Nog steeds familie van de Stones 'Ik ben een eigenaardig mens' podium PZC Donderdag 22 januari 2009 41 „Bij de Stones oefende ik ook nooit thuis. Als we op tournee gin gen, repeteerden we met z'n allen vier tot zes weken om de vingers weer een beetje op de goede plek te krijgen. Maar ik vond het onzin. Dan was je vier tot zes weken lied foto Frans Scheliekens jes aan het oefenen, die je al vij fentwintig jaar speelde. Een zinlo ze bezigheid. Alsof Mick ineens de tekst van Honky Tonk Women vergeten was, of dat Keith niet meer wist hoe die riff van Satisfac tion ook alweer was. Dat soort flauwekul hebben we met de Rhy thm Kings niet. Voor de volgende tour gaan we twee middagen repe teren. En dan leren we nog acht nieuwe liedjes ook." Vorig jaar deden de Rhythm Kings twee concerten met rock-'n-rollle- gende Chuck Berry: „Althans, we speelden in het voorprogramma. Dat was fantastisch. Maar we heb ben niet met die man gespeeld. Dat doe ik niet, vreselijk. Wat hij doet is niet om aan te horen. Mid den in een song gaat hij in een an dere toonsoort verder. Als de band het doorheeft, gaat hij terug. Hij is niet geïnteresseerd in kwaliteit." „Ik zocht hem op in de kleedka mer. Ik zei dat ik de eerste Engels man was, die zijn muziek kende, in 1955. Ik nam zijn platen mee uit Duitsland, waar ik in militaire dienst zat. Ik stak mijn vinger in de lucht en zei dat ik de films had gezien, waarin hij te zien was. Zijn enige reactie was dat hij geïrriteerd zei: 'zit niet zo naar me te wijzen'. Hij is gewoon een vervelende ke rel. Dat geldt ook voor die andere rock-'n-rollhelden. Jerry Lee Lewis en Little Richard zijn ook heel ge stoorde mannen." Hoewel hij er niet bepaald achter aan zit, doen al zijn dochters aan muziek. De jongste speelt fluit, de middelste (13) gitaar en de oudste (14) is behoorlijk goed op piano. Papa was 'a Rolling Stone': Wy- man heeft het ze nooit verteld. „Ze hebben het zelf ontdekt. Maar ze zijn helemaal weg van de Beat les. Vooral de middelste. Al haar zakgeld gaat op aan Beatles-cd's. Ze heeft laatst een brief geschre ven aan Ringo Starr. Of hij haar misschien aan een Beatles-cd kon helpen die ze nog miste. Ze kreeg een doos vol cd's opgestuurd, en T-shirts, posters." Tussen de Beat les en Stones heeft altijd een vriendschappelijke sfeer gehangen, zegt hij. Ze gingen als vrienden met elkaar om, terwijl de fans met elkaar op de vuist gingen. Bill Wyman met de Rhythm Kings: dinsdag om 20 uur in de Stadsschouw burg Middelburg. door Ali Pankow Sjoek oordeelt onomwonden over zichzelf: „Ik ben een ei genaardig mens met een rare smaak. Dat is best lastig." Volgens de bevlogen zangeres Sjoukje de Vries(42)- 'maar noem me liever Sjoek' - zegt dit veel over het ont staan van haar cd Puur..Sjoek!die zij zondagmiddag presenteert in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Zij doet dat samen met 15 Zeeuw se muzikanten en een gospelkoor. Sjoek heeft een lange weg afgelegd met rijke ervaringen in de wereld van de muziek. Alles droeg bij aan de keuzes, die zij nu bewust weet te maken en op grond waarvan de ze cd is gemaakt. Vanaf haar tiende kreeg zij enige Sjoek gaat terug naar de basis op haar cd met vooral eigen werk. tijd klarinetles en ging zij zingen bij de dorpscantorij. „Dat en alles wat volgde, heeft mijn muziekken- nis verrijkt. Dat is vooral toe te schrijven aan de mensen die heel intens maar zonder dikdoenerij met muziek bezig zijn." De balans opmakend na vele jaren zingen in tal van Zeeuwse bands met evenzoveel genres, weet Sjoek precies wat zij wil: Pure, eenvoudi ge liedjes met teksten die voor zichzelf spreken en die simpel wor den uitgevoerd met alleen stem en één of hooguit twee begeleidings instrumenten, bespeeld door de muzikanten met wie zij een vriendschappelijke band heeft. Het resultaat is een cd met dertien mooie songs waaronder een lied voor een overleden, dierbare vriend, ode's aan een moeder en een dochter en het heerlijk swin gende This Picture on my skin. Zondag, Arsenaaltheater, Vlissingen, 15.00 uur. DONDERDAG 22 JANUARI Plien Bianca Uitverkocht. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Kommil Foo Cabaret Goes, De Mythe, 20.00 uur. Leoni Jansen en band Leonie Jansen zingt. Bergen op Zoom, De Maagd, 20.00 uur. VRIJDAG 23 JANUARI Jeugdtheater Opwarmavond voor het weekend van de jeugdtheaterschool Zeeland. Goes, 't Beest, 18.00 uur. ROLR Rockcoverband ROLR (Raiders Of the Lost Rock) debuteert. Middelburg, Café De Geere, 20.00 uur. Improvisatietheater Door theatergroep Apard. Vlissingen, De Piek, 20.00 uur. Rowwen Hèze De Limburgse band brengt de theater voorstelling Sous. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur Javier Guzman Uitverkocht. Goes, De Mythe, 20.00 uur. Heer Hendrik Toneelvereniging Heer Hendrik speelt De bekende Nederlander van Alan Ayckbourn. 's-Heer Hendrikskinderen, Heer Henrik- huis, 20.00 uur. Zonder Zijwieltfes Improvisatiecabaretgroep. Middelburg, De Spot, 20.00 uur. Incanto-concert Ensemble Rubato Appassionato uit Sevilla brengt programma El carnaval de Madrid. Middelburg, Doopsgezinde Kerk, 20.00 uur. HooilKoorts on tour. Met drie dj's en drie rapacts. Zoutelande, jojo, 20.00 uur. Cabaret Donkey God en het Bonus-sacrament door de Bloeiende Maagden. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Concert Zanger Renze Ferwerda en gitarist Freek Dicke treden op. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur. Walden Revisited Nieuwe theatervoorstelling van Laura van Dolron. Goes, 't Beest, 20.30 uur Juke Joints Concert Zeeuwse bluesrockers. Goes, Heartbreak Café, 22.00 uur ZATERDAG 24 JANUARI Jeugdtheater Presentatie diverse jeugdgroepen van de jeugdtheaterschool Zeeland. Goes, 't Beest, 12.30 uur. Spanky Zoof Coverband Middelburg, De Drukkerij, 15.00 uur. Heer Hendrik Zie vrijdag. 's-Heer Hendrikskinderen, Heer Hendrik huis, 20.00 uur. Dj Serve Bruinisse, Jeugdsoos De Pul, 20.00 uur. Jeugdorkesten Concert jeugdorkesten The Young Ones, The Young B@nd en Extra Loud. Axel, De Halle, 20.00 uur. Mannenkoor Concert t.g.v. 10-jarig bestaan en presen tatie nieuwe cd Met hart en ziel. IJzendijke, R.K. Kerk, 20.00 uur; Jazz New Orleans Rumples Jazzband. Kamperland, dorpshuis, 20.00 uur; Concert Koor Lichte Muziek A58. Kruiningen, Ons Dorpshuis, 20.00 uur. Rowwen Hèze Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur Javier Guzman Uitverkocht. Goes, De Mythe, 20.00 uur Klezmajeur Klezmergroep Klezmajeur brengt muziek met zigeunerinvloeden en joodse humor. Zierikzee, Rode Kamer, 20.00 uur. Slagwerk Slagwerkgroepen Aardenburg, Steenslag en het leerlingenorkest van De Vliegende Hollander geven een concert. Sint-Jansteen, De Bombardon, 20.00 uur. Concert Singer-songwriter Dennis Kolen. Nw- en St Joosland, Wegwijzer, 20.30 u. Lefties Soul Connection Funk, soul, hiphop. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur The Punanas Met complete band, dj's en een vj. Middelburg, De Spot, 21.00 uur. Jazz-a-delic Dance-event. Terneuzen, Scheldetheater, 21.00 uur. Afgelast Concert Farhöd Qöri Halimov Trio in de Zeeuwse Concertzaal is afgelast. ZONDAG 25 JANUARI Gospelkoor Optreden gospelkoor Together. Noordgouwe, dorpskerk, 10.00 uur. Koffieconcert Margriet Storm zingt. Sluis, Raadskelder, 11.00 uur; Jeugdtheater Zie zaterdag. Goes, 't Beest, 13.30 uur Dag Monster Naar het beroemde sprookje Belle en het Beest door Het Haagland. Middelburg, Stadsschouwburg, 14.00 uur. Droomtijdconcert Concert met klankschalen, didgeridoo's, fluit, trommels en stem. Middelburg, Verwerijstraat 51a, 14.00 u. Cd-presentatie Zeeuwse zangeres Sjoek! treedt op met gospelkoor en diverse muzikanten. Vlissingen, Arsenaaltheater, 15.00 uur. Muziek Lazy Sunday met Mathijs Leeuwis. Cadzand, De Zeemeeuw, 15.00 uur. Korenfestival Noord-Beveland Vijf koren brengen afzonderlijk en geza menlijk enkele werken ten gehore. Kortgene, Nicolaaskerk, 15.00 uur. Noidea Coverband Noidea geeft een concert. Vlissingen, De Concurrent, 17.00 uur. Grandpa Nick Sessieband Gast is zanger/gitarist Jan den Hollander. Middelburg, 't Schuttershof, 17.00 uur. DINSDAG 27 JANUARI Rhythm Kings Concert Bill Wyman. Middelburg, stadsschouwburg, 20.00 uur. WOENSDAG 28 JANUARI Poppentheater Parabel brengt schimmenspel. Middelburg, Herengracht 64-66, 14.30 u. Etude Feminine Soloprogramma gitariste Edith Leerkes. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Veelvraat Door Kasper van Kooten. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. Voor meer podiumagenda zie onze website

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95