Voorlezen prikkelt de fantasie Bellen met gsm in Hansweert blijft lastig Oud-omroepbaas Feij wil politiek in Stilte rond plan privaat hospitaal Vrijwillige voorlezers krijgen in bieb Goes tips van Betty Sluyzer. celebrate your day Met name klanten van T-Mobile klagen over slechte dekking. B pzc Vrijdag 23 januari 2009 I 21 HAAR VAN BOVEN mvrn BENEDEN F pjTll'lB HotHIm Hei;a IB1 $j|i i M jTf jjji BMnft III Ijl MmS vlissingen - Flip Feij, voormalig hoofdredacteur/directeur van Om roep Zeeland, wil de gemeente raad van Vlissingen in. Feij, gebo ren en woonachtig in Vlissingen- voert daarover gesprekken met het CDA. Feij heeft een lange carrière in de journalistiek achter de rug. Voor de PZC was hij onder meer parlementair verslaggever in Den Haag. Ook werkte hij voor diverse radio- en tv-omroepen in Hilver sum. Van 1989 tot 2008 was hij hoofdredacteur en directeur van Omroep Zeeland. Feij: „Er is veel mis met Vlissin gen. Op straat ontbreekt een zeke re warmte. Vlissingen scoort hoog als het gaat om onveiligheid. Dat moet absolute prioriteit krijgen. Hele elementaire dingen kunnen gewoon niet. De bestrating, bij voorbeeld. Gister bracht ik mijn dochter naar het station. Die Prins Hendrikweg: zo ontvang je toch geen mensen in je stad?" door Raymond de Frel goes - Ze is zich er waarschijnlijk niet van bewust, maar kinderboe kenschrijfster Betty Sluyzer staat deze donderdag in de Goese biblio theek vlak onder verwijzing naar een concurrent: een pijl richting de afdeling 'beeld en geluid'. Sluyzer is in het kader van de na tionale voorleesdagen door Bibli- Oosterschelde en Kinderopvang De Bevelanden uitgenodigd om zo'n tachtig vrijwilligers uit de ge meente Reimerswaal, Goes, Borse- le, Kapelle en Noord-Beveland tips te geven over het voorlezen aan kinderen van nul tot vier jaar. Zo ook aan Jo de Smit (79) uit Co- lijnsplaat, die zich onlangs aan meldde voor het voorleesproject voor vijftigplussers. Vanaf nu zal zij met regelmaat naar het kinder dagverblijf in haar woonplaats to gen om de kleintjes voor te lezen. „Ik lees al mijn hele leven voor. Eerst aan mijn neefjes, die zijn in middels al zestig. En later aan mijn kinderen en kleinkinderen. Zij zijn het voorlezen nu ontgroeid, dus ben ik ingegaan op een ver zoek van de bibliotheek. Het is prachtig om die kleintjes te kun nen boeien. Weet je, eigenlijk ben ik zelf nog een beetje een klein 'Ik vind het heerlijk om mee te gaan in de fantasiewereld van kinderen' kind. Ik vind het heerlijk om mee te gaan in de fantasiewereld van kinderen." Kijk, van dat soort enthousiastelin gen kan coördinator Letta Vermeu len er nooit genoeg hebben. „Je merkt dat de beeldcultuur de over hand krijgt, terwijl voorlezen juist zo belangrijk is. Op televisie zie je Kinderboekenschrijfster Betty Sluyzer bestookte zo'n tachtig vrijwilligers in de Goese bibliotheek met tal van tips over het voorlezen van boeken aan kinderen van nul tot vier jaar. foto Willem Mieras een poppetje lopen, terwijl je je dat tijdens het voorlezen zelf moet voorstellen. Het is heel makkelijk om een kind voor de televisie te zetten. Maar weet je hoe groot per schil het verschil in woordenschat is tussen een kind dat wel of niet word^ voorgelezen? Negenhon derd woorden per jaar!" En toch is dat niet het allerbelang rijkste, drukt schrijfster Betty Sluyzer de voorlezers op het hart. „Kies alleen boeken waar je zelf iets mee kan. En dan hoef je echt niet per se literair bezig te zijn. Er zijn stichtingen die vinden dat elk prentenboek vijftien moeilijke woorden moet bevatten. Maar wat is moeilijk? Waarom is ambulance een moeilijk woord voor zieken auto? Een kind kan dat woord best nazeggen. Woorden als 'stroop' en 'groot' vinden ze veel lastiger om uit te spreken. Maar kennelijk is een woord pas moeilijk als een kind er later over moet nadenken hoe hij het moet spellen." februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten.com/gratistrouwpak nieuwe collecties 2009 PHSP!ij van westen mannenmode iXtWfSWi zaamslag 0115 - 436 100 QBDBQ vlissingen - De Walcherse ge meentebestuurders bestuderen de komende weken een voorstel voor de bouw van een nieuw privaat ziekenhuis. De wethouders Albert de Vries (Middelburg) en Piet Polderman (Vlissingen) en burgemeester Rob van der Zwaag (Veere) spraken gis teren in Vlissingen met initiatiefne mers Arnold Slik en Paul Sloot. Slik en Sloot werden vergezeld door vertegenwoordigers van de belangrijkste deelnemers aan het consortium: Philips en bouwbe drijf Heijmans. Politici en ondernemers wilden na afloop van de bijeenkomst inhou delijk niets kwijt. Consortiumlei der Sloot liet na afloop wel los dat hij optimistisch is over de kans van slagen. Oud-Middelburger Slik toonde zich eveneens positief Hij gaat uit van een volwaardig basiszieken huis waar alle handelingen wor den verricht die ook in een ander regionaal ziekenhuis worden ver richt. Ook zei hij dat het 'geen pro bleem is' om voldoende vakbe kwaam personeel aan te trekken voor een nieuw ziekenhuis. door Luc Oggel hansweert - Mobiel bellen in Hansweert via KPN en T-Mobile blijft problematisch, ondanks toe zeggingen van beide providers er iets aan te doen. In het dorp wordt al geruime tijd geklaagd over de slechte dekking. Met name bewoners van de oude dorpskern kunnen soms alleen bel len als ze op een bepaalde plek staan, zoals in de tuin, bij het raam op of de zeedijk. KPN erkent de problemen en heeft vorig jaar maart al gezegd te bezien of er een extra mast kan worden geplaatst. T-Mobile zei eind oktober in deze krant het probleem te onderzoe ken, maar tot op heden blijft het voor klanten tobben. Volgens ver schillende T-Mobile klanten die bij het het bedrijf aan de bel heb ben getrokken, wordt de dekking pas in augustus beter. Tot die tijd krijgen ze twintig procent korting. „Daar heb je ook niks aan, want je blijft betalen voor iets wat niet goed werkt", zegt Mary Krijger. Overstappen naar een andere pro vider heeft voor haar geen zin. „Ik heb nog meer dan duizend euro beltegoed uitstaan en dat raak ik dan kwijt. 'Dat moet u dan eerst maar opmaken' zeggen ze bij T-Mobile, maar hoe moet dat als je geen bereik hebt?" Hansweertenaar Jan-Kees de Mees ter denkt dat de ligging van Hans weert, tussen hoge dijken, de oor zaak zou kunnen zijn. „Misschien een mast boven op de dijk?", op pert hij. T-Mobile-woordvoerster Priscilla Tomasoa zegt dat het lastig wordt om de problemen op korte ter mijn op te lossen. „We gaan bekij ken hoe we die klanten tegemoet kunnen komen." Jan-Kees de Meester heeft inmid dels het e-mailadres gsm- ontvangst@hallohansweert.nl geo pend om alle klachten te inventari seren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45