Zeeland Boeren voelen zich te veel ingeperkt 17 5RBH£ Technisch defect oorzaak hrand SCHOUWEN-DUIVELAND 26 18 Archeologieregels door agrariërs als knellend ervaren. Grote concentratie bij toverende Anton RBH is dé winterbandenspecicilist Wilt u miljonair worden? www.riedam.nl Edelachtbare Zoektocht naar hoop en troost is inspiratie van theatermaakster Sport-mbo krijgt fraai pand voor zijn verjaardag Vrijdag 23 januari 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet «leemans zierikzee - Schouwen-Duiveland- se boeren voelen zich onnodig be knot in hun bedrijfsvoering. Ze vinden dat de in het nieuwe be stemmingsplan buitengebied opge nomen regels met betrekking tot archeologisch onderzoek hen on nodig beperkingen opleggen. Dat blijkt uit de reacties van de boeren op het concept-bestemmingsplan buitengebied. Tot nu toe kon een boer zijn grasland vrijelijk naar bouwland omzetten, het land diep omploegen of draineren. In het nieuwe bestemmingsplan buiten gebied wordt dat anders. Heeft de boer de pech dat zijn land mogelijk archeologisch inte ressante resten bevat dan moet hij voor genoemde werkzaamheden vergunning aanvragen en een des kundige archeologisch onderzoek laten doen. Dat kost tijd en geld en levert volgens Elly Brouwer van de Zuidelijke Land -en Tuinbouw organisatie (ZLTO) een hoop admi nistratieve rompslomp op. „Dit kan nooit de bedoeling zijn." Brouwer heeft daarbij ook zo haar twijfels over het nut van de archeo logische onderzoeken. „Activitei ten die nu vergunningplichtig wor den zijn al tientallen jaren op die percelen uitgevoerd. Eventueel aan wezig archeologische waarden die beschadigd zouden kunnen wor- Boeren vinden dat hen in het (concept)bestemmingsplan bui tengebied Schouwen-Duiveland te veel en onnodig beperkingen worden opgelegd. den zouden daardoor reeds ver stoord zijn." Kortom: Brouwer is niet overtuigd en de Schouwen-Duivelandse boe ren die zij vertegenwoordigt al he lemaal niet. „Het lijkt me dat er een niet evenwichtige afweging is gemaakt tussen de wens de archeo logische waarden in een gebied in zichtelijk te maken versus de in spanningen en de kosten die de agrariërs in het gebied zich moe ten getroosten." Namens haar cliënten vraagt Brouwer Schou- wen-Duivelands gemeentebestuur alleen daar waar sprake is van aan toonbare archeologische waarde met de gewraakte vergunningen te werken. Het college van burgemeester en wethouders moet zich nog buigen over de totaal 82 tegen het con cept-bestemmingsplan ingediende zienswijzen. Op korte termijn gaat de gemeente om tafel met de indie ners van de zienswijzen. Het is de bedoeling dat de politiek er zich tij dens de maart-vergadering van de adviescommissie Openbare Ruim te over buigt. Eind maart velt de Schouwen-Duivelandse gemeente raad er een finaal oordeel over. ZIERIKZEE - Eleni hield haar pop stijf tegen zich aangeklemd, maar als het dan echt moest wilde zij haar wel even neerleggen. Om het vertelkastje met daarin het verhaal Anton kan toveren te openen. Eleni deed dat gisteroch tend samen met medewerkster Cuda den Oudsten van bibliotheek De Stolpe in Zierik zee. Zij vertelde de kleintjes een mooi verhaal bij het prentenboek van Ole Könnnecke. Dit speciale peuteruurtje werd gehouden in het kader van de Nationale Voorleesdagen. Mari- leen kende het verhaal al. De juf bij peuter speelzaal Kwibus had het verteld, maar Mari- leen wilde best nog een keer horen hoe An ton een vogeltje en zijn vriendje Lucas kan wegtoveren. foto Dirk-Jan Gjeltema AiebfWi HëlNKeNSZAND 8 V. koop dan nu 4 winterhanden bij Riedami en u ontvangt gratis 1/5 Staatslot Schouwersweg 66, H'zand fson Tel: 01!3 - 567750 GOES - Een technisch mankement is vermoedelijk de oorzaak van de brand die op 7 januari het pand van café La Strada in Goes ver woestte. Dat blijkt uit het onder zoek van de politie, dat inmiddels is afgerond. Er zijn geen aanwijzin gen die duiden op opzet. Politie en justitie zien daarom af van een tweede, uitgebreider technisch on derzoek. De burgemeester van die niet na der te noemen Zeeuwse gemeente is met pensioen. Zijn opvolger treedt pas in maart aan en dus mag een van de wethouders tijde lijk dit eervolle ambt bekleden. Bijna honderd jaar klassenstrijd en alle 'verworpenen der aarde' ten spijt, blijkt deze sociaal-democraat niet ongevoelig voor decorum. Tipredactie@pzc.nl Glunderend liet hij zich dan ook de ambtsketen omhangen. Nu heeft een loco-burgemeester natuurlijk vaak contact met de pers. Toen een van die onverlaten onlangs telefo nisch informeerde of betrokkene in het vervolg met 'edelachtbare' aan gesproken wenst te worden, bleef het even stil. Na deze denkpauze volgde een afgemeten 'ja'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57