrikanten zien licht aan eind van tunnel. Super-ondernemers in ijzendijke Hospice in Terneuzen zoekt vrijwilligers Burgemeester Jan Lonink mag blijven Zaterdag 24 januari 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl v rm i' w n i jf is Elektroplein als speelplaats voor leerlingen ROC Jongerencentrum de Pit geopend in Terneuzen door Conny van Gremberghe SLUISKIL - De Zeeuws-Vlaamse kunstmestfabrikanten verwachten over enkele maanden hun produc tie weer op volle kracht te kunnen brengen. De voorbije maanden liep de vraag naar kunstmest be hoorlijk terug, maar zowel Yara Sluiskil als Zuidchemie in Sas van Gent gaan ervan uit dat de vraag in de periode april-september weer terugkomt op het oude peil van voor de economische crisis. Zuidchemie heeft overigens wel verlenging aangevraagd voor ar beidstijdverkorting voor circa too werknemers voor nog eens zes we ken. Het gros van de Zuidche- mie-medewerkers werkt tot me dio maart een dag per week min der en volgt op een andere dag op leidingen. „We proberen van deze moeilijke periode het beste te ma ken. Onze fabriek heeft er nog nooit zo schoon bijgelegen als nu en verder hebben we als bedrijf nog nooit tevoren zoveel tijd en aandacht kunnen besteden aan (bij) scholing van onze medewer kers. Als straks de markt aantrekt - en de voortekenen zijn er - dan kunnen we echt optimaal gaan functioneren", zegt personeelsma- nager Els van Haelst van Zuidche- Wtl Bedrijven investeren nu in onder- houd en scholing personeel om bij aantrekken van de vraag opti maal te kunnen producreren, De vraag naar personeel blijft. mie. Ook Jos van Damme van Yara Sluiskil is positief gestemd. „Ik ver wacht dat we over twee maanden weer op volle kracht draaien, te gen die tijd zijn de in het recente verleden opgebouwde voorraden kusntmest weggewerkt en zal de vraag naar nieuwe producten weer opleven. De boer zal toch weer gaan zaaien en planten." Yara heeft de voorbije maanden ge bruikt om zijn productieeenheden een grote onderhoudsbeurt te ge ven. Dat karwei stond voor later dit jaar gepland, maar is maanden vervroegd. Op dit moment ligt in Sluiskil nog een ammoniakfabriek stil. Daarnaast ging Yara door met de voorbereidingen voor de nieuw bouw van de Ureum-7 fabriek. Een investering van 400 miljoen euro. „Wij denken dat medio mei de eerste paal voor deze fabriek de grond in kan. Daarmee is de toe komst van Yara Sluiskil voor twin tig jaar veiliggesteld." Zuidchemie en Yara gaan - ondanks de crisis - door met het werven van nieuw personeel. Zuidchemie nam deze maand nog vier operators aan. AARDENBURG - „We gaan komend carnaval volop plezier maken en jullie moeten allemaal meedoen." Met drie dikke zoenen werd het lot bezegeld en beloofden Renske Moens en Jordy de Ruijsscher in het Uulehat Aarden burg tijdens het komende leutefeest te gaan regeren als jeugdprins en -prinses. Na het af leggen van diverse proeven van bekwaamheid zoals spijkerbroekhangen kwamen ze als meeste geschikte kandidaten uit de bus. Tradi tioneel werd gisteren het carnaval ingezet met de schuurfeesten. 's Middags genoten tweehonderd jeugdige carnavalsvierders in de loods van de familie van Overloop aan de Paar denmarkt van de Hutseklutseshow van het Klutske en dj Jordy. Door de medewerking van de basisscholen had voor het eerst de feestmiddag onder schooltijd plaats. 's Avonds vond de presentatie plaats van de prins der Nachtuuln. Om precies 111 minuten voor elf, oftewel om negen over negen, hoor de Jphnny Dieleman dat hij als Prins Dille I zal regeren in het Uulehat. foto Peter Nicolai IJZENDIJKE - Jan Poissonnier en zijn vrouw Tiny Poissonnier-Buys- se in Ijzendijke zijn de beste super markt-ondernemers van Zeeland. Voor de zogeheten ZO2Z Award werd het paar beoordeeld op on der meer ondernemerschap, mar keting, klantvriendelijkheid en so ciale betrokkenheid. Samen met de winnaars van de overige elf pro vincies dingt het paar in maart mee voor de landelijke prijs. TERNEUZEN - Het Hospice aan de Leeuwenlaan in- Terneuzen zoekt vrijwilligers. In het hospice wordt hulp geboden aan ernstig zieke en lijdende mensen in de laatste le vensfase. Het vrijwilligerswerk be staat uit waak- en oppasdiensten, helpen bij de verzorging, emotio nele steun geven aan stervenden en mantelzorgers en administratie ve werkzaamheden. Info via 06-53161654 of www.hospicezvl.nl. TERNEUZEN - Wat het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen betreft mag burgemees ter Jan Lonink er nog wel een nieu we ambtstermijn aan vastplakken. Die ambstermijn loopt per 1 juli af De gemeenteraad wordt voorge steld Lonink via de Commissaris van de Koningin bij de minister van Binnenlandse Zaken en Ko ninkrijkrelaties aan te bevelen voor herbenoeming. TERNEUZEN - Er is genoeg geld bin nen voor de realisering van een nieuwe schuilstal voor de paarden en ezels op de Terneuzense kinder boerderij. De Rabobank doneerde deze week een bedrag van 2.300 euro. „We komen nu op een be drag van 5.800 euro voor de schuil stal. Hopelijk kunnen we nu snel aan de slag", zegt beheerster Ange- lique Moes van de kinderboerde rij. Het huidige schuilstalletje is rot, veel te klein en staat op instor ten. Samen,met vrijwilligster Eve- liina Takal begon Angelique Moes in oktober een actie om geld bij een te krijgen. Aanvankelijk liep de actie wat stroef, maar met de gift van de Rabobank is het streef bedrag van 5.000 euro ruim schoots bereikt en kan de stal ge bouwd worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 141