Zeeland Nieuw contract Statenflats Dottercentrum kan in oktober al open SALE SALE SALE 24 januari KORTING 15% Van Belle Babi 70% 20% 20% Geen inzage in offertes tunnel 30% Proefproces lijkt niet meer nodig in kwestie rond koopvoorwaarden. Nieuwe voorziening is bedoeld voor alle Zeeuwse hartpatiënten. The Punanas en dj's op podium van de Spot Cursus Positief Denken bij Spirituele Academie 'De Piraat' autostoelen, boxen, kinderstoelen, verzorgingstassen, bedtextiel, speelgoed, baby- en positiekleding, matrassen, verzorgingsartikelen, buggy's, enz. WINTER COLLECTIE KORTING LODGER BUNKERS KORTING LODGER WRAPPERS KORTING ANITA MATERNITY KORTING w PZC Vrijdag 23 januari 2009 I 23 door Theo Ciele MIDDELBURG - Er is een doorbraak in het conflict over de verkoop voorwaarden tussen Woongoed Middelburg en bewoners van flats van de Statenlaan en omstreken. De woningcorporatie komt de 120 kopers van een flat in die buurt te gemoet. Als zij willen, gaat voor hen dezelfde gunstiger regeling gel den als in het project Stek. Dat is een nieuw project van Woongoed dat bewoners van de wijk 't Zand- dorp de kans biedt hun huis te ko pen. In beide gevallen kunnen mensen hun huurwoning met korting ko pen. De voorwaarden van Stek zijn een stuk gunstiger dan de voorwaarden waaronder de Staten- flatbewoners hun woning hebben gekocht. Zo leveren zij voor een korting van tien procent bij aan koop, vijftig procent van de meer waarde bij de terugverkoop aan Woongoed in. In het project Stek is de verhouding korting-inleveren echter 1 op 2 in plaats van 1 op 5 in de oude regeling voor de Staten flats. Principiëler is het geschil over waardestijging als gevolg van eigen investeringen van de koper zoals een nieuwe keuken. In de oude regeling gaat die waardestij ging voor de helft naar Woongoed. In de Stek-regeling blijft waardestij ging door eigen investering in de zak van de bewoner. De 120 kopers van een flat hebben door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Zeeuwen met hart problemen kunnen vanaf oktober in Terneuzen gedotterd worden. De Zeeuws-Vlaamse zorginstelling Zorgsaam denkt kort na de zomer de bouw van het cardiologisch in- terventiecentrum te kunnen vol tooien. In het eerste jaar verwacht Zorgsaam-directeur Joep Paulides 600 Zeeuwse patiënten. „Uiteinde lijk streven we naar zo'n 1000 pa tiënten per jaar." Volgende maand hoopt Zorg- stroom zekerheid te hebben over de vergunningen. Overigens ijvert ook Ziekenhuis Zeeland boven de Westerschelde voor zo'n centrum. Zorgsaam zegt over betere papie ren te beschikken door de jarenlan ge, nauwe samenwerking met spe- WEEKEND Zaterdag 24 en zondag 25 januari 2009 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend alleen na telefonische afspraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Schin- kelshoek. vrij. 17.30-zon. 22.30 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, West- kapelle, tel. (0118) 571234. zon. 22.30 - ma 8.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen H. Steunenberg, Westerbaan 18, West-Souburg, tel. (0118) 460104. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: M. Snoep, tel. (0118)471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Hament, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.30-zon. 20.30 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar) deze week het aanbod gekregen over te stappen op de Stek-rege ling. Ze moeten dan wel voor 1 fe bruari reageren. In de brief waar schuwt Woongoed de eigenaren wel voor een adder onder het gras. Tegenover een groter aandeel van de winst bij waardestijging staat dat de bewoner bij waardedaling ook een groter deel van het verlies moet dragen. Er zijn volgens directeur Eric de Ceuster voor Woongoed twee rede nen om de kopers de kans te bie den over te stappen naar de nieu we regeling. Het hanteren van één in plaats van twee formules schept duidelijkheid. En verder kan hij zich voorstellen dat mensen het ge voel hebben dat in hun oude con tract geen faire voorwaarden ston den. „Dat is niet zo. Wij vinden nog steeds dat die oude contracten rechtsgeldig zijn, maar we kunnen ons dat gevoel wel voorstellen." Deze maand zou een proefproces van de twee bewoners tegen Woongoed dienen. Advocaat R. Maat overlegt namens de flateige naren met Woongoed om de laat ste geschilpunten op te lossen. Daarbij gaat het om de kosten van de procedure. Ook. mensen die re cent hun flat hebben verkocht, zou den onder de nieuwe regeling moe ten vallen. Bovendien ziet hij graag een langere termijn om op het aan bod van Woongoed in te gaan. PW Woongoed biedt 120 kopers huurflats aan om hun oude koop contract om te zetten zodat zij onder de nieuwe Stekregeling gaan vallen. cialisten van het Gentse acade misch ziekenhuis Maria Middela res. Zij zullen straks ook in Terneu zen hun werkzaamheden verrich ten, zodat patiënten dichtbij huis geholpen kunnen worden. Zorgsaam heeft een redelijk jaar achter de rug. De instelling kon het boekjaar afsluiten met een overschot van enkele tonnen en - wat heet - een productiegroei van circa drie procent. Met name de Thuiszorg drukte de cijfers van de groep met bijna zeven ton verlies. De Zeeuws-Vlaamse zorgaanbie der zet ook dit jaar in op moderni sering, de introductie van nieuwe behandelingen (vooral op het ge bied van de pijnbestrijding) en ap paratuur (bijvoorbeeld een up right MRI-scan, een open scanap paraat). Ook de functie van het zie kenhuis in Oostburg wordt opge waardeerd, niet alleen voor ingre pen vooral ook voor onderzoek met een nieuwe ct-scan. MIDDELBURG - De soul- en pussy- rockgroep The Punanas spelen za terdag in de Spot. Voor en na het optreden van de Zeeuwse band spelen de dj's Platunique en Mar quee. Tijdens het optreden wor den de videokunsten getoond van Marek Visuals. Het concert in het jongerencen trum aan de Beddewijkstraat in Middelburg begint zaterdag 24 ja nuari om 21.00 uur. MIDDELBURG - Bij de Brahma Ku- maris Spirituele Academie, afde ling Middelburg, kunnen belang stellenden gratis de cursus Positief Denken volgen. De vier lessen van elk een uur be ginnen woensdag 28 januari, aan vang 19.45 uur, in het cursusge bouw aan de Bellinkstraat 31. De andere lessen zijn op 4, 11 en 18 februari en duren elk ruim een - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle HULST - Hulstenaar G. van Eeden, die al jaren vraagt om inzage in de offertes van Kombinatie Middel plaat Westerschelde (KMW) en Konsortium Westerschelde Oever Verbinding (KWOV), is door de Raad van State met lege handen naar huis gestuurd. Van Eeden vindt dat zoveel jaren na de bouw van de WOV de offer tes best openbaar gemaakt kun nen worden. De Raad van State verwierp gisteren (woensdag) zijn beroep. Het rechtscollege zegt dat er nog steeds sprake kan zijn van bedrijfsgeheimen. De totaalbedragen van de offertes zijn door de provinicie Zeeland, die over de kwestie gaat, na een eerdere procedure van Van Eeden wel bekend gemaakt. De gepensioneerde mijnbouwkun- dige uit Hulst vermoedt dat de be drijven voor een te laag bedrag hebben ingeschreven. Daardoor zou uiteindelijk de diameter van de tunnel kleiner zijn uitgevallen en ontbreekt volgens de man een aantal veiligheidsvoorzieningen waaronder voldoende vluchtuit- gangen. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-13223446. Zorgstroom (voor gezinsverzorging, wijk- verpleging en uitleen verpleegartikelen): tel. 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf, Mw Y. Boon man-Prins, A. Gogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aan melden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. Baby- en positiemode Knights Fairy's Knights Fairy's *Acties, aanbiedingen en (lopende) bestellingen uitgesloten! positiebh's President Rooseveltlaan 772 in Vlissingen Telefoon: 0118 449098 www.vanbellebaby.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25