Dottercentrum in oktober open 17 :RBHz ZEEUWS-VLAANDEREN 18 21 Nieuwe voorziening is bedoeld voor alle Zeeuwse hartpatiënten. Geen snelwegbèvalling in Zeeuws-Vlaanderen Hulst wil snel doorstart maken met WMO-raad Geen interesse van KBO in Seniorenraad Zorgsaam blijft inzetten op verbeteringen zorg met flinke uitbreiding van medische staf RBH is dé winterbcmdenspecialist Wilt u miljonair worden? www.biedam.nl Jochem Huiskes slacht de beesten nog zelf el Werkgroep Verkeer wil aanpassing fietspad in Terhole Vrijdag 23 januari 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - - Zeeuwen met hart problemen kunnen vanaf oktober in Terneuzen gedotterd worden. De Zeeuws-Vlaamse zorginstelling Zorgsaam denkt kort na de zomer de bouw van het cardiologisch in terventiecentrum te kunnen vol tooien. In het eerste jaar verwacht Zorgsaam-directeur Joep Paulides zo'n 6oo Zeeuwse patiënten in de nieuwe voorziening te kunnen be handelen. „Uiteindelijk groeien we door naar zo'n ïooo patiënten per jaar. dat is althans ons stre ven." Zorgsaam probeerde het afgelopen jaar toestemming te krijgen van minister Klink voor de bouw van het dottercentrum. Die ministerië le permissie is dit jaar niet meer nodig. Wel moet Zorgsaam bij de inspectie Volksgezondheid de ver eiste vergunningen aanvragen. Dat traject is inmiddels ingezet. Volgen de maand hoopt algemeen direc teur Paul Rademacher zekerheid te hebben over die vergunningen. Overigens ook de andere zieken- huisgroep in Zeeland ijvert voor zo'n centrum. Zorgsaam zegt over betere papieren te. beschikken door de jarenlange, nauwe samen werking van het Terneuzense zie kenhuis met specialisten van het Gentse academisch ziekenhuis Ma ria Middelares. Zij zullen straks Zeeuws-Vlaamse zorgaanbieder Zorgsaam zet dit jaar nadrukke lijk in op modernisering, nieuwe behandelmethoden en meer ser viceactiviteiten. ook in Terneuzen hun werkzaam heden verrichten, zodat patiënten dichtbij huis geholpen kunnen worden. Zorgsaam heeft een rede lijk jaar achter de rug. De instel ling kon het boekjaar afsluiten met een overschot van enkele tonnen en -wat heet - een productiegroei van circa drie procent. Met name de Thuiszorg drukte de cijfers van de groep met bijna zeven ton ver lies. Rademacher zei blij te zijn dat de Zeeuws-Vlaamse gemeenten niet het Zeeuws model hebben ge volgd voor de nieuwe (2-jaars) con tracten met de thuiszorg. „Die zorg zou komende jaren kosten dekkend moeten zijn", aldus Rade macher. De Zeeuws-Vlaamse zor gaanbieder zet ook dit jaar in op modernisering, de introductie van nieuwe behandelingen (vooral op het gebied van de pijnbestrijding) en apparatuur (bijvoorbeeld een upright MRI-scan, een open scan apparaat). Ook de functie van het ziekenhuis in Oostburg wordt op gewaardeerd, niet alleen voor in grepen vooral ook voor onderzoek met een nieuwe ct-scan. Ook het zorgtoerisme blijft aandacht krij gen. TERNEUZEN - Minister Klink van Volksgezondheid hoeft niet te vre zen voor snelwegbevallingen in Zeeuws-Vlaanderen. Dit heeft Paul Rademacher, algemeen-direc teur van Zorgsaam Zeeuws-Vlaan deren, de bewindsman laten we ten. De toelichting die Radema cher daarbij gaf was droog en dui delijk: „In Zeeuws-Vlaanderen zijn namelijk geen snelwegen te vin den." HULST - Wethouder Frank van Driessche wil snel een nieuwe raad voor Wet Maatschappelijke Ondersteuning in Hulst instellen. De vorige WMO-raad ging on langs ter ziele. Van Driessche wil dat in de nieuwe raad afgevaardig den van alle andere Hulster advies raden (wijk- en dorpsraden, senio renraad, jongerenraad, cliënten raad en de Stichting Gehandicap tenbeleid) zitting nemen. HULST - Hoewel de Hulster Senio renraad onlangs met een schone lei is begonnen, zijn er nog steeds drie zetels vacant. Die zouden inge vuld moeten worden door afge vaardigden van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) maar ook na herhaaldelijk polsen, ziet niemand van de KBO het zitten lid te worden. De huidige leden van de Seniorenraad zijn zeer te leurgesteld over deze desinteresse. TERNEUZEN - De witte colonne binnen de Zeeuws-Vlaamse ziekenhuisgroep Zorgsaam blijft groeien. Donderdag presen teerde de raad van bestuur van de Zeeuws-Vlaamse instelling vijf nieuwe artsen die bij Zorgsaam aan de slag gaan. Het gaat hierbij om Lorentz Verheerst (psychiater), Steve Vanthuyne (anesthesist), ziekenhuisarts Philippe Van den Steen, Hanne Meij, arts werkzaam in de psychaitrie en Wijs Shadmanfar (arts/seksuoloog). Drie andere nieuwe medici konden niet bij de presentatie aanwezig zijn. Het zijn Tom Eykens (anesthe sist), Melanie Schupp (apotheker) en Bart Loeys (klinisch gene ticus). Met de nieuwe stafleden denkt de Zorgsaam-directie de ziekenhuiszorg in Zeeuws-Vlaanderen verder te kunnen ver beteren. Volgens directeur Joep Paulides richt de instelling zich nadrukkelijk op vernieuwing (laser-en robotchirurgie), meer service (optimaliseren diagnostiek en kraamsuites) en uitbreiding. In Terneuzen komt eind dit jaar een dottercen trum in gebruik en voorts wil Zorgsaam het aantal medische verrichtingen in het Antoniusziekenhuis in Oostburg fors uit breiden. Alleen voor spoedeisende behandelingen en zware in grepen zullen de West-Zeeuws-Vlamingén straks nog naar Ter neuzen moeten. foto Wim Kooijman fltëDflM H€INH€NS2AND 8.V. koop dan nu 4 winterhanden bij Riedaml en ti ontvangt gratis 1/5 Staatslot Schouwërswég 66. H'zand Tel: 0113 - 567750

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73