rijker Van Kessel nog niet klaar met opleiden Demanet heeft nog geen plaats voor Langeveld Zeeuwse zwemmers doen op NK voor masters mee om de medailles Ook Arnold Nguekam behoort niet tot selectie voor duel met GVW. Op eerste dag worden in Vlissingen twaalf records verbroken. Vierde plaats Minderhoud Ex-bondscoach kan begrijpen dat KNWU iemand anders wilde. B PZC Zaterdag 24 januari 2009 39 db" Angaston. Tour Down Under. Vierde etappe, Burnside Village - Angaston: 1. Davis (Aus) 143 km in 3.29.35, 2. Brown (Aus), 3. Rojas (Spa), 4. O'Grady (Aus), 5. Renshaw (Aus), 6. Leezer (Ned), 84. Clemept 1.11. Algemeen klassement: 1. Davis 14.16.36, 2. Brown 0.04, 3. O'Grady 0.15, 4. Elmiger (Zwi) 0.24, 5. Rojas 0.26, 6. Rogers 0.28, 51. Leezer 8.06, 52. Flens 12.37, 58. Van Emden 17.53. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De strijdbijl is begra ven, maar dat betekent niet dat Björn Langeveld automatisch een plek bij de eerste vijftien krijgt van Gaby Demanet. De Belgische trai ner stuurt de verdediger vandaag met het tweede elftal van Hoek mee. „Ik moet keuzes maken en val terug op het elftal dat het voor de winterstop goed heeft gedaan", zegt Demanet voorafgaand aan de uitwedstrijd tegen GVW. Net als Langeveld, die voor de win terstop enkele aanvaringen met De manet had, moeten ook Corné Schilperoort, Maarten van Rose- velt en Arnold Nguekam vandaag met de reserves aantreden. „Ngue kam kan beter negentig minuten met het tweede spelen", zegt de trainer. „Hij had dinsdag wat last van zijn lies en is nog niet in vorm. Arnold heeft wat meer tijd nodig om ingespeeld te raken." Volgens Demanet is dat vooral een gevolg van het geringe aantal oe fenduels dat Hoek kon spelen. Al leen Terneuzense Boys en Eeklo fungeerden de afgelopen weken als sparringpartners. „Door de weersomstandigheden moesten we creatief zijn. Het is heel moei lijk om dan iedereen scherp te krij gen. Eigenlijk is het ook jammer dat zo'n belangrijke wedstrijd als tegen GVW al zo vroeg komt." In de eerste wedstrijd van deze competitie won Hoek op eigen veld met 1-0 van de Veenendalers. „Op basis van de tweede helft was die zege verdiend", herinnert De manet zich. „GVW is wel een stugge ploeg, met een goede spits (Dennis van Meegdenburg) en veel lengte. Wie als eerste scoort maakt de meeste kans te winnen." door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - Het Nederlands kam pioenschap zwemmen voor mas ters in Vlissingen had niet beter kunnen beginnen. De organisatie van Luctor et Emergo zag op de eerste dag meteen liefst twaalf re cords sneuvelen. De dag startte met de 800 meter vrije slag, waarop twee Nederland se masterrecords werden gezwom men. Nico Geers (Van Uden De Gouwe) zwom bij de 70-74 jarigen naar 11.52,49 en Patty Verhagen van AquAmigos uit Vlijmen zwom bij de vrouwen 50-54 jaar naar 10.44,86. Het middagpro gramma startte met de 50 meter schoolslag. Daarop pakte Stepha nie Rombout van thuisploeg Luc tor et Emergo het Nederlands mas- terrecord voor 20-24 jarigen in 33.13 seconden. Even later verbeter de ze het record op de 100 meter wisselslag (1.05,29). De Zeeuwen deden sowieso al goed mee om de medailles. Zo wa ren er Nederlandse titels op de 50 meter schoolslag voor Tommy van Overmeeren en Cees van Houwe- lingen van De Schelde, maar ook voor Peter Romkes, Rombout (bei den Luctor) en Marijke van Hoek (Stormvogel) op deze afstand. Ver der was er winst voor Eelco van Gemert, Ryan Verplanke en Step hanie Rombout op de 100 meter wisselslag en pakten Charles Potin en nogmaals Verplanke goud op de 200 vlinder. Zilver en brons was er voor Yaus Lekatompessy, Rob Kluwen, Gabrieile Verdonk, Sylvia de Kort en Marieke Sme ding (allen Luctor), Tommy van Overmeeren, Cees van Houwelin- gen, Jan Brink en Marijke van Hoek (beiden Stormvogel) en In- grid van Assche van De Schelde. voor video zie www.pzc.nl foto Willem Mieras heeft waar het komend seizoen op jH zal uitdraaien. „In ieder geval moet ik zo hard mogelijk rijden. En heel blijven natuurlijk. Hope lijk rijd ik mezelf ook nog eens er gens in de kijker." AMSTERDAM - Dressuuramazone Anky van Grunsven is gisteren tweede geworden in de Grand Prix van Jumping Amsterdam. Met IPS Painted Black kwam ze tot een score van 73,106. Alleen de Duitse Isabell Werth was met Warum Nicht beter. De uit Westkapelle af komstige Hans-Peter Minderhoud moest genoegen nemen met de vierde plaats. Adelinde Cornelissen, winnares van de laatste drie wereldbeker wedstrijden, gaf vroegtijdig op. Haar paard Parzival schrok enkele keren van zaken buiten de ring. De Drentse kwalificeerde zich daardoor niet voor de finale van za terdag. Cornelissen mag in princi pe in de kür van zaterdag wel voor af als testrijder starten, om haar paard de gelegenheid te geven het ritme te hervinden. (Rus/7) - Errani (Ita) 6-4 6-1, Dokic (Aus) - Wo- zniacki (Den/11) 3-6 6-1 6-2, Petrova (Rus/10) - Voskobojeva (Kaz) 6-1 opgave, Cornet (Fra/15) - Hantuchova (Slw/19) 4-6 6-4 6-2, Bartoli (Fra/16) - Safarova (Tsj) 3-6 6-2 6-1. Prerov. ITF-toernooi, eerste graad. Meisjes dubbelspel, kwartfinale: P. Kania-M. Linette-A. van der Meet/B. van de Velde 7-6 6-3. WIELRENNEN door Geert Piek KERKDRIEL - Bijna drie maanden na zijn afscheid bij de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie noemt voormalig bondscoach Egon van Kessel zichzelf nog steeds 'een echte KNWU-man, in hart en nieren'. „Daarom vind ik het jammer dat onze wegen zich hebben geschei den. Nee, pijn doet het niet meer. Ik ben realist, ik kan het goed be grijpen dat ze een keer iemand an ders wilden." De Brabander hoorde begin no vember dat zijn contract niet werd verlengd. Hij wist dat zijn periode bij de profs eindig was, de medede ling dat hij ook als 'talentencoach' geen contractverlenging kreeg, kwam als een grotere verrassing. „Daar had ik graag mee doorge- wild. We hadden verschillen van inzicht, toch had de breuk niet ge hoeven volgens mij. Maar daar wil ik niet te diep op ingaan." Het is echter geen geheim dat Van Kessel geen voorstander is van het 'liberale denken van de KNWU' met betrekking tot de opleiding van junioren en beloften. „De bond moet daar zelf de leiding in nemen en dat niet alleen aan de markt overlaten, met momenteel één heel sterke en dominante par tij. Rabobank kan er niks aan doen, want dat is een geweldige sponsor die niet om die dominan tie heeft gevraagd. Mede door de passieve houding van de KNWU is dat zo ontstaan, dus de situatie baart me zorgen. Door de zeer pro fessionele opleiding op jonge leef tijd worden er verwachtingen ge wekt die later heel moeilijk waar te maken zijn, omdat de concur renten hun achterstand op een ge geven moment inhalen. Dan moet je daarmee om zien te gaan." Ruim zeven jaar geleden begon hij namens de KNWU met het kne den van talent. Opnieuw, want hij deed dat eerder van 1989 tot en met 1994. Tijdens zijn laatste maand als bondscoach waren er al Egon van Kessel: „Als je een aardige kerel bent, of een goede maat, dan kom je binnen." foto Ad van Hasselt signalen dat de KNWU niet met hem door zou gaan. Van Kessel ver-klaarde toen geen sportieve aan leiding te zien om van hem af te willen. „In zeven jaar hebben we in totaal vijftien WK-medailles en één olympische medaille behaald, dat kun je toch moeilijk slecht noe men. En ik heb er beleidsbeslissin gen doorheen gekregen die kansen voor jonge renners buiten het Ra- bo-model hebben vergroot Sinds 2002-2003 hebben we een interna tionaal programma mogelijk ge maakt voor junioren en beloften. Daar plukken we nu de vruchten van, Robert Gesink bijvoorbeeld, en Sébastian Langeveld, Niki Terps tra, Martijn Maaskant. Zij kregen mogelijkheden door de goede op leiding van hun ploegen en de ITJ Egon van Kessel zegt drie maan- den na zijn afscheid nog steeds een echte KNWU-man te zijn. Het liefst wil hij jonge wielren ners blijven opleiden. KNWU. Die hebben ze met beide handen aangegrepen." Van Kessel denkt dat hij het opti male uit de vier prof-WK's ge haald heeft, ondanks dat hij enkel een bronzen medaille (tijdrit Stef Clement, in 2007) kan overleggen. „Ik kreeg vaak te maken met ren ners die niet goed voorbereid wa ren op het WK en de realiteit was dat er onvoldoende toppers wa ren. De Italianen laten zien hoe het moet. Een heel specifieke voor bereiding met de hele groep. Ik heb die werkwijze geprobeerd, maar dat lukte alleen individueel, met Stef Clement en Robert Ge sink." Toch werden die kille cijfers een stok om mee te slaan, ook door mensen uit het wereldje. Opmer kingen van Rabobank-ploegleider Erik Dekker schoten in het ver keerde keelgat. „Hij zei dat een bondscoach zelf ook op het hoog ste niveau gepresteerd moet heb ben. Nou, er komt veel meer bij de ze baan kijken: visie, beleid, lef en bereidheid om als het nodig is de confrontatie met een renner aan te gaan als deze niet brengt wat je van hem mag verwachten." Van Kessel was/is één van de weinige ploegleiders zonder rijke profloop baan. Voor anderen is die carrière vaak al genoeg om teambaas te worden, tot zijn ontsteltenis. „Als je een aardige kerel bent, of een goede maat, dan kom je binnen. Dat zorgt ook mede voor de pro blemen waarmee de sport te kam pen heeft. Er wordt niet naar com petenties gekeken. Ik ken geen en kele sport waarbij je ,op het hoog ste niveau coach kunt zijn zonder diploma's. Vandaag ben je renner en morgen ploegleider van een grote profploeg." De KNWU doet binnenkort uit de doeken wie de opvolgers worden van Van Kessel, want zijn functie wordt in tweeën gesplitst. „Maar ik ben niet bezig met namen, ik ben wel benieuwd naar het nieu we beleidsplan. En daar zal ik kri tisch naar kijken, niet omdat we ruzie hebben of omdat ik rancu neus ben, want dat is allebei niet het geval, maar omdat ik nog steeds een KNWU-man ben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 137