Taakstraf voor man die meisje bij keel pakte Iedereen wil bij de jongerenraad Zondag laatste dag Panta Rhei Gratis Tholen strooit eerder met zout Blijspel in Versvliet Datenin jeregio 0900-0401117 waardebepaling voor uw woning? Joth viert jubileum met bijeenkomst in gemeentehuis. 's-Heerenhoekenaar (22) was nog in proeftijd voor bedreiging. wwvè. bezorgers, n I PZC Zaterdag 24 januari 2009 [27 Vrouw, 41, eerlijk en spontane. Zkt niet rokende, niet drinkend man 40-59 voor serieuze relatie. Hv wandelen, fietsen,vakanties. I Postbus: 100705 Zin de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemen moeten 18 jaar ziin of ouder. Mocht ie hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateninjeregio@ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge lelMnun 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl door Luc Oggel THOLEN - Welke jongerenraad kan zeggen dat er meer mensen op de wachtlijst staan dan dat er in de raad zelf zitten? Die van Tholen in elk geval wel. De club bestaat deze week vijf jaar en is inmiddels een begrip onder de Thoolse jeugd. „Vanwege die wachtlijst hebben we het aspirant-lidmaatschap in het leven geroepen", zegt Hermen Geluk, al sinds de oprichting voor zitter van de Jongerenraad Tholen (Joth). „Aspirant-leden zijn in VLISSINGEN - Strandpaviljoen Pan ta Rhei aan einde van de boule vard in Vlissingen is morgen voor het laatst open. Maandag wordt be gonnen met het afbreken van het pand. Dertig meter verderop wordt het weer opgebouwd. Panta Rhei wordt verplaatst om- dat het waterschap op de huidige locatie werkzaamheden gaat ver richten. De glooiing van het Nolle- strand wordt versterkt. Hiervoor wordt ongeveer zeven meter zand weggeschept. Met Pinksteren op 28 mei gaat Panta Rhei weer open. Gisteravond was er al een af scheidsfeest in het paviljoen voor de vaste klanten. De plek waar het paviljoen nu staat, blijft na de werkzaamheden vrij. Over onge veer twee jaar komt daar een nieuw pand voor Panta Rhei. „Ik verwacht dat we nog twee seizoe nen op de alternatieve locatie zul len zitten", aldus Buijs. principe gewoon lid, maar mogen nog niet aan de vergadertafel zit ten en ook nog niet meestem men." Begonnen als 'broekie' van zestien gaat de nu bijna 22-jarige zijn laatsté jaar als jongerenraads- lid in. „Als je 23 bent, moet je er uit. Ik ga wel in een groot gat val len denk ik." Geluk hoeft zich in elk geval geen zorgen te maken over nieuwe aan was. „Jongeren zien dat we leuke dingen organiseren en willen mee praten over zaken die hen aan gaan", verklaart Geluk de populari teit van de Joth. De Joth legde het vorig jaar nipt af tegen de Jongerenraad Borsele in de verkiezing van populairste jon gerenraad van Nederland, Ge vraagd naar een hoogtepunt van de afgelopen vijfjaar hoeft de voor zitter niet lang na te denken. „De 'Jongeren zien dat we leuke dingen organiseren en willen meepraten' jeugdbeleidverkiezingen van 2006, waarin we de politieke partijen hebben gevraagd een visie te schrij ven over wat zij voor de jeugd wil den doen. Jongeren tussen de twaalf en achttien jaar konden ook echt stemmen en op die ma nier kennismaken met het feno meen stemrecht. Veel werk, maar een groot succes." Voor wat de toekomst betreft, wil de Joth zich onder meer sterk ma ken voor de verkeersveiligheid, al vast voorbereidingen treffen voor de jeugdbeleidverkiezingen van 2010 en zich inzetten voor een wa terpompproject in het Afrikaanse land Burkina Faso. „En we gaan een groot evenement opzetten, maar daar kan ik nog niet te veel over zeggen", besluit Geluk. Het vijfjarig jubileum wordt 30 ja nuari officieel gevierd met een gro te bijeenkomst in het gemeente huis. Iedereen die met de jongeren raad te maken heeft of had, is uit genodigd. door Ad Roos MIDDELBURG - Het was een lesje 'goed fatsoen', dat politierechter F. Meeuwis gisteren in Middelburg een 22-jarige-kauwgum kauwende jongeman uit 's-Heerenhoek mee gaf „Kauwgum uit je mond, weg gooien en dan terugkomen." De jongeman moest zich verant woorden voor het mishandelen van een zestienjarige Goese. Er was allemaal niets aan de hand ge weest, zo vond hij. Hij had haar slechts geduwd. Samen met zijn vriend was hij op 19 april naar dis cotheek El Toro in Goes geweest en het meisje deed daar volgens hem achterbaks. Volgens getuigenverklaringen had de jongeman zelf kennelijk een slechte avond, want hij had daar vervelende sms'jes naar de ex-vriend van het meisje gestuurd. Na afloop van het avondje uit brachten de man uit 's-Heeren hoek en zijn vriend het meisje naar huis en onderweg werd er over en weer gescholden. Bij de woning van het meisje kon de 's-Heerenhoekenaar het niet hebben dat het meisje hem 'zielig' noemde en stoof op haar af Hij pakte haar bij de keel en tilde haar op. Hij liet haar los toen de vriend tussenbeide kwam. Het meisje deed aangifte en vol gens de politieverklaring van de vriend was er nauwelijks iets aan de hand geweest. Op de zitting draaide hij zijn ver klaring 180 graden en vertelde hij 1*^ De politierechter legt een 22-jari- ge man uit 's-Heerenhoek een taakstraf op omdat hij een 16-ja- rig meisje bij de keel pakte en haar optilde. dat hij destijds de verklaring had verzonnen om daarmee zijn vriend te beschermen. Deze liep immers nog in een proeftijd voor een bedreiging. Later die avond en in de vroege uren van die nacht had de man uit 's-Heerenhoek nog msn-contact met het meisje gehad en ook daar uit bleek dat hij haar wel degelijk bij de keel had gepakt en opgetild. Het taalgebruik dat hij daarbij han- teerdeviel bij de politierechter vol ledig verkeerd en zij bestempelde dat als 'absoluut stijlloos', en dat was volgens haar 'nog zachtjes uit gedrukt'. Conform de eis kreeg hij een taak straf van veertig uur plus een voor waardelijke gevangenisstraf van twee weken en de tenuitvoerleg ging van een eerder vonnis van zestig uur taakstraf opgelegd. Dat alles met de belofte dat hij bij een volgend 'akkefietje' op een verblijf achter de tralies moet rekenen. Er is zoveel belangstelling voor een plaatsje in de Thoolse jongerenraad dat het aspirant-lidmaatschap in het leven is geroepen. foto Leo Adriaansen THOLEN - Eerst de 50 kilometerwe gen, fietspaden en bedrijventerrei nen, dan de ontsluitingswegen, routes bij scholen en vertrekloca- ties bij bedrijventerreinen: dat is het nieuwe strooibeleid bij glad heidbestrijding in de gemeente Tholen. „We hebben ook besloten preventief te gaan strooien, terwijl we dat voorheen pas deden ais liet al glad was", zegt een gemeente woordvoerder. Volgens hem was het nieuwe beleid nodig door uit breiding van de wijken en de toe genomen parkeerdruk. „Als we dan rond zes uur 's ochtends be gonnen, was dat al te laat voor de ochtendspits." Het nieuwe beleid gaat in per 1 februari. 'S-HEER ABTSKERKE - Toneelvereni ging Schabbekercke speelt op vrij dag 30 en zaterdag 31 januari het toneelstuk Butler bij mijn vrouw, een blijspel in drie bedrijven. Een rijke vrijgezel wordt achterna gezeten door vrouwen. Hij ver kleedt zich als butler en is be nieuwd hoe het er aan toe gaat in zijn villa. Aanvang van beide avon den om 19.30 uur. Zaterdag na af loop gelegenheid tot dansen. WeGGNDR NieuwsMedia of bel 0800 - 022 27 10 ADVERTENTIE VAN DE DAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 127