Zeeland Paardenliefde past bij 't Hoeft je ontucht Celstraf geëist voor Miljoenenbod haven Scharendijke Makkelijker vrijstelling belasting Discussie over het toerisme HAAR VAN BOVEN m VAN BENEDEN la* IIJm Jan Vasseur kocht oude stadsboerderij ooit voor 12.000 gulden. celebrate your day! PZC Vrijdag 23 januari 2009 I 21 Pp «51 9| «SB jjggft, W Sm SCHARENDIJKE - Van de Loosdrecht Makelaars in Nunspeet is bereid zes miljoen euro te betalen voor de jachthaven van Scharendijke. De makelaar heeft gehoord dat de gemeente Schouwen-Duiveland de jachthavens wil privatiseren. Van de Loosdrecht handelt na mens een kapitaalkrachtige op drachtgever, die de haven op com merciële basis wil exploiteren. De makelaar weet ook dat de gemeen te aan watersportvereniging Scha rendijke het eerste recht van koop heeft beloofd. Maar dat moet dan wel tegen een marktconforme prijs gebeueren, want anders is het verkapte staatssteun, waarschuwt Van de Loosdrecht. „De makelaar heeft gelijk," reageert havenwet houder Wijnand Renden. „Maar het is maar net wat je conform noemt. Wij bereiden dit voor ten behoeve van de watersportvereni ging en verder houden we ons aan de regels," aldus Renden. Huizen en boten hebben soms vreem de namen. In een serie verhalen wordt geprobeerd ze te verklaren. door Marijke Vael ZIERIKZEE - De stenen paarden hoofden, op de palen waaraan de achterpoort hangt, passen goed bij de naam van het huis: 't Hoeftje. Jan Vasseur uit Zierikzee zette ze er op omdat de naam van zijn wo ning en zijn liefde voor paarden goed bij elkaar passen. „Ik heb wat met paarden. Ik bezat er nooit een, maar ik kan wel paardrijden. Vroeger reed ik mee met de straö in Serooskerke." En hoewel de naam van de woning, op de hoek van de Regenboogstraat en Raam straat, een intrigerende letter t be vat is duidelijk dat de naam 't Hoeftje aangeeft dat het pand in vroeger tijden een stadsboerderij was. Uit informatie, die de 69-jarige Zie- rikzeeënaar kreeg van de vereni- 'ging Stad en Lande Schou- "wen-Duiveland, bleek dat 't Hoeftje reeds in 1760 op deze loca tie stond. In dat jaar verkocht de pensionaris van de stad Zierikzee, Jacob du Claux, het optrekje be staande uit huis, schuur, wagen huis en erf, voor 100 Vlaamse pon den aan Willem Frederik van den Hoek. Wie er in de eeuwen daarna woon den weet Jan Vasseur niet. Wel dat 't Hoeftje in het begin van de 20e eeuw eigendom was van een groenteboer met de naam Fiere. De berging, aan de linkerzijde van het zeer brede, ondiepe huis was in die tijd een groentewinkel. „Daar zit nog steeds de afvoer van het aanrechtje waar Fiere de groen ten waste." De voormalige admini strateur van Waterschap Schou wen-Duiveland, heeft er nu zijn werkbank, want hij is een enthou siast klusser. Hij gebruikt zijn twee rechterhanden voor het onder houd van de woning waar hij al bijna 37 jaar woont, Vasseur werd geboren in het 'Daar zit nog de afvoer van het aanrechtje waar Fiere de groenten waste' Zeeuws-Vlaamse Cadzand en kwam in i960 naar Zierikzee van wege werk. Toen hun derde kind was geboren keek het echtpaar Vas seur in 1971 uit naar een ruimer honk. De tip voor de-oud-boerde- rij aan de Raamstraat was afkom stig van een collega. Daarbij viel het paar niet voor de naam. „We wisten niet eens dat het huis een naam had. Het was ruim en vrij staand en we konden de vraagprijs van 12.000 gulden betalen." Daar kwam nog wel 35.000 gulden bij om het pand te laten verbouwen. „Op de plek waar nu het naam bord 't Hoeftje hangt, was vroeger de voordeur. We lieten de ramen vergroten en maakten van de klei ne voor- en achterkamer één grote re huiskamer." De nieuwe hal kreeg de breedte van de gestrekte armen van Jan Vasseur en daarnaast werden keu ken, badkamer en berging gelokali seerd. Alle ruimten liggen naast el kaar waardoor de woning aan de buitenzijde heel breed is. „Het is een fijn huis. Ik woon lie ver in een oude woning met sfeer dan in een modern nieuwbouw huis." Na het overlijden van zijn echtgenote bleef Vasseur met zijn zoon Han in 't Hoeftje wonen. De huisnaam wordt twee keer ver meld op de brede gevel. „Het naambord op het schuurtje is van Stad en Lande. Het houten bord op de woning kreeg ik bij mijn af scheid van het waterschap, waar ik 32 jaar werkte." Aan de enkele toe rist, die vraagt wat de huisnaam betekent, vertelt Jan Vasseur met plezier over de oorsprong van zijn woning. MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden vereenvoudigt samen met de gemeenten de werkwijze waarmee belastingplichtigen vrij stelling van betaling kunnen krij gen. Daarvoor is het Inlichtingen bureau van het Ministerie van So ciale Zaken ingeschakeld. Als dat bureau op basis van inko- mensgegevens beoordeelt dat ie mand recht heeft op kwijtschel ding, dan hoeft diegene niet meer zelf om kwijtschelding te vragen; die wordt dan direct verleend. Ze krijgen dat vanzelf te horen. Wie op basis van die toets door het In lichtingenbureau niet in aanmer king komt voor volledige kwijt schelding maar voorheen wel kwijtschelding kreeg, krijgt dit jaar een formulier om toch een ver zoek in te dienen. Dan volgt een beoordeling door het schap. Deze werkwijze geldt nu voor in woners van Borsele, Goes, Kapelle, Middelburg, Reimerswaal en Tho- len. Het Inlichtingenbureau heeft nog geen onderzoek gedaan onder belastingplichtigen in Noord-Beve land, Schouwen-Duiveland, Veere en Vlissingen. Zij vallen volgend jaar wel onder dezelfde regeling. door Ad Roos MIDDELBURG - Een gevangenisstraf van acht maanden, waarvan de helft voorwaardelijk. Dat eiste offi cier van justitie C. de Kirnpe giste ren in Middelburg tegen een vijftigjarige man uit Hellevoetsluis. De man wordt ervan verdacht vo rig jaar augustus in het zwembad van Port Greve in Brouwershaven een toen negenjarig meisje sek sueel te hebben misbruikt. De man ontkent alles. Hij verbleef met zijn zoontje in het zwembad en samen met het meisje speelden en zwommen ze naar hartenlust. Toen het bijna ze ven uur in de avond was stuurde de man het meisje naar huis. Een maal in de bungalow, tien minu ten later, vertelde ze haar moeder dat ze door de man onzedelijk was betast en dat hij met zijn vingers bij haar was binnengedrongen. Bij een snel - intern - onderzoek in het zwembad, viel al snel de naam van de man. Volgens het meisje zou hij haar hebben verteld op de deur van zijn kleedhokje te klop pen als zij was aangekleed. Dat ge beurde ook en in dat kleine hokje zou zij zijn betast. Raadsman P. Silvis betoogde dat de man onschuldig is. De tijdlijn klopt niet. Uitspraak over dertien dagen. ZIERIKZEE - Halverwege dit jaar wordt het toeristische beleid nog eens uitgebreid onder de loep ge nomen. Dan gaan raadsleden, on dernemers en anderen met elkaar in discussie.over het actieprogram ma 'Schouwen-Duiveland kiest voor toerisme.' Vanuit de raad was ook aangedron gen op een discussie. Het gaat berg afwaarts met de toeristische sec tor. Sommige fracties hadden daar om graag gezien de discussie vóór aanvang van het nieuwe seizoen te houden maar dat is volgens wet houder Verseput niet mogelijk om dat dan alle benodigde cijfers nog neit beschikbaar zijn. Jan Vasseur voor zijn 't Hoeftje. „Ik woon liever in een oude woning met sfeer dan in een modern nieuwbouwhuis." foto Ronald den Dekker februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak van westen mannenmode MÏ.VffWi zaamslag 0115 - 436 100 doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten.com/gratistrouwpak nieuwe collecties 2009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61