Dotterkliniek voor iedereen Mantelzorgers krijgen l diner voorgeschoteld in restaurant Pontes SALE SALE SALE 15% 24 januari KORTING 70% 20% 20% 30% Oud-hoofdredacteur de politiek in Nieuwe voorziening is bedoeld voor alle Zeeuwse hartpatiënten. 'De Piraat' Stilte rond ziekenhuisplan autostoelen, boxen, kinderstoelen, verzorgingstassen, bedtextiel, speelgoed, baby- en positiekleding, matrassen, verzorgingsartikelen, buggy's, enz. WINTER COLLECTIE KORTING LODGER BUNKERS KORTING LODGER WRAPPERS KORTING ANITA MATERNITY KORTING PZC Vrijdag 23 januari 2009 I 23 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Zeeuwen met hart problemen kunnen vanaf oktober in Terneuzen worden gedotterd. De Zeeuws-Vlaamse zorginstelling Zorgsaam denkt kort na de zomer de bouw van het cardiologisch in terventiecentrum te voltooien. In het eerste jaar verwacht Zorg- saam-directeur Joep Paulides zon 6oo Zeeuwse patiënten in de nieu we voorziening te kunnen behan delen. „Uiteindelijk groeien we door naar zo'n 1000 patiënten per jaar. Dat is althans ons streven." Zorgsaam probeerde het afgelopen jaar toestemming te krijgen van minister Klink voor de bouw van het dottercentrum. Die ministerië le permissie is dit jaar niet meer nodig. Wel moet Zorgsaam bij de inspectie Volksgezondheid de ver eiste vergunningen aanvragen. Dat traject is inmiddels ingezet. Volgen de maand hoopt algemeen direc teur Paul Rademacher zekerheid te hebben over die vergunningen. Overigens ijvert ook de andere zie- kenhuisgroep in Zeeland voor zo'n centrum. Zorgsaam zegt over betere papieren te beschikken door de jarenlange, nauwe samen werking van het Terneuzense zie kenhuis met specialisten van het Gentse academisch ziekenhuis Ma ria Middelares. Zij zullen straks ook in Terneuzen hun werkzaam heden verrichten, zodat patiënten dichtbij huis geholpen kunnen worden. Zorgsaam heeft een rede lijk jaar achter de rug. De instel ling kon het boekjaar afsluiten met een overschot van enkele tonnen en -wat heet - een productiegroei van circa drie procent. Met name de Thuiszorg drukte de cijfers van de groep met bijna zeven ton ver lies. Rademacher zei blij te zijn dat de Zeeuws-Vlaamse gemeenten niet herZeeuws model hebben ge volgd voor de nieuwe (2-jaars) con tracten met de thuiszorg. „Die zorg zou komende jaren kosten dekkend moeten zijn", aldus Rade macher. De Zeeuws-Vlaamse zor gaanbieder zet ook dit jaar in op modernisering, de introductie van nieuwe behandelingen en appara tuur. Zeeuws-Vlaamse zorgaanbieder Zorgsaam zet dit jaar nadrukke lijk in op modernisering, nieuwe behandelmethoden en meer ser viceactiviteiten. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Een volgeboekt restau rant Le Marin in Pontes Pieter Zee man in Zierikzee én een tweede feestelijke avond in aantocht. Als staartje van de in november ge houden Dag van de Mantelzorg hebben Pontesleerlingen gistera vond een drie gangendiner opge diend aan een stuk of 40 mantel zorgers. Een oproep van het Steun punt Mantelzorg en Vrijwillige Thuiszorg vanhet Welzijnshuis heeft bijna tachtig aanmeldingen voor het mantelzorgdiner opgele verd. Die massale belangstelling maakt dat het diner - vanwege de beperk te ruimte van het restaurant - in tweeën is geknipt: 3 februari volgt ENSTEN WEEKEND Zaterdag 24 en zondag 25 januari 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za/zondag alleen na afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. VLISSINGEN - Flip Feij, de oud-hoofdredacteur van Omroep Zeeland wil de politiek in. Hij heeft zich aangemeld bij het CDA in Vlissingen. „Nu ik de raadsvergaderingen in Vlissingen bezoek, zie ik dat ze daar wel wat denk kracht kunnen gebruiken. En ik ben nog lang niet uitgeblust." Volgens Feij is er veel mis in Vlissingen. Warmte ontbreekt. „Op straat ontbreekt een ze kere warmte. Vlissingen scoort hoog als het gaat om onveiligheid. Dat moet absolute prioriteit krijgen." Feij zegt niet direct uit te zijn op een wet houderszetel. foto Ruben Oreel - gewoon gezellig STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle VLISSINGEN - De Walcherse ge meentebestuurders gaan een voor stel bestuderen dat hen is aange reikt door de initiatiefnemers voor een nieuw Walchers ziekenhuis. De wethouders Albert de Vries (Middelburg) en Piet Polderman (Vlissingen) en burgemeester Rob van der Zwaag (Veere) spraken gis teren met Arnold Slik en Paul Sloot. Die twee willen een nieuw en privaat gefinancierd ziekenhuis bouwen. Ze werden vergezeld door vertegenwoordigers van Phi lips en bouwbedrijf Heijmans. Dat zijn de belangrijkste deelnemers aan het consortium. Politici en on dernemers wilden na afloop van de bijeenkomst inhoudelijk niets kwijt. Wel liet consortiumleider Sloot los dat hij optimistisch is over de kans van slagen. Slik verze kerde dat hij uitgaat van een vol waardig basisziekenhuis waar alle handelingen worden verricht. Wethouder De Vries en burge meester Van der Zwaag dénken dat het plan van Slik en Sloot de mogelijkheid kan zijn om de Wal cherse bevolking op medisch ge bied goed te bedienen. nog een avond. Marianne Ketting van het steunpunt is enthousiast over de grote belangstelling: „Een mantelzorger is niet het type dat over zichzelf praat en zichzelf roemt. Vaak vindt een mantelzor ger z'n werk vanzelfsprekend." Het is goed dat zij eens uit de ano nimiteit worden gehaald, meent Ketting. Niet om meer mantelzor gers 'te scoren'. „Ik probeer men sen niet te stimuleren mantelzor ger te worden, dat worcj je name lijk vanzelf En dat wordt door de overheid ook van je verwacht." Mantelzorgen gaat de één makkelij ker af dan de ander. Het steun punt ondersteunt mantelzorgers,' onder meer door het verstrekken van informatie. Baby- en positiemode Knights Fairy's Knights Fairy's positiebh's President Rooseveltlaan 772 in Vlissingen Telefoon: 0118 449098 www.vanbellebaby.nl *Acties, aanbiedingen en (lopende) bestellingen uitgesloten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63