Voor het gevoel van Vlissingen Drie jaar geëist voor steekpartij Zaterdag laatste dag! w HAAR VAN BOVEN ZfJ VAN BENEDEN Oud-hoofdredacteur Omroep Zeeland wil de lokale politiek in. 'Dat weblog is een ander medium. Het is iets om mij bezig te houden' Vlissinger staat terecht voor poging tot doodslag op Souburger. celebrate your day! PZC Vrijdag 23 januari 2009 21 "OSm Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De één koopt een ca ravan, de ander begint eindelijk aan zijn memoires. Ex-omroep- baas Flip Feij (59) leek met zijn weblog aanstalten te maken tot dat laatste, maar wil zich nu be moeien met het bestuur van zijn stad: hij heeft zich aangemeld bij het CDA in Vlissingen. Waarom ga je de politiek in? Ben je daar als voormalig Haags redacteur voor de PZC en later Den Haag Van daag niet op afgeknapt? „Nee hoor. Daar ben ik mee ge stopt, omdat ik televisie niet meer interessant vond. Omdat ik meer een radiomens was. Niet vanwege de politiek. )e kan een zeker cynis me ontwikkelen, maar zo ver heb ik het niet laten komen." Dan het omgekeerde: van sportver slaggevers wordt gezegd dat zij mis lukte voetballers zijn. Heb je stiekem altijd al de politiek in gewild? „Nee, die motivatie is niet zo ont staan. Ik ben met de politiek opge voed; van die paar centen die wij thuis hadden, ging altijd wel wat naar de Anti-Revolutionaire Partij. Dat neem je toch mee. Ik heb niet als oogpunt om staatssecretaris te worden, nee, ik vind de dingen be langrijk die een mens in hun na bije omgeving raken. Nu ik de raadsvergaderingen in Vlissingen bezoek, zie ik dat ze daar wel wat denkkracht kunnen gebruiken. En ik ben nog lang niet uitgeblust." Wat wil je toevoegen? „Het Vlissingse gevoel. De mensen die nu over de stad beslissen, heb ben gebrek aan historische kennis. Ze komen uit Brabant, maar ko men hier om te praten over de po sitie van de Schelde in de samenle ving, over de Spuikom, de boule vard... Omdat ze daar iets over heb ben gehoord. Terwijl ik echt op za terdag met mijn vader, die bij de Schelde werkte, naar tewaterlatin gen ging. Veel Vlissingers zijn ver vreemd van de politiek. Daardoor zijn partijen als de LPV en de PSR ontstaan. Mijn stelling is: als je uit een gebied komt en je kent men sen, dan krijg je vertrouwen." Wil je stadsgenoten mobiliseren om ook de politiek in te gaan? „Sinds mensen weten dat ik poli tieke belangstelling heb, hoor ik positieve dingen: 'dat heb ik ook al tijd wel gewild' en 'als jij het doet, doe ik het misschien ook wel'. Dat zou mooi zijn. Het is beter dan aan de kant staan en commentaar leveren. En iedereen vindt dat er wat moet gebeuren." Is er dan iets mis met Vlissingen? „Er is veel mis met Vlissingen. Op straat ontbreekt een zekere warm te. Vlissingen scoort hoog als het gaat om onveiligheid. Dat moet ab solute prioriteit krijgen. Hele ele mentaire dingen kunnen gewoon niet. De bestrating, bijvoorbeeld. Gister bracht ik mijn dochter naar het station. Die Prins Hendrikweg: zo ontvang je toch geen mensen in je stad? Dat Veerplein: daar doen ze niks aan. En nu we in een andere tijd leven, moeten we ook anders tegen het Scheldekwartier aankijken. Daar moeten we van af zien te komen. Ook al gebeurt er niks mee; daar zijn we zoveel geld aan kwijt. Het inwoneraantal daalt. Ik denk dat we van de bouw plannen moeten afzien." En dan? Zitten we opgescheept met 32 hectare braakliggend terrein... „Het zou mooi zijn als het hek ver dwijnt. Ze doen net of het weer van de Vlissingers is, maar je kunt er als eenvoudig burger niet ko men. En dan is de grond ook nog vervuild. Er valt toch wel wat an ders voor te verzinnen? Misschien kan Damen het gebruiken. Dat ge beurt bij Hotel New York ook." Maar mag je Vlissingen wel vergelij ken met Rotterdam? „Natuurlijk, van zo'n stad kun je veel leren. Daar komen ze ook niet op het idee om 1800 woningen te bouwen." Denk je dat je veel mensen meekrijgt in je toch wel gedurfde redenering over het Scheldekwartier? „Iedereen vindt dat. 'Maar ja', zeg gen ze dan, 'wie gaat het zeggen?' Ik ken mensen die zich enkel voor de gein hebben ingeschreven voor een huis. De bedrijvigheid die je ziet in Goes en Middelburg, die zie je hier niet. De enige die hier bouwt, is Ter Reede." Je vindt dus dat er beter naar de men sen geluisterd moet worden. Kun je dat zelf eigenlijk ook? „Daar ben ik wel goed in. Ik luister altijd meer dan dat ik zeg." Heb je er ook aan gedacht om een ei gen partij op te richten? „Jawel, maar dat kost veel tijd en moeite. Het CDA heeft alles al. En dat is toch de partij waar ik me het meest thuis bij voel." Wil je wethouder worden? „Daar ben ik niet uit. Het is niet aan mij, zal ik maar zeggen. En ik wil mij keurig opstellen, anderen niet voor het hoofd stoten, zeker omdat ik als laatste op de bus stap. Bovendien ben ik de woorden van Henk de Haas niet vergeten; dat je je doelstellingen beter kunt realise ren als raadslid." Je bent lid geworden van de program macommissie van het CDA. De idee ën die je over Vlissingen verkondigt op je weblog Lantvanbelogte.nl, ko men die daarin terug? „Dat weblog is een ander medium. Het is iets om mij bezig te hou den. Daardoor merk ik wel dat on derwerpen aanspreken. Inderdaad, het Fonteyneplein en de stenen die daar zijn neergelegd. Daar wil ik wel iets mee doen, ja. De Fon- teyne, ik heb er vanuit mijn huis praktisch uitzicht op, lijkt mij vol komen mislukt. Daar moet wat mooiers van te maken zijn." Blijft je weblog bestaan, als je straks misschien wel wethouder bent?? „Als Maxime Verhagen tijd heeft: om te Twitteren, dan denk ik dat ik nog wel tijd heb om een weblog- je bij te houden." door Ad Roos MIDDELBURG - Voor een 26-jarige Vlissinger was het een logische re denering: enkele jaren geleden was hij in een discotheek neerge schoten en de Bonedijkestraat in Vlissingen was niet zo'n prettige buurt. Dus puur voor zijn veilig heid had hij een mes in de buurt van de voordeur neergelegd. Op 12 oktober, in de vroege uur tjes, voelde hij zich genoodzaakt dat mes ook daadwerkelijk te ge bruiken met als resultaat dat hij gisteren voor het hekje van de rechtbank in Middelburg stond, waar hij voor poging doodslag een celstraf van drie jaar tegen zich hoorde eisen. De vriendin van de Vlissinger had net een langdurige relatie achter de rug met een 27-jarige Soubur ger. Op die dag belde de Soubur ger naar zijn ex, die op dat mo ment bij haar nieuwe vriend was. „Ik kom eraan en ik zal hem slo pen", zou de Souburger hebben ge zegd. Kort daarna arriveerde hij in derdaad. Hij stapte uit zijn auto en gaf de in de deuropening staande Vlissinger een flinke vuistslag in diens gezicht. Vervolgens nam hij hem in een wurggreep. De Vlissinger, die zei in paniek te handelen, greep het mes en stak op zijn belager in. Zeven messte ken in de buik en twee in andere lichaamsdelen. Twee buurtbewo ners haalden de vechtersbazen uit elkaar. De Souburger stapte in zijn auto en reed naar het ziekenhuis, waar hij met spoed moest worden geopereerd. „Het was kantje boord", hield officier van justitie C. de Kimpe de verdachte voor. „Als dat mes er niet had gelegen hadden jullie elkaar misschien een blauw oog geslagen, was er geen aangifte gedaan en was alles an ders gelopen." Verder hield ze hem voor dat het een geluk en toe val was geweest dat het ziekenhuis zo dichtbij was, want als het slacht offer naar Middelburg had moeten rijden, had hij het niet overleefd. Uitspraak over twee weken. februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak van westen mannenmode IfM-VSWl zaamslag 0115-436100 doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten.com/gratistrouwpak nieuwe collecties 2009 Aan de keukentafel: Flip Feij gaat zich de komende maanden bezighouden met het verkiezingsprogramma van het CDA in Vlissingen. Daarna wil hij de raadzaal in: als raadslid, of wellicht zelfs wel als wethouder. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23