Zcela itd PZCI,7 Dottercentrum voor alle Zeeuwen Technisch defect oorzaak hrand 5RBH; BEVELANDEN-THOLEN 18 Hartpatiënten kunnen vanaf oktober in Terneuzen terecht. Alle kleuren van de regenboog Edelachtbare RBH is dé uuinterbcindenspecicilist Wilt u miljonair worden? www.riedam.nl Vrijdag 23 januari 2009 Tip? bevelanden(=?pzc.nl/tholen@pzc.nl Zoektocht naar hoop en troost is inspiratie van theatermaakster Sport-mbo krijgt fraai pand voor zijn verjaardag door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Zeeuwen met hartpro blemen kunnen vanaf oktober in Terneuzen worden gedotterd. De Zeeuws-Vlaamse zorginstelling Zorgsaam denkt kort na de zomer de bouw van het cardiologisch in terventiecentrum te voltooien. In het eerste jaar verwacht Zorg- saam-directeur Joep Paulides zo'n zeshonderd Zeeuwse patiënten in de nieuwe voorziening te kunnen behandelen. „Uiteindelijk groeien we door naar zo'n duizend patiën ten per jaar. Dat is althans ons stre ven." Zorgsaam probeerde het afgelopen jaar toestemming te krijgen van mi nister Klink (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) voor de bouw van het dottercentrum. Die minis teriële permissie is dit jaar niet meer nodig. Wel moet Zorgsaam bij de inspectie Volksgezondheid de vereiste vergunningen aanvra gen. Dat traject is inmiddels inge zet. Volgende maand hoopt alge meen directeur Paul Rademacher zekerheid te hebben over die ver gunningen. Overigens ijvert ook de andere ziekenhuisgroep in Zeeland voor zo'n centrum. Zorgsaam zegt over betere papieren te beschikken door de jarenlange, nauwe samen werking van het Terneuzense zie kenhuis met specialisten van het Gentse academisch ziekenhuis Ma- rav Zeeuws-Vlaamse zorgaanbieder Zorgsaam zet dit jaar nadrukke lijk in op modernisering/nieuwe behandelmethoden en meer ser viceactiviteiten. ria Middelares. Zij zullen straks ook in Terneuzen hun werkzaam heden verrichten, zodat patiënten dichtbij huis geholpen kunnen worden. Zorgsaam heeft een rede lijk jaar achter de rug. De instelling kon het boekjaar afsluiten met een overschot van enkele tonnen en - wat heet - een productiegroei van circa drie procent. Met name de Thuiszorg drukte de cijfers van de groep met bijna zeven ton verlies. Rademacher zei blij te zijn dat de Zeeuws-Vlaamse gemeenten niet het Zeeuws model hebben gevolgd voor de nieuwe (2-jaars) contrac ten met de thuiszorg. „Die zorg zou komende jaren kostendekkend moeten zijn", aldus Rademacher. De Zeeuws-Vlaamse zorgaanbieder zet ook dit jaar in op modernise ring, de introductie van nieuwe be handelingen (vooral op het gebied van de pijnbestrijding) en appara tuur (bijvoorbeeld een upright MRI-scan, een open scanapparaat). Ook de functie van het ziekenhuis in Oostburg wordt opgewaardeerd, niet alleen voor ingrepen vooral ook voor onderzoek met een nieu we ct-scan. Ook het zorgtoerisme blijft aandacht krijgen. GOES - Het Delta-kantoor aan de Anthony Fokkerstraat in Goes verschoot deze week een paar uurtjes steeds van kleur. Dat was een voorproefje, want het is de de bedoeling dat het gebouw over een maand permanent 'kleurrijk' wordt aangelicht. Dat gebeurt met speciale zogeheten LED-lam- pen, die veel minder energie gebruiken dan de spots die nu nog op het Delta-gebouw schijnen. „Nog maar een derde", zegt Thijs Mol van de afdeling lichttechniek van Delta. „Met een aansturingssysteem kun je de lam pen allerlei kleuren geven." Niet alleen goed voor het milieu, maar het levert ook een leuk plaatje op. foto's Willy van Meegen GOES - Een technisch mankement is vermoedelijk de oorzaak van de brand die op 7 januari het pand van café La Strada in Goes ver woestte. Dat blijkt uit hët onder zoek van de politie, dat inmiddels is afgerond. Er zijn geen aanwijzin gen die duiden op opzet. Politie en justitie zien daarom af van een tweede, uitgebreider technisch on derzoek. De burgemeester van die niet na der te noemen Zeeuwse gemeente is met pensioen. Zijn opvolger treedt pas in maart aan en dus mag een van de wethouders tijde lijk dit eervolle ambt bekleden. Bijna honderd jaar klassenstrijd en alle 'verworpenen der aarde' ten spijt, blijkt deze sociaal-democraat niet ongevoelig voor decorum. Tip? redactie@pzc.nl Glunderend liet hij zich dan ook de ambtsketen omhangen. Nu heeft een loco-burgemeester natuurlijk vaak contact met de pers. Toen een van die onverlaten onlangs telefo nisch informeerde of betrokkene in het vervolg met 'edelachtbare' aan gesproken wenst te worden, bleef het even stil. Na deze denkpauze volgde een afgemeten 'ja'. fil€DRM HCINKeNSZflWD 8.V. koop dan nu 4 winterhanden bij Riedaml en u ontvangt gratis 1/5 Staatslot Schouwérsweg 66, H'zand Tel: Of13 - 567750

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41