Peil Veerse Meer mag hoger -C^lok Pact voor Kenniswerf in haven Vlissingen Boete voor stelen kerstspul makelaar Bestuursrechter acht garanties voor boeren genoeg gewaarborgd. Warm de winter door! Hoog water bij Sint Philipsland M2Makelaars.nl Ansichtkaartenbeurs in Meiboom Krabbendijke Superondernemer uit IJzendijke Koreaanse eenwording in oecumenische dienst Provincie en gemeente willen gebied samen ontwikkelen. TE HUUR: B PZC Zaterdag 24 januari 2009 25 door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft het bezwaar van een aantal boeren tegen het nieu we peilbesluit voor het Veerse meer afgewezen. Wel vindt de rechtbank dat Rijkswaterstaat bij de communicatie met de boeren steken heeft laten vallen. „Het overleg op individueel niveau is niet adequaat geweest", schrijft be- stuursrechtef R. Reinarz in haar vonnis. „Belanghebbenden heb ben daardoor te lang in onzeker heid verkeerd." Het Rijk heeft besloten dat het winterpeil van het Veerse Meer (was NAP -6o cm) in drie jaar tijd verhoogd wordt naar NAP -30 cm. Dat gebeurt om de ecologische en waterkwaliteit in het meer te ver beteren. Want met het oude peil vallen oevers en platen droog waar door het bodem- en plantenleven afsterft. Onder meer rottende zee sla is daar het gevolg van. Boeren die langs het Veerse Meer werken, maken zich zorgen over de afwatering van hun percelen en de hoogte van de grondwaterstand als het peil wordt verhoogd. In eerste instantie was ook de Zui delijke Land- en Tuinbouworgani satie tegen dat peilbesluit. Na over leg trok de ZLTO dat bezwaar in omdat er voldoende vertrouwen was in het waarborgen van de be langen van de boeren. Deson danks zette een aantal individuele boeren door. Ze vrezen onder an dere extra verzilting van hun perce len en daardoor een lagere op brengst. Ook zijn ze bang dat ze door dat hogere peil hun land lasti ger kunnen bewerken. Deze week oordeelde de recht bank dat er voldoende waarbor gen zijn dat er geen negatieve ge volgen optreden voor die boeren. De Middelburgse rechtbank wijst de bezwaren van de boeren af, maar vindt wel dat Rijkwater staat steken heeft laten vallen in de communicatie. Ook is er een monitorsysteem op gezet om eventuele schade als ge volg van een hoger peil vast te kun nen leggen. Eugene Daemen van Rijkswater staat is blij met de uitspraak. Het winterpeil is inmiddels al tien cen timeter verhoogd. Hij verwacht echter dat het een jaar langer duurt voor het peil van -30 cm is bereikt omdat er meer tijd nodig is om de gemalen van het water schap Zeeuwse Eilanden aan te passen. Eind 2011 zal volgens hem het nieuwe besluit echt van kracht zijn. In de tussentijd wordt het peil langzaam opgehoogd zodat de flora in het Veerse Meer de tijd krijgt om zich ook aan te passen aan de nieuwe omstandigheden. Gashaarden, radiatoren, HR- ketels en onderhoudscontracten! WARMTE LOODGIETERSWERKEN Alles op maat: net als uw offerte! MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg heeft gisteren een 45-jarige Vlissinger een boete van 130 euro opgelegd. Het vonnis was conform de eis. De Vlissinger was op 5 november 2007 de weg kwijt in het tuincen trum in Koudekerke nam hij zon der te betalen wat kleine kerstspul letjes mee om in zijn boom te han gen. Hij moest bij de rechter ver schijnen omdat hij de schikking van 130 euro niet had betaald. n - SINT PHILIPSLAND - Een tweetal binnenvaartsche pen in de haven van Sint Philipsland lagen gister middag hoog verheven boven het havenplateau. De stormachtige wind had het water zo hoog op gestuwd dat het over de rand van het havenpla teau stroomde en deze onder een laag water zet te. In het verleden zorgden hoge waterstanden soms voor problemen bij de geparkeerde vracht wagens op het havenplateau. De chauffeursvere niging van Sint Philipsland is mede daarom dan ook op zoek naar een andere parkeervoorzie ning. foto Jan-Willem Kempeneers T7Ï2 KRABBENDIJKE - Kijken, ruilen en gratis taxeren: dat biedt vandaag, zaterdag, dorpshuis de Meiboom in Krabbendijke aan verzamelaars van ansichtkaarten. De beurs is in gedeeld in 700 onderwerpen. Be zoekers die hun kaarten meebren gen, kunnen ze gratis laten taxe ren. De beurs is open van 9.30 tot 13.00 uur. IJZENDIJKE - Jan Poissonnier en zijn vrouw Tiny Poissonnier-Buys- se in IJzendijke zijn de beste super markt-ondernemers van Zeeland. Voor de zogeheten ZO2Z Award werden ze beoordeeld op onderne merschap, marketing, klantvrien delijkheid en sociale betrokken heid. Het echtpaar dingt in maart mee voor de landelijke prijs. THOLEN - De jaarlijkse oecumeni sche dienst in de Meulvliet in Tho- len heeft morgen, zondag, de een wording van de twee Korea's als onderwerp. Muziekvereniging Concordia zorgt voor de muziek. Aan de viering nemen deel: de ka tholieke, hervormde, gereformeer de en vrijzinnige kerken. De dienst begint om 10.30 uur. door Emile Calon VLISSINGEN - De provincie en de ge meente Vlissingen willen samen de Kenniswerf en omgeving ont wikkelen. Het gaat om de Kennis werf zelf, de binnenhavens, de bui tenhaven en de spoorzone. Gisteren kwamen ze tijdens een werkbezoek aan het gebied over een dat ze de handen ineen willen slaan. Binnen een half jaar willen ze de samenwerking ook in een overeenkomst vastleggen. Burgemeester Wim Dijkstra en ge deputeerde Harry van Waveren be nadrukten na een rondrit door het gebied dat ze het pact willen slui ten uit een vorm van kracht. „En niet omdat Vlissingen geld of steun nodig zou hebben", aldus de gedeputeerde. Volgens Van Waveren biedt het ge bied grote mogelijkheden die be nut moeten worden. Daarbij wees hij onder meer naar de plannen voor een cruiseterminal. Zo'n voor ziening is volgens hem niet alleen belangrijk voor Vlissingen, maar voor de hele regio. „Dat kan een enorme stimulans voor de werkge legenheid betekenen." Commissaris van de koningin Kar- la Peijs liet zich zeer lovend uit over mogelijkheden van de Kennis werf en omgeving. Vooral de wo ningbouwplannen aan het water zijn volgens haar veelbelovend. Ze verwacht dat die een toegevoegde waarde hebben voor Vlissingen. E R H U U R I MAKELAARDIJ Kapelle, Binnenhof 3 Won i ng/Praktij k/Ka ntoor. Centrum/Gestoffeerd. 785,- excl.G/W/E. Wemeldinge, Amaliaplein 11 Nieuwbouw eengezinswoning. Gemeubi leerd/Gestoffeerd. 875,- p/mnd excl.G/W/E. Oostkapelle, Duinweg 95 Semi-bungalow op toplocatie met tuin en garage. 1.500,- p/mnd excl. G/W/E. Schore/Kapelle, Vlaakse Zandweg 1 Vrijstaande woning met garage. Gemeubileerd/Gestoffeerd. 1.250,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Kasteelstraat 85 Bovenwoning 4 kamers. Gestoffeerd/Centrum. 64.5,- p/mnd excl.G/W/E. Vlissingen, Paul Rrugerstraat 274 Eengezinswoning centrum. Gestoffeerd/Gemeubileerd 1000,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Singel 304 Gerenoveerd 2 kmr app. Per direct beschikbaar. 63.5,- p/mnd excl. G/W/E. Uw woning professioneel verhuren? Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 125