De Dam: cocktail aan shop-ervaringen Heeft Zeeland toekomst? Nieuwe toeristische krant voor Walcheren en Noord-Beveland L_ PZC Donderdag 22 januari 2009 39 Poststraat Zierikzee Deze maand besteden we in een serie artikelen aandacht aan de vraag of Zeeland nog toekomst heeft als zelfstandige provincie. De themamaand wordt afgesloten met een debat op maandagavond 26 januari in de filmzaal van de Middelburgse Abdij. Aanvang 19.30 u. Aanmelden: debat@pzc.nl Voor meer informatie over het debat: www.pzc.nl/debat luik gesloten. Daar presenteert een makelaar nu tijdelijk zijn aanbod in 'kleurrijk wonen'. Bij de Kring Apotheek valt het klassieke interi eur op. De wachttijd hier is vaak- lang genoeg de klanten daar een ruime indruk van te geven. Holty LinChèrie verwacht nog kou, ge zien de thermo-shirts in de etala ge. De Dam biedt meer: kindermo de, sieraden, parfum, Italiaanse maaltijden én een nieuw kapsel. tepunten uit China. Terneuzen, Scheldetheater, 13.00 en 16.15 uur. Ansichtkaartenbeurs Tevens gratis taxatie van meegebrachte ansichtkaarten. Krabbendijke, Dorpshuis De Meiboom, 9.30 - 13.00 uur; 3AGZ5 1 iÜAP.i Boekenmarkt Vrijmetselaarsloge Scaldis verzorgt een boekenmarkt. Ook zijn er Ip's, cd's en vi deo's te koop. Belangstellenden kunnen het logegebouw bezichtigen. Goes, logegebouw De Steen, Beesten markt 5, 11.00-14.00 uur. Vakantiebeurs Informatie door touroperators. Hulst, Den Dullaert, 13.00-18.00 uur. Vogelbeu rs De Hulster vogelverening Vogelvreugd houdt een verkoop- en ruilbeurs. Hulst, café De Ster, 9.00-12.00 uur. MAANDAG 26 JANUARI Lezing Slag om de Schelde Dit jaar is het 65 jaar geleden dat Zee land werd bevrijd van de Duitse bezet ting. Hieraan ging een zware strijd vooraf: de Slag om de Schelde. Stichting Wings houdt een lezing over de luchtgevechten die toen zijn gevoerd. Arnemuiden, vliegveld Midden-Zeeland, restaurant Fly Inn Twinzzz, 20.00 uur. DINSDAG 27 JANUARI Whiplash De vereniging van whiplashpatiënten geeft informatie over de gevolgen van de ze aandoening. Zierikzee, Rode Kruisziekenhuis, 13.00 Lezing alternatieve geneeswijzen Fysio- en pastoraal therapeut Gerard Fel ler spreekt over de ontwikkelingen in het denken over ziekte en gezondheid en over alternatieve geneeswijzen. Middelburg, Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, 9.15 uur. Een avond met... Anna de Bruyckere stelt de dichteressen Tjitske Jansen en Miriam Van aan u voor. Middelburg/De Drvkkery, 20.00 uur. Peuterfeestje De bibliotheek in Burgh-Haamstede haakt in op de Nationale Voorleesdagen met een peuterfeestje. De kleintjes kun nen met hun ouders luisteren naar het verhaal 'Anton kan toveren'. Bruinisse, bibliotheek, 14.30 uur. Voor de volledige agenda zie www.pzc.nl/uit door Maurits Sep Toeristen en Zeeuwen die zich alvast willen voorbereiden op een zomer in Zeeland, kunnen het Toeristisch ABC 2009 ophalen. De toeristische krant van de VW Walcheren/Noord-Beveland ligt nu bij de VW-kantoren en staat vol nuttige adressen, tips en kor tingsbonnen. De krant opent vanzelfsprekend met dé aantrekkingskrachten van Zeeland: zee en strand. De mooi ste én schoonste stranden van het land, en ook nog eens de meeste zonuren, meldt de VVV trots, 'je vervelen op het strand bestaat niet.' Maar dan moet het natuur lijk wel strandweer zijn. Onder het kopje Oh jee, het re gent! geeft het Toeristisch ABC ook'tips over musea, attracties en evenementen. Van Imkerij Pop- pendamme tot Zeeuwse Rozen tuin tot roggen aaien in Het Arse naal in Vlissingen. En natuurlijk de nieuwste attractie die door commissrais van de ko ningin Karla Peijs wordt aangepre zen: 'Het Zeeuws Planetarium is een aanwinst voor Zeeland.' foto Lex de Meester foto Dirk-Jan Gjeltema In Het Arsenaal kun je roggen aaien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93