Potje om stropers te vangen Krantendebat thuis te volgen Brievenschrijver strijdt met open vizier i Het panel bestaat uit Karla Peijs, Jan Willem Bosch en Chris Rutten. PZC Zaterdag 24 januari 2009 I 1 jj| i] COR JONGE cB EDITH RAMAKERS De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, ParkVeldzigt35, Postbus 91 4330 AB Middelburg, Telefoon: 0118-434005 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl EVEN Het idee was zo geboren. Richt een fonds op zodat de politie in het holst van de nacht kan pa trouilleren in de bossen van De Mantelinge bij Oostkapelle en Domburg om stropers op heter daad te betrappen. Want dat de politie niet 's nachts maar op klaarlichte dag door de bossen loopt, heeft vast alles te ma ken met de hoge prijs van een nachtdienst. Een groepje wandelaars besprak het politieoptreden in de bossen van de Mantelinge. „Pas maar op", spraken ze mij aan, „voor je het weet krijg je een bekeuring van 60 euro omdat je hond losloopt." Een man had er nog de pest over in. Hij was deze week op heter daad betrapt door twee agenten omdat zijn hond, van het formaat dwergpincher en met de uitstra ling van een bejaarde poedel, niet aan de lijn zat. In De Mantelinge staan verbods bordjes voor loslopende honden. De wandelaar kon niet veel tegen de bekeuring inbrengen. „Ze ston den ineens voor me, alsof ze ach ter een boom hadden staan wach ten op mij. Ik dacht nog even dat het strandwachten waren, maar toen zag ik heuse boeien en een pistool." De agenten wezen naar zijn hond. Die moet dus aan de lijn. Hij ver stoort de hertenpopulatie. Met zo'n argument om handha vend op te treden, roep je eeh bo ze reactie over jezelf af. „Ga maar stropers vangen. Dat zijn de echte boeven. Bij hen gaat het om ge win, het gewin van hertenvlees." Stropers werken midden in de nacht met lichtbakken om herten te lokken of met speciaal getrainde jachthonden, de greyhounds. In de krant van woensdag stond dat de politie de stropers op heter daad moet betrappen om ze te be straffen. Vandaar dus dat we op een stroperspotje kwamen en wij - de wandelaars - zullen de eerste zijn om het te spekken. Dan kan de politie het baasje en de hond in hun waarde laten, de boswachter van dienst zijn en de reeën echt rust geven. Het krantendebat over de Toe komst van Zeeland kan maandaga vond rechtstreeks gevolgd worden via www.pzc.nl. Op de homepage van de digitale krant kan om 19.30 uur een knop aangeklikt worden om de uitzen ding direct te volgen. Niet eerder in haar 250-jarige bestaan heeft de krant beeldopnamen rechtstreeks vertoond. Enkele stellingen zullen de lei draad vormen voor. het debat: Zeeland moet een zelfstandige pro vincie blijven en Zeeland kan niet door niet-Zeeuwen worden be stuurd. Na de inleiding wordt er een mo gelijk toekomstbeeld van Zeeland in 2050 getoond. De panelleden van het debat zijn: Karla Peijs, commissaris van'de koningin van Zeeland, van CDA-huize. Daarvoor was Peijs mi nister van Verkeer en Waterstaat in de kabinetten Balkenende II en III. Chris Rutten, lid van de WD, begon zijn loopbaan met een do centschap aan de rechtenfaculteit van de universiteit in Paramaribo. Hij is de voormalige burgemeester van Nuth, Middelburg en vervol gens (van 1995 tot 2004) van Bre da. In 2005 nam hij het burgemees terschap van Wageningen waar. Rutten is nu bestuursvoorzitter van de Kamer van Koophandel Zuid-West-Nederland. Het derde panellid is Jan Wil lem Bosch, landschapsarchitect van Bosch Slabbers met kantoren in Middelburg, Arnhem en Den Haag. Het bureau heeft onlangs een internationale prijs gewonnen voor de inrichting en het ontwerp van het polderlandschap van de Overdiepse Polder. Heeft Zeeland toekomst? Het krantendebat is maandagavond 26 januari in de filmzaal van de Middelburgse Abdij. Aanvang 19.30 u. Aanmelden: debat@pzc.nl Op internet is al enige tijd een discu- sie in volle gang over de bedreigin gen, kansen, identiteit en kwaliteiten van Zeeland. Vandaag: Zeeland moet inzetten r op industrie. De meningen zijn verdeeld. Je kiest voor cultuur, na tuur en toerisme of voor industrie. „Concurrentie met de havens van Rotterdam en Antwerpen verlie zen we toch. Creëer een rustge bied met een fraai landschap en koester het Zeeuwse erfgoed", stelt Caroline. Bartje is voorstander van meer industrie, vanwege de werk gelegenheid. „En dan is hier einde lijk in de winter wat te beleven." De aanmelding van het debat via debat@pzc.nl verloopt goed. Het heeft geen zin om maandag op de bonnefooi naar de filmzaal in het Abdijcomplex te komen. voor meer zie www.pzc.nl/debat We vragen aan brievenschrijvers om hun reactie te voor zien van naam en adres. Nemen we met minder genoe gen dan ontvangen we vaak minder genuanceerde reac ties. Bovendien willen we dat er met open vizier een mening verkondigd moet kunnen worden. Heel af en toe kiest een lezer voor een minder elegante en respectvolle manier van discus siëren. Het lezersplatform wordt verlaten en de brievenschrijver krijgt op het huisadres een nare brief Dat overkwam Maria Evers uit Nieuwe-Tonge. Ze durfde de stelling aan dat gelovige mannen vaak bepalen hoe hun vrouwen zich moeten kleden. „Naar aanlei ding daarvan ontving ik van een zogenaamde christen een anonie me brief Als je zo overtuigd bent van het gelijk van je geloof, durf er dan ook je na^m onder te zetten! Bij hen heeft de Openbaring kennelijk nog niet aan de deur geklopt. Wel met naam en toenaam reageerde Gert-Jan Wondergem. In zijn brief van 20 januari, stelt hij dat volgens zijn Bijbel de vrouw een hulp is van de man. Pure discriminatie! Waar blijft de advocaat, die dit aan de kaak stelt bij het OM? Een God die discrimineert tussen blank en zwart, dat kan niet meer. Een God die discrimineert tussen man en vrouw kan op de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden kennelijk wel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13