Deze stelling beroert de strijdbare Zeeuw. Deze Zeeuw laat niet met zich sollen en vindt dat - als fusie met bijvoorbeeld Brabant onoverkome lijk is - het 'hoofdbestuur' in Zee land zitting moet hebben. „Burgemeester Schouwenaar (van Middelburg) legt zich bij voorbaat neer bij de eigen conclusie dat de nieuwe dienst ten gevolge van de ze fusie niet in Zeeland gevestigd zal worden. Vervolgens laat men de eigen fantasie geheel op hol slaan en creëert men een haast complete lijst met andere, gevestig de diensten, die de provincie zul len verlaten", schrijft J.H. Hij betreurt die negatieve benade ring. „Een andere zou natuurlijk kunnen zijn dat men tot het uiter ste gaat om de dienst in Zeeland gevestigd te krijgen. Waarom zou Brabant dan vanzelfsprekend zijn als vestigingsplaats?" Hzz? -ff Toekomst van Zeeland online (yiornmoW) O Zie voor meer reacties en filmpjes www.pzc.nl/debat Alarmnummer Mortuarium Obama Zeeuws-Vlaamse Vlag 5 Ziekenhuizen Ziekenhuizen 2 www.hz.nl ...koos Thomas voor International Business 8t Languages - Toerisme PZC Vrijdag 23 januari 2009 1 1 Heeft Zeeland toekomst? Hei krantendebat is maandagavond 26 januari in de filmzaal van de Middelburgse Abdij. Aanvang 19.30 u. Aanmelden: debat@pzc.nl Op internet is een stevige discussie ontstaan over de bedreigingen, kan sen, kwaliteiten en identiteit van Zee land. De krant plaatst tot aan het krantendebat dat maandag 26 janua ri wordt gehouden dagelijks een kor te samenvatting van de online reac ties in de papieren krant. Vandaag: Zeeland is te klein om in stanties als de Politie Zeeland, de Rechtbank, de Kamer van Koophan del te behouden. De opvatting dat Zeeuwse politici hun nek uit moeten steken om Zeeland goed op de kaart te zetten als woon- en werkgebied krijgt veel bijval. „Den Haag moet even luid en duidelijk te horen krijgen dat Nederland groter is dan de Randstad, en dat met name Zee land het niet langer accepteert om als ondergeschoven kindje te fun geren", vindt J.H. MartZ is het met hem eens. Met een beetje creativiteit kunnen de diensten in Zeeland blijven. Hij durft aan krimp te denken: „Waar om niet één personeelsdienst voor Politie, Justitie, Rijkswaterstaat etc. stelt hij voor. „Er kan dan toch be zuinigd worden en slechts een deel van de werkgelegenheid ver dwijnt." AvL kiest voor het grote tal en vindt het dan logisch dat Zeeland. Goeree-Overflakkee inlijft. Zee land krijgt meer inwoners. „Toch 47.000 extra. Dat levert werkgele genheid op bij overheid, provincie bestuur, waterschap en Rijkswater staat. Voor Goeree-Overflakkee is het ook beter omdat het in een kleinere provincie meer aandacht krijgt en Middelburg is dichterbij dan Den Haag." LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Langs de Zeeuwse grens zijn er wel degelijk soms problemen-met de bereikbaarheid van het alarm nummer 112 (krant van 20/01). Vo rig jaar, in de vroege ochtend van de eerste zondag van januari, be landden mijn dochter en haar vriendin met de auto onderstebo ven in een sloot langs de weg tus sen IJzendijke en Philippine. Ze heeft het alarmnummer 112 ge beld. Bij de eerste twee pogingen had ze geen bereik. Pas bij de der de poging kreeg ze uiteindelijk ie mand aan de lijn uit Gent. Deze vrouw begreep niet waar ze zich bevond, bij het begin van een nieu we uitleg verbrak de verbinding. Vervolgens heeft ze ons gebeld en hebben wij via 112 de hulpdien sten kunnen alarmeren, die prima hebben geholpen. Ik heb nadien te lefonisch contact gehad met poli tie en de gsm-provider, maar deze zeiden niet te weten hoe het kwam dat er geen verbinding was en dat ze verder niets konden doen. Zijn er afgelopen jaar verbe teringen gekomen, omdat er nu volgens de politiewoordvoerder geen problemen zijn? M. Bastiaansen- Loeffen Scherpbierseweg 20, Groede 'Dode foetus belandt bij medisch afval' (20/01). Het draait kennelijk om een document dat bij het baby- tje had moeten zijn waardoor de procedure spaak liep, met desas treuze gevolgen. Het is niet aanne melijk dat de ouders dit document op eigen initiatief hebben meege nomen. Het blijft de primaire ver antwoordelijkheid van het zieken huis (lees: de heer Simons) en niet alleen een morele, zoals hij het re centelijk noemde. Doen we nü een plas, drinken we een glas en gaan we weer over tot de orde van de dag? Het iets te gretige en opval lend duidelijke mea culpa van het mortuarium doet denken aan da mage control om de heer Simons uit de publiciteit te houden. De kern is dat het gezin een goede start van rouwverwerking is ontno men. Het sturen van een zorgvul dig gekozen zondebok, een mor tuariummedewerker, naar het ge zin en zelf onzichtbaar blijven, is gebrek aan empathie, die een direc teur van een vleesverwerkende fa briek zich kan permitteren maar niet een ziekenhuisdirecteur. T.J. van der Muil Esdoornstraat 18, 's-Gravenpolder Op de voorpagina van 21 januari staan de volgende uitspraken van Obama: 'Economie is verzwakt door onze gezamenlijke hebberig heid' en 'Wij blijven de welvarend ste en machtigste natie op aarde'. Volgens mij zijn dit tegenstrijdige uitspraken, want ze mogen niet meer hebberig zijn, maar willen toch nog wel het welvarendst zijn. W. Riemens Spui 8, Axel Vandaag heb ik via de post 'mijn' Zeeuws-Vlaamse vlag ontvangen, inclusief een volledige verklaring over de vlag en zijn betekenis. Te vens de vaststelling dat de heren burgemeesters van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten deze vlag officieel als vlag van Zeeuws Vlaanderen vaststellen en de wens uitspreken (citaat) 'dat deze vlag bij de inwoners van Zeeuws-Vlaan- deren een symbool zal zijn van de goede onderlinge betrekkingen en dat zij uitdrukking zal geven aan de trots op deze prachtige streek in één van de mooiste provincies van Nederland'. Het verbaast mij daarom ten zeer ste, ik onderschrijf hiermede het stuk ingezonden door de heer Guus Langeraert uit Oostburg, dat deze vlag niet getoond zal worden op de Emigratiebeurs. Sterker nog: men zou deze vlag gratis ter be schikking moeten stellen aan de mensen die oprecht besluiten in ons Landje Apart te willen komen wonen. Ed Bardoul Tramstraat 34, Terneuzen De scherpe analyse van de heer Brounts uit Vlissingen over het zie kenhuis (Lezers Schrijven, 21-01) mocht er zijn. Inderdaad, waar blijft de politiek? Van Den Haag moeten wij Zeeuwen het niet heb ben: de regeringscoalitie (CDA, PvdA en CU) heeft zich laten af schepen met één extra ambulance en durft zich niet uit te spreken over een fusie. Maar wat doet de politiek in Zeeland? Waarom het stilzwijgen van de commissaris van de koningin en het provincie bestuur? Waarom doodse stilte bij Provinciale Staten? Hopelijk herin nert de bevolking van Walcheren zich bij de eerstvolgende verkiezin gen de partijen die de heer Sim ons zijn gang hebben laten gaan. Een protestdemonstratie zou er op z'n minst moeten komen. Als een partij het initiatief neemt, doe dan massaal mee, ook al komt het ini tiatief niet van uw partij. Het gaat om de zaak en om te laten zien dat de meerderheid van de bevol king het niet eens is met de drei gende ontwikkelingen. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Tijd voor goed nieuws over zieken huis Walcheren. Na een menis cus-operatie in het ziekenhuis in Vlissingen bleef ik pijn houden aan de knie. Op advies van mijn fy siotherapeut heb ik ijsblokjes op mijn knie aangebracht maar later die week liep ik door mijn eigen ondeskundigheid tweedegraads verbrandingen op. Via de goedwer- kende huisartsenpost is alles toen heel snel in gang gezet en kon ik met spoed meerdere behandelin gen ondergaan om de pijn en het probleem te verhelpen. Echt ieder een met wie ik in aanraking kwam, en dat waren er veel, heb ben voortreffelijk werk geleverd. Wij als patiënten in Vlissingen die nen ziekenhuis Walcheren een warm hart toe te dragen. Het per soneel en iedereen die zich voor de patiënten inzet, verdient dit. Aan mijn persoon is meer dan goe de begeleiding gegeven, een dikke 9 is op zijn plaats. Personeel zie kenhuis Walcheren: ga zo door. Catharina Akkerman Verdilaan 49, Vlissingen »"lk wilde economie studeren én mijn talen verder ontwikkelen. IBL - Toerisme sloot perfect op mijn wensen aan. Ik doe veel internationale ervaring op tijdens deze opleiding. Zo hebben we in het eerste jaar al een studiereis naar Kreta gemaakt. Volgend jaar ga ik een half jaar in Spanje studeren, aan een universiteit vlakbij Zaragoza. Het is een ideale manier om mijn Spaans te verbeteren. Het International Office van de HZ helpt me met de voorbereidingen!" Kom naar de Open Dag en stel je eigen vragen! Hogeschool U7Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11