voor zijn verjaardag Drie korpsen zijn aangemerkt als blusreserve Nieuwbouw voor CIOS RECLAME vrijdag en zaterdag: Vikorn brood lekker gezond broodje Aanrijtijden brandweer worden alleen overdag niet overal gehaald. College positief over investering Solland Geen appartementen aan Omloopsweg Roofvogelexcursie bij slikken Bommenede s PZC Vrijdag 23 januari 2009 1 9 voor 0,75 Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes* tel, (0113)21 5614 UW WARME BAKKER door Melita Lanting ZIERIKZEE - De brandweerkorpsen van Brouwershaven, Scharendijke en Dreischor krijgen overdag on voldoende vrijwilligers op de been voor de uitrak. Daarom worden deze drie korpsen overdag aange merkt als 'blusreserve'. In de avond, de nacht en het week end is er nergens op Schou- wen-Duiveland een probleem met uitruk. „Het is voor ons niet leuk maar ook niet voor de betrokken mensen", zegt Dolph te Paske, commandant van de brandweer. Door aanscherping van de Arbore- gels gelden tegenwoordig strenge regels voor uitruk. Binnen 6 minu ten moet een volledig bemande wagen uit kunnen rukken. Achter de wagen aanrijden, zoals vroeger wel gebeurde, mag niet meer. „Dat heeft te maken met de veiligheid. Wij moeten exact weten wie bij de brand aan het werk zijn." In Dreischor, Brouwershaven en Scha rendijke wordt deze norm niet ge haald. Dat heeft meestal te maken met werk. Vrijwilligers werken dan ver buiten hun woonplaats. In deze drie plaatsen wordt automatisch ook een ander korps gealarmeerd. In Renesse en Kerkwerve lukt het Drie brandweerkorpsen krijgen overdag onvoldoende vrijwilli gers op tijd bij de kazerne. In de avond, nacht en het week end is er geen probleem. ook niet om binnen de norm zes gediplomeerde vrijwilligers op de been te krijgen. Daar is het wel mogelijk om vier gekwalificeerde mensen op de been te krijgen en wordt automatisch een tweede wa gen gealarmeerd. In Burgh-Haam- stede, Zierikzee, Bruinisse en Oos- terland is geen vuiltje aan de lucht. Te Paske wil de komende tijd ge bruiken om zeer actief te werven. Daarnaast wil Te Paske inzetten op veiligheid binnenshuis zoals het aanbrengen van brandmelders. ZIERIKZEE - Het college van burge meester en wethouders stelt de ge meenteraad voor om in te stem men met een investering van 97 miljoen euro door Delta in Sol- land Solar Energy. De zonnecellenfabrikant is een dochter van Delta nv. De gemeen te is op haar beurt aandeelhouder van Delta en omdat het een grote investering is moeten de aandeel houders daarmee instemmen. Bij Solland Solar Energy wordt een nieuwe productielijn ge bouwd. BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Schouwen-Duiveland geeft geen toestemming voor de bouw van appartementen in een vervallen schuur aan de Omloopsweg 10 in Haamstede. De eigenaar had daartoe een ver zoek ingediend. De gemeente geeft aan dat het beleid niet toe staat om bijgebouwen bij een wo ning te verhuren. Bovendien mag ter plekke geen tweede bebou- wingslijn tot stand komen. De open ruimte tussen Hogezoom en Oude Lagezoom moet, stelt de ge meente, juist versterkt worden. BOMMENEDE - De excursie geldt zo'n beetje als topper op de lijst van activiteiten van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Bert Kleijn en Theo de Kuiper ne men belangstellenden zondag 25 ja nuari mee op roofvogeltocht. Ver zameld wordt aan het einde van de Veerdijk bij Zonnemaire (Bom menede), om 10.00 uur. Behalve - hoogstwaarschijnlijk - roofvogels is er een mooi land schap te zien. BIJ NADER INZIEN DREISCHOR - De samenzangavond in de Sint Adriaanskerk in Dreischor wordt gehouden op za terdag 31 januari. In de PZC van woensdag werd per abuis gemeld dat de zangavond op zondag zou zijn. Dominee R. Kwint verzorgt een meditatie tij dens de voor iedereen vrij toegan kelijke samenkomst, die om 19.30 uur begint. MBO-sportopleiding CIOS in Goes bestaat dit jaar twintig jaar. In dat jubileumjaar gaat een wens in vervulling: nieuwbouw aan de Zwembadweg j in Goes. De nieuwbouw, die 5,5 miljoen euro kost, moet in september klaar zijn. De sportopleiding behoudt zijn huidige ruimte die aan Sportpunt Zeeland vast is gebouwd. Willem Adriaansens foto Ronald den Dekker artist impressions Rothuizen van Doorn 't Hooft Zo komt de oostgevel er uit te zien. De vierkante nieuwbouw telt twee bouwlagen met in totaal 2600 vierkante meter. Op het dak komt nog een vergaderskybox voor personeel. In de constructie wordt rekening gehouden met de bouw van een derde verdieping voor de Hogeschool Zeeland, die plannen Het restaurant op de begane grond serveert uitsluitend gezonde voeding. De begane grond telt naast een collegezaal en een projectbureau een bijzonder inpandig trappenportaal. Daarin zijn hoekjes aange bracht waar studenten samen kunnen leren of projecten voorbereiden. De trap is dus entree én ontmoetingsruimte. heeft voor een sport-HBO. Het idee om op het dak een sportvloer met een hek eromheen aan te leggen is vervallen. Het werd te duur en past ook niet in de mogelijke komst van een HZ- sportopleiding Locatie nieuwbouw CIOS bij Sportpunt Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59