Fietspad Terhole gevaarlijk cciaiiu Geen inzage in offertes tunnel Winterconcert in Koewacht Proceslab voor Zeldenrust Werkgroep Verkeer wil aanpassing fietspad Hontenissestraat. B.A. WINTERBERG Varend middeleeuws kasteel afgemeerd naast waterschapsgebouw Raad van State wijst verzoek Hulstenaar Van Eeden af. celebrate your day! I z PZC Vrijdag 23 januari 2009 I 21 door Sheila van Doorsselaer HULST - Fietsers die van Hulst rich ting Terhole rijden, komen ter hoogte van de rotonde aan de Hulsterweg twee verkeersonveilige oversteekplaatsen tegen. De Werk groep Veiligheid, Verkeer en Mobi liteit van de Hulster Seniorenraad wil dat wegbeheerder Waterschap Zeeuws-Vlaanderen hier wat aan doet. Het is de werkgroep te doen om het fietspad naast de Hontenis sestraat. Niet alleen ouderen, maar ook schoolgaande kinderen ma ken veel gebruik van dit traject. Toen de Hulsterweg enkele jaren geleden opnieuw werd ingericht, is het fietspad naast de Hontenis sestraat doorgetrokken naar het fietspad naast de Hulsterweg. Op deze manier moeten ze nu twee (soms drukke) verbindings wegen oversteken om naar Terho le te kunnen; de op- en afrit van de rotonde en vervolgens moeten ze weer de Hontenissestraat over om aan het fietspad aan de over kant van de straat te komen. „Onlogisch en gevaarlijk", stelt Bèr Buyle, lid van de werkgroep. „Het zijn twee gevaarlijke kruisingen die nog geen vijftig meter van el kaar af liggen. Wij vinden dat het anders moet kunnen en hebben daarom de situatie onderzocht" De werkgroep adviseert een nieuw fietspad aan te leggen vanaf het punt dat de Hontenissestraat parallel aan de Hulsterweg loopt. Door naast de Hontenissestraat (in dit geval een ventweg van de Hulsterweg) een fietspad aan te leggen, kan dat naadloos aanslui ten op het al bestaande fietspad richting Terhole. De fietsers moeten dan nog slechts één oversteek maken en als het waterschap wat extra opstel- Het fïetstraject Hulst-Terhole via de Hontenissestraat kan volgens de Werkgroep Verkeer van de Hulster Seniorenraad eenvoudig een stuk veiliger worden. ruimte schept, zodat fietsers veilig kunnen wachten bij naderend ver keer, dan wordt de situatie een stuk veiliger. Buyle heeft het advies al voorge legd aan het waterschap en daar was men volgens Buyle positief over het voorstel. 'Probleem' is dat de Seniorenraad enkel gevraagd en ongevraagd de gemeenteraad en burgemeester en wethouders van Hulst van advies kan voorzien en die rol niet heeft bij het waterschap. Volgens de Hulster wethouder Frank van Driessche staat het de Hulster Seniorenraad echter vrij het waterschap te contacteren als zij vinden dat er aanpassingen aan wegen nodig zijn. KOEWACHT - Harmonie Eendracht Maakt Macht (EMM) uit Koe wacht houdt zaterdag 24 januari een winterconcert in het gemeen schapscentrum de Vlaschaard in Koewacht. Behalve de harmonie werken mee de Koninklijke har monie St. Cecilia uit Kloosterzan- de met zang van Sonja Broekaert, de slagwerkgroep Koewacht-Hei kant en het Jeugdorkest met leer lingen van verschillende muziek verenigingen in de regio. Het win terconcert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Na afloop is er een after-party met Jazzband The Magnificient Seven uit Klooster- zande. TERNEUZEN - Op het Zelden- rust-Steelantcollege in Terneuzen is gisteren het proceslab officieel in gebruik genomen. Deze mobie le werkplek procestechniek is een cadeau van stichting Procestech niek Zeeland en West Brabant (PZW). Dit samenwerkingsver band van 24 bedrijven en vier on derwijsinstellingen wil hiermee leerlingen van het VMBO op speel se wijze laten kennismaken met procestechniek en warm maken voor een technische opleiding. TUINHUISJES - GARAGES - CARPORTS ALLE MATEN EN MODELLEN Bezichtiging of informatie: Biezenstraat 30, 4529 JK Eede, Tel. (0117) 491315 Alle weekdagen geopend. Zaterdags gesloten TERNEUZEN - Naast het waterschapsgebouw aan zende museum Vlotburg, dat terug gaat naar de der' Lenny Vries (58), een Surinamer uit Alkmaar, de Oostelijke Kanaalarm in Terneuzen is in de tijd van ridders, schildknapen, beulen en rad- Het kasteelschip is tot en met maandag 2 februa- nacht van woensdag op donderdag een heus kas- draaiers. Vlotburg, gebouwd op een binnenschip, ri dagelijks geopend van 11.00 tot 18.00 uur. teel verrezen. Of liever, afgemeerd. Het is rondrei- was ooit de kinderwens van initiatiefnemer 'rid- foto Wim Kooyman DEN HAAG/HULST - Hulstenaar G. van Eeden, die al jaren vraagt om inzage in de offertes van Kombina- tie Middelplaat Westerschelde (KMW) en Konsortium Wester schelde Oever Verbinding (KWOV), is door de Raad van Sta te met lege handen naar huis ge stuurd. Van Eeden vindt dat zoveel jaren na de bouw van de WOV de offer tes waar hij met een scheef oog naar kijkt best openbaar gemaakt kunnen worden. De Raad van Sta te verwierp woensdag zijn beroep. Het rechtscollege zegt dat er nog steeds sprake kan zijn van bedrijfs geheimen. 'Ook na tijdsverloop kan dat het geval zijn', aldus de hoogste bestuursrechtbank. De to taalbedragen van de offertes zijn door de provinicie Zeeland, die over de kwestie gaat, na een eerde re procedure van Van Eeden wel bekend gemaakt. De gepensioneer de mijnbouwkundige uit Hulst ver moedt dat de bedrijven voor een te laag bedrag hebben ingeschre ven. Daardoor zou uiteindelijk de diameter van de tunnel kleiner zijn uitgevallen en ontbreekt vol gens de man een aantal veiligheids voorzieningen waaronder voldoen de vluchtuitgangen. Van Eeden vermoedt dat de bou- wers van de Westerscheldetun- nel voor een te laag bedrag heb ben ingeschreven, waardoor dia meter tunnel kleiner zou zijn. februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten.com/gratistrouwpak nieuwe collecties 2009 Jleafe W^. W van westen mannenmode zaamslag I 0115 -436 100 a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77