Interesse voor De Vliethoeve Zeelan 21 Zorginstellingen Tender en Emergis lonken naar pand in Kortgene. BEVELANDEN-THOLEN 27 29 Fantusian Dragons blij met nieuw onderdak Brandje in schip geeft brandweer veel werk Uitvaartcentrum Goes schaft hartmachine aan Weer grote bussen op traject Goes-Hansweert Drogen Zaterdag 24 januari 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel KORTGENE - Het voormalig inter- naat Vliethoeve in Kortgene krijgt wellicht opnieuw een functie als i zorgcentrum. De West-Brabantse jeugdzorgorganisatie Tender en het centrum voor geestelijke ge zondheidszorg Emergis hebben in teresse in het pand. Het voormalig internaat deed de laatste jaren al dienst als 'overloop' voor de jeugdzorg. De Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) huisvestte er twaalf a zes tien kinderen, maar sloot 1 septem ber vorig jaar de deuren omdat de wachtlijst voor 24-uursbehandelin- gen grotendeels was weggewerkt. Divisiemanager Theo Ruikes van Tender kon gisteren nog weinig concreets melden, maar laat weten dat de organisatie bekijkt welke mogelijkheden er zijn om Zeeuw se cliënten die bij Tender binnen komen, dichter bij huis te plaat sen. Daarover wordt onder meer ook overlegd met het AZZ. „Ik kan nu nog niet zeggen om hoeveel jongeren het gaat en om welke pro blematiek, over enkele weken is daarover wat meer duidelijk." Rui kes zegt dat De Vliethoeve capaci teit heeft voor veertig cliënten. Een woordvoerster van Emergis zegt dat er interesse is voor de Vliethoeve vanuit de 'vermaat schappelijking' waar de instelling W* Twee partijen hebben hun oog la- ten vallen op voormalig internaat De Vliethoeve in Kortgene: de West-Brabantse jeugdzorgorgani satie Tender en Emergis. mee bezig is. „Wij willen cliënten meer tussen de mensen laten wo nen, dus op zich kijken we altijd uit naar mooie locaties." Woningcorporatie RWS in Goes onderzoekt momenteel of het pand kan worden verbouwd, om het daarna aan een van de geïnte resseerde organisaties te verhuren. De Vliethoeve staat overigens nog te koop en volgens sectormanager woonservice Henk Bekker van de RWS hangt het nog van enkele fac toren af of de RWS eigenaar wordt. „De gemeente Noord-Beve land moet akkoord gaan met een eventuele nieuwe bestemming en de investeringen die wij moeten doen om het gebouw aan te pas sen (het programma van eisen, red.), moeten niet te hoog zijn. De bal ligt nu bij de geïnteresseerde partijen." Geruchten dat De Vliethoeve ook in beeld zou zijn bij de van oor sprong Schotse instelling Castle Craig en de GGZ Westelijk Noord-Brabant om er een versla vingskliniek te vestigen, lijken defi nitief ontkracht. Volgens Francis Beek van Castle Craig is er 'geen nieuws' te melden. Iedereen op Tholen wil bij de jongerenraad "i~- Getijwerking biedt kansen in Grevelingen GOES - Warhammer, Magie en andere bijzondere spelen zet ten de Fantusian Dragons op tafel tijdens de tweede speela vond in het nieuwe onderkomen aan de Evertsenstraat in Goes. „Voor Monopoly hoef je hier niet te komen", zegt Philippe Collin, een van de initiatiefnemers van de spelletjes club. „We spelen hier zoals we vroeger in de Fantus aan het Groene Weidje speelden. Sinds dat gesloten is, hebben we hier gelukkig een plek gevonden om de spelletjes te spelen die je met veel mensen kunt doen." Voorlopig zijn de Fantu sian Dragons nog een gewone club, maar de bedoeling is om er een vereniging van te maken. „Het is ook een beetje be doeld voor de jongeren in Goes-West." foto Willem Mieras YERSEKE - De schade viel mee, maar drie brandweergroepen moesten eraan te pas komen om een brandje in het droogdok van scheepswerf De Vos in Yerseke te blussen. Bij het lassen was op werkschip De Linge van Rijkswa terstaat vuur ontstaan in een kabel gat. De brandweer van Yerseke kreeg hulp van Kapelle en een schuimblusvoertuig van Borssele werd achter de hand gehouden. GOES - Het uitvaartcentrum van Monuta in de Goese wijk Nieuw-West wordt uitgerust met een automatische externe defibril lator (aed). Monuta voorziet honderd vestigin gen van aed's. Het bedrijf zegt dat uitvaartcentra en crematoria druk bezochte plaatsen zijn, waar bezoe kers vaak kampen met emoties. Die kunnen leiden tot acute hart problemen. HANSWEERT - Vervoersmaatschap pij Connexxion heeft buslijn 28 (Goes-Hansweert w) in de och tendspits en 's middags vanaf 14.00 uur versterkt met een grote bus. Sinds de invoering van de nieuwe dienstregeling reed er alleen nog een klein (8-persoons) busje, maar daar kwamen veel klachten over. De Reimerswaalse PvdA-fractie on dernam daarop actie. In de Bijloke$traat in Axel staat aan de zijde van de weg waar de bus richting Hulst rijdt een bushok je waarin wachtende passagiers bij regen kunnen schuilen. Met jaloer se blikken kijken de reizigers rich ting Terneuzen naar de overkant van de straat, want zij moeten in weer en wind in de drup blijven staan. Ze willen dan ook graag Tip? redactie@pzc.nl zo'n abri aan die zijde van de straat. Het CDA-raadslid Michel Calon wilde in de Terneuzense raadscommissie Omgeving weten waarom de busreizigers naar Ter- neuzen geen schuilvoorziening heb ben. „Die", wist verkeerswethouder Co van Schaik het antwoord, „heb ben meer tijd om onderweg te dro gen..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 121