Zeeland PZCI,7 Stilte rond ziekenhuisplan WALCHEREN 18 Zeeuwse Veteranendag op zaterdag 13 juni Parkeerprobleem in West-Souburg opgelost The Blues-Sensation treedt op in Vlissingen Technisch defect oorzaak brand Edelachtbare Initiatiefnemers nieuw Walchers ziekenhuis presenteren plan. Oud-omroepbaas Feij wil politiek in Aml) pagina 21: Voor het gevoel van Vlissingen R6H is dé uuinterbcindenspecialist *RBH Wilt u miljonair worden? Vrijdag 23 januari 2009Tip? walcheren@pzc.nl Sport-mbo krijgt fraai pand voor zijn verjaardag middelburg - De Zeeuwse Vetera nendag wordt dit jaar op zaterdag 13 juni in Middelburg op het Abdij plein gehouden. Ook is er een af sluiting op de Markt. De dag wordt door Stichting Zeeuwse Ve teranendag. Wie aanwezig wil zijn op de dag of wil deelnmen aan het défilé, wordt verzocht zich op te geven bij secretaris M.H.J. Koops via szvd-sp@zeelandnet.nl. of via 0118 460807. west-souburg - Bewoners van de Kerklaan in West-Souburg worden verlost van hun parkeerprobleem. Zij kunnen hun erf nu vaak niet met de auto verlaten als er auto's op straat geparkeerd staan. Door nieuwe parkeerplaatsen aan te leg gen, de groenstrook op te knap pen en daarin vier doorgangen te maken, wordt dat euvel verholpen, verwacht de gemeente. Het werk wordt begin februari uitgevoerd. middelburg - Bluesband The Blues-Sensation treedt zaterdag 24 januari om 22.00 uur op in café Dinges aan de Vlasmarkt in Mid delburg. De Zeeuwse band bestaat uit vier mannen die 'blues in haar helderheid en kracht tot uiting la ten komen'. Zaterdag 25 januari om 15.30 uur is er ook nog een op treden in Breda in café Catch 22. goes - Een technisch mankement is vermoedelijk de oorzaak van de brand die op 7 januari het pand van café La Strada in Goes ver woestte. Dat blijkt uit het onder zoek van de politie, dat inmiddels is afgerond. Er zijn geen aanwijzin gen die duiden op opzet. Politie en justitie zien daarom af van een tweede, uitgebreider technisch on derzoek. Tip? redactie@pzc.nl De burgemeester van die niet na der te noemen Zeeuwse gemeen te is met pensioen. Zijn opvolger Jteedt pas in maart aan en dus mag een van de wethouders tijde lijk dit ambt bekleden. Bijna hon derd jaar klassenstrijd en alle 'verworpenen der aarde' ten spijt, blijkt deze sociaal-demo craat niet ongevoelig voor deco rum. Glunderend liet hij zich de ambtsketen omhangen. Nu heeft een loco-burgemeester vaak con tact met de pers. Toen een van die onverlaten onlangs telefo nisch informeerde of betrokkene in het vervolg met 'edelachtbare' aangesproken wenst te worden, bleef het even stil. Na deze denk- pauze volgde een afgemeten 'ja'. door Emile Calon VLISSINGEN - De Walcherse ge meentebestuurders gaan de ko mende weken een voorstel bestu deren dat hen is aangereikt door de initiatiefnemers voor een nieuw Walchers ziekenhuis. De wethouders Albert de Vries (Middelburg) en Piet Polderman (Vlissingen) en burgemeester Rob van der Zwaag (Veere) spraken gis teren in Vlissingen met Arnold Slik en Paul Sloot. Die twee willen een nieuw en privaat gefinancierd ziekenhuis bouwen. Ze werden vergezeld door vertegenwoordigers van Philips en bouwbedrijf Heij- mans. Dat zijn de belangrijkste deelnemers aan het consortium. Politici en ondernemers wilden na afloop van de bijeenkomst inhou delijk niets kwijt. Wel liet consor tiumleider Sloot los dat hij opti mistisch is over de kans van sla gen. Oud-Middelburger Slik toon de zich eveneens positief over de mogelijkheden om een nieuw Wal chers ziekenhuis te bouwen. Als het er komt zal het rond zijn, be vestigde hij. „Daardoor worden de loopafstanden korter en kan er effi ciënter gewerkt worden." Hij verzekerde ook dat hij uitgaat van een volwaardig basiszieken huis waar alle handelingen wor den verricht die ook in een ander regionaal ziekenhuis worden ver richt. „Van het zetten van een ge broken been tot en met het verple gen van een patiënt met een hart aanval." Ook zei hij dat het 'geen probleem is' om voldoende vakbe kwaam personeel aan te trekken voor een nieuw ziekenhuis. Hoe hij dat wil doen, daar liet hij zich echter niet over uit. Wethouder De Vries en burge meester Van der Zwaag denken dat het plan van Slik en Sloot wel Betrokkenen zwijgen over het gesprek tussen initiatiefnemers voor een nieuw privaat zieken huis en de bestuurders van de drie Walcherse gemeenten. eens de mogelijkheid kan zijn om de Walcherse bevolking op me disch gebied goed te bedienen. De Middelburgse wethouder merkte wel op dat er nog heel wat reken en denkwerk moet volgen voor hij akkoord kan gaan met het plan voor een nieuw ziekenhuis. De Vries stipte ook aan dat de huidige twee Midden-Zeeuwse ziekenhui zen er financieel zeer slecht voor staan. Volgens hem het slechtst van alle Nederlandse ziekenhui zen. Hij heeft er dan ook geen ver trouwen in dat die twee samen de Walcherse bevolking goed kunnen bedienen. pagina 23: Dottercentrum kan in oktober al open VLISSINGEN - Flip Feij, voormalig hoofdredacteur/directeur van Om roep Zeeland, wil de gemeente raad van Vlissingen in. Feij, gebo ren en woonachtig in Vlissingen- voert daarover gesprekken met het GDA. Feij heeft een lange carrière in de journalistiek achter de rug. Voor de PZC was hij onder meer parlementair verslaggever in Den Haag. Ook werkte hij voor diverse radio- en tv-omroepen in Hilver sum. Van 1989 tot 2008 was hij hoofdredacteur en directeur van Omroep Zeeland. Zoektocht naar hoop en troost is inspiratie van theatermaakster groot. Ook is de keuken groter en staat er een nieuwe geluidsinstallatie. De ruimte werd te klein omdat er altijd grote groepen mensen naar toe komen. Dit zijn niet alleen bewoners van het zorgcentrum, maar ook veel andere inwoners van oost-souburg - Wethouder Jacques Suurmond van gemeente Vlissingen heeft gisteren de nieu we recreatieruimte in woonzorgcentrum De Gou we Tuyn in Oost-Souburg geopend. De recreatie ruimte is uitgebreid en nu bijna twee keer zo Oost-Souburg. In de recreatieruimte vinden veel activiteiten plaats zoals sjoelen, handwerken en bingo. Ook zijn er vaak muzikale optredens en is er 's middags een warme maaltijd voor de bewo ners en inwoners van de wijk. foto Lex de Meester fll€DAM H€lNK€NSZfiND 8.V. koop dan nu 4 winterhanden bij Riedam! en u ontvangt gratis 1/5 Staatslot --Ir WWW.niEDANI.Mt Schouwersweg 66, H'zand fs0 M Tel: 0113 - 567750

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19