Zeeuws-Vlaamse vlag blijkt niet aan te slepen Jochem Huiskes uit Kapster krijgt nieuwe kapsalon in de Veste CDA-Statenfractie bezorgd over uitblijven goedkeuring winkels 'Pas als de keurmeester de beesten vrijgeeft, mag ik beginnen met slachten. Eerder moet ik niet proberen daar aan te beginnnen' Ook pedicure krijgt eigen ruimte in dienstencentrum. Eerder keurden GS ook komst outletcenter in Sas van Gent af. □2 Edelachtbare Stichting Zeeuws- Vlaamse vlag worstelt met bestellingen. 1 8 I Vrijdag 23 januari 2009 pzc door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Kapster Wilna Joen- sen krijgt een nieuwe ruimte in het dienstencentrum de Veste in Terneuzen. Door een interne ver bouwing krijgt dan ook de pedicu re een eigen onderkomen. Dat is de uitkomst van een overleg met wethouder Co van Schaik die tevens voorzitter is van welzijnsor ganisatie Aan Z, waarvan loensen de huidige ruimte huurt. De senio renkapster kreeg twee maanden ge leden van Aan Z te horen dat ze na acht jaar knippen moet vertrek ken. Stichting Welzijn voor Oude ren, die de ruimte van Aan Z huurt, maar beschikbaar stelt aan Joensen, wil de salon gebruiken voor andere activiteiten. Daar naast zou de kapster commerciële prijzen hanteren, die niet in ver houding staan tot de lage huur prijs van de kapsalon. Meer dan 300 bewoners verzamel den handtekeningen om de be stuurders ertoe aan te zetten het opzeggen van de huur terug te draaien. Dat heeft geleid tot een nader overleg over de kwestie. „We kijken samen met de kapster en de pedicure, die nu de ruimte met elkaar delen, naar het inrich ten van voor ieder een eigen ruim te in de Veste", zegt Van Schaik. „We kunnen een gedeelte verbou wen en daar voorzieningen zoals toiletten aanbrengen. We moeten nog kijken hoeveel dat precies gaat kosten." De verbouwing wordt be taald door Aan Z, die deze investe ring dan weer terug krijgt via de huur. door Wout Bareman terneuzen - De CDA-fractie in Provinciale Staten zou het betreu ren als Gedeputeerde Staten niet willen meewerken aan de vesti ging van grootschalige detailhan del bij skipiste Snowbase in Ter neuzen. Het zou de tweede keer zijn dat een grootschalig project in de Kanaalzone door het college zou worden gedwarsboomd. Eer der gebeurde dat met de plannen voor een outletcenter in Sas van Gent. De CDA-statenleden Wies Saman en Ben Pauwels hebben GS een he le vragenlijst voorgelegd over de gang van zaken rond de invulling van de beschikbare winkelruimte bij Snowbase én de bouw vart win kels en appartementen op een braakliggend terrein aan de west zijde van de Kennedylaan, vlakbij de binnenstad. De statenfractie wil onder meer weten hoe het kan dat er, ondanks het langdurige en uitgebreide overleg met de ge meente Terneuzen, voor zover nu CDA-Statenleden Saman en Pauwels willen van CS weten waarom, ondanks uitgebreid overleg met de gemeente nog steeds geen besluit is genomen. bekend is nog geen oplossing is ge vonden. Saman en Pauwels: „Wij vinden het, mochten Gedeputeer de Staten een negatieve beslissing nemen, een zorgelijke ontwikke ling dat overheden bij zwaarwe gende projecten als het leisurecen- trum in Terneuzen niet in gezame- lijkheid tot een oplossing kunnen komen." De CDA'ers stellen vast dat, wanneer GS weigeren een ver klaring van geen bezwaar te ver strekken voor de bewinkeling bij Snowbase, dat grote gevolgen zal hebben voor de hele ontwikkeling van het centrum. De kosten van leegstand worden geraamd op 120.000 euro per maand. „Daar naast zou het een tegenslag voor de gemeente zijn. Al jaren is Ter neuzen bezig met de ontwikkeling van (perifere) grootschalige detail handel. Op de daarvoor bestemde locatie Kennedylaan-west kwa men de ontwikkelingen niet van de grond en derhalve ligt dat plan gebied al vijftien jaar braak." Daar om mikt Terneuzen, constateren de statenleden, nu op de locatie in de Koegorspolder. „De gemeente Terneuzen ging ervan uit dat de provincie een verklaring van geen bezwaar zou verlenen.' Nu dat nog steeds niet is gebeurd, willen Sa man en Pauwels weten waarom niet. Voor het geval dat GS geen 'groen licht' geven, vragen ze ook alvast maar wat daarvoor de rede nen zijn. De burgemeester van die niet na der te noemen Zeeuwse gemeente is met pensioen. Zijn opvolger treedt pas in maart aan en dus mag een van de wethouders tijde lijk dit eervolle ambt bekleden. Bijna honderd jaar klassenstrijd en alle 'verworpenen der aarde' ten spijt, blijkt deze sociaal-democraat niet ongevoelig voor decorum. Tip? redactie@pzc.nl Glunderend liet hij zich dan ook de ambtsketen omhangen. Nu heeft een loco-burgemeester natuurlijk vaak contact met de pers. Toen een van die onverlaten onlangs telefo nisch informeerde of betrokkene in het vervolg met 'edelachtbare' aan gesproken wenst te worden, bleef het even stil. Na deze denkpauze volgde een afgemeten 'ja'. door Conny van Gremberghe AXEL - Dingeman de Koning, ont werper van de Zeeuws-Vlaamse vlag en bestuurslid van de gelijkna mige stichting, snapt er werkelijk niets meer van. Woensdag leverde hij een partij van 500 vlaggen af bij de VW-kantoren in de streek, nog geen dag later bleken ze alle maal te zijn verkocht. „Met name in Terneuzen had het VW-kan- toor een enorme wachtlijst aange legd. De mensen die daarop ston den, zijn nu allemaal bediend, maar inmiddels hebben zich er weer al 115 belangstellenden aange diend. De stormloop blijft gewoon voortduren. Het is allemaal leuk en aardig dat succes, maar het stelt ons als stichting ook voor een pro bleem. Moeten we doorgaan met het bestellen van grote partijen of doen we er beter aan om op gezet- UJ De belangstelling voor de Zeeuws-Vlaamse vlag blijft onver minderd groot. Vele honderden zijn er inmiddels aan de man ge bracht. te tijden de machines van de vlag- gendrukker een uurtje of zo te hu ren", zegt De Koning. Voorlopig hebben de heren van de stichting De Zeeuws-Vlaamse vlag gekozen voor een nieuwe bestel ling van 500 exemplaren. Die vlag gen zijn vanaf de tweede week van februari leverbaar. De vracht wagenchauffeurs die graag op hun tochten door Europa de Zeeuws-Vlaams veelkleur willen la ten wapperen zullen dus nog even geduld moeten hebben. Net als die IJzendijkenaar, die zo graag een vlag cadeau wil doen aan zijn vriendin. Jochem Huiskes kreeg het slachtersvak met de paplepel ingegoten door zijn vader Ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74