www.pzc.nl/uit 40 Donderdag 22 januari 2009 PZC selectie selectie Rowwen Hèze Dag Monster Ferwerda en Dicke El Carnaval de Madrid Walden Revisited The Punanas Van Zins COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Rowwen Hèze's brengt, versterkt met zes gastmuzikanten, de thea tervoorstelling Saus. Het optreden oogstte vorig seizoen al veel lof: hecht samenspel, veel spelplezier en prachtige arrangementen. Het programma biedt uitbundige songs eri melancholieke ballades waarin weer heel herkenbare emo ties worden bezongen. Zaterdag, 24 januari, Stadsschouw burg, Middelburg, 20.00 uur. Jeugd-en Jongerentheater Het Laag land speelt op basis van het beken de, eeuwenoude sprookje 'Belle en Het Beest' de voorstelling 'Dag Monster' van Pauline MolHet verhaal gaat over de kracht van de liefde. Over moed en vertrouwen. Over blijven geloven in de goede afloop van sprookjes, ook al begin nen ze soms nog zo eng. Zondag 25 januari, Stadsschouw burg, Middelburg, 14.00 uur De muzikale reis 'Voorbij de La ge Landen' van Renze Ferwerda (singer-songwriter) en Freek Dick (gitaar) begint in Zeeland. Ferwerda zingt zijn eigen tek sten zowel in het Nederlands als in de Portugese vertaling van Mi- la Vidal. Vrijdag 23 januari, Ledeltheater, Oostburg, 20.00 uur. Ensemble Rubato Appassionato uit Sevilla verzorgt het vierde concert in de lustrumserie In- canto met het programma 'El Carnaval de Madrid'. De muziek is ontleend aan manuscripten die teruggevonden zijn in Span je. Zij bevatten een collectie dan sen en kortere werken. Vrijdag 23 januari, Doopsgezinde kerk, Middelburg, 20.00 uur. Theatermaakster Laura Dolron heeft een date met de Ameri kaanse schrijver Henry D. Thor- eau. Zij heeft actrice Lizzy Tim- mers uitgenodigd hen bij te staan tijdens deze ontmoeting en een vlijmscherp gesprek over- antikapitalisme. Vrijdag 23 januari, Podium 't Beest, Goes, 20.15 uur. door Ton Ouwehand The Punanas maken soulachtige muziek in de traditie van James Brown, Solomon Burk en Marvin Baye. Vijf muziekvrienden legden al jammend de kiem met een num mer als 'About You De muziek stijl wordt 'plussy rock' genoemd. De groepsnaam komt van punana aloha, op Hawaii zoiets als 'wel kom in mijn liefdesnestje'. Zaterdag 24 januari, de Spot, Mid delburg, 21.00 uur. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan bij zanger/ tekstschrijver Joost Pieters. Naast veel werk voor zijn communicatiebedrijf, maakt hij bewust tijd vrij voor de mu ziek. Samen met Henry Spitholt (gitaar), Perdro van Dorst (bas) en Jan Schot (accordeon) presenteert hij als formatie Van Zins een reeks nieuwe Nederlandstalige liedjes. Zondag Filmtheater FiZi, Zierikzee, 15.00 uur. Zijn drie dochters hebben zelf uitgevonden dat hij 31 jaar bassist van de Rol ling Stones is geweest. Ze ken nen de bijbehorende muziek in middels ook een beetje. Maar de Beatles vinden ze veel leuker. Bill Wyman is in Nederland, dinsdag staat hij in Middelburg. Bill Wyman mag dan al zo'n vijf tien jaar geen Stone meer zijn, hij ziet de andere jongens nog regel matig. Ze sturen elkaar altijd kerst cadeaus en ook verjaardagen wor den nooit overgeslagen. Vorig voor jaar waren ze er allemaal op de bruiloft van de dochter van Ron Wood. „Was weer heel gezellig. We zijn nog steeds een familie, al hebben we geen zakelijke band meer." Dat laatste spijt hem niet. „Dat ik uit de Stones stapte, is het beste wat ik ooit heb gedaan. Ik had al tien jaar eerder moeten stoppen. Dat zij doorgaan tot aan hun dood, moeten ze zelf weten. Wat ik wel eigenaardig vind is dat ze mijn verleden beginnen te ontken nen. Er worden nu cd's opnieuw uitgebracht, waarop ze mij van de hoesfoto hebben verwijderd." Wyman moet lachen om de sug gestie dat het een sympathiek ge baar zou zijn, dat zijn opvolger Darryl Jones nooit officieel Stone is geworden. „Dat heeft niets met sympathie voor mij te maken, dat is een geldkwestie. Met mij erbij deelden ze het geld in vijven. Nu krijgen ze allemaal vijfentwintig procent." Darryl Jones mag zich dan door zijn activiteiten bij onder anderen John Scofield, Miles Davis, Sting en Steps Ahead mondiaal tot één van de topkrachten van de basgi taar hebben opgewerkt, Bill Wy man vindt er niet veel aan. „In het oude repertoire speelt hij mij een beetje na. Daarin doet hij wat ik heb bedacht. En verder vind ik hem niet zo passen bij de Stones. Hij imponeert me niet. Ik ben niet afgunstig, maar ik vind het niet goed en niet slecht, wat hij speelt - volgens mij is hij geen goede voor de Stones." Wyman was al vroeg op, deze och tend, zegt hij. Zes uur. Hij moest zijn jongste dochter naar school brengen. Deze week is hij alleen staande vader met een kind van tien. De andere twee dochters zijn met hun moeder op wintersport. Of het hem zwaar valt dat opvoe den? Nee hoor, hij kookt toch niet. Vader en dochter gaan lekker steeds uit eten. Vorig voorjaar hebben ze met de Rhythm Kings opgetreden in Mo naco, voor Prins Albert. Die was zo enthousiast dat hij de hele band voor augustus terugvroeg. Dat was de laatste keer dat de groep optrad. „Ik heb daarna geen bas meer aangeraakt. Waarom zou ik? Basspelen heeft alleen zin als er een drummer bij is. Ik heb mijn hele leven nog nooit in mijn een tje geoefend. Bassolo's doe ik niet, ik ben Stanley Clarke niet, of Jack Bruce." Bill Wyman: „Dat ik uit de Stones stapte, is het beste wat ik ooit heb gedaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 94