winkelstraat IEsmi www.pzc.nl/uit Vogels kijken Lammetjesdagen Paul Scheffer 38 Donderdag 22 januari 2009 PZC Uithangbord bij Parfumerie/Schoonheidssalon, foto Dirk-Jan Cjeltema te van Boetiek Toeters Bellen lijkt meteen haar koffers te heb ben gepakt. Zij informeert haar klanten op poëtische wijze: 'O!, wat een dag. Wat een prachtige dag. Ook ik ga even genieten van al dat fraai's in de natuur'. Het be tekent wel dat de deur van haar winkeltje met ludieke dameskle ding eventjes gesloten is. Maar mocht er tussentijds 'vracht' ko men, dan kan die aan de overkant „Dit is het hoogste punt vap Zie- rikzee", wijst Tiebout naar de vier sprong die de Dam maakt met Poststraat, Appelmarkt en Korte Sint Janstraat. Jammer dat de win kelstraat zich vanaf hier niet op zijn mooist manifesteert, getuige een blinde muur van Het Kruidvat met daarvoor een grote hoeveel heid fietsen. „Ga maar lekker weg", lijken de twee reisbureaus Arke en Toerkoop Van Oeveren die toevallig buren zijn, de passan ten te willen verleiden. Van Oeve ren trekt de aandacht met een fraaie etalage met een Zuid-Ameri kaanse poppenbevolking. Georget- door Ali Pankow Op het naambordje staat kort en krachtig 'Dam', de naam van het smalle, maar karakteristieke winkel straatje in het hartje van Zierik- zee. „Maar eigenlijk zou hier Ee-dam moeten staan. Ooit stroomde rivier de Ee tot ver de stad in en die stopte hier dus bij de Dam", vertelt Leen Tiebout enthousiast. Hij is Rotterdam mer van oorsprong, maar woont hier al sinds 1971 en ver diepte zich intensief in de histo rie van dit monumentenstadje. Excursie van Staatsbosbeheer: i vogels kijken in Plan Tureluur in de Scherpenissepolder aan de j zuidkust van Tholen. Deelnemers kunnen zich aan- jj melden bij de Regio VW Zuid-Beveland en Tholen, 0166 663771, e-mail info@vwtholen.nl Zaterdag, vanaf 13.30 uur. m -nmr worden afgeleverd bij Papago, ook een dameskledingzaak. De Dam telt er meer: Van Eenige Mode, Sluis Mode en Bliek Mode. Zij hou den allemaal opruiming. Kortin gen van 50 tot 70 procent moeten de klanten lokken hun slag te slaan in het winterassortiment. Tutup staat voor closed en buka be tekent open. Dat is Indonesisch, zo leert het winkelend publiek op navraag bij Oudazie Zierikzee. Komend weekeinde houdt de Zeeuwse schaapskudde bij Hein- kenszand de Lammetjesdagen. Tijdens die open dagen kunnen de kudde en de lammetjes beke ken worden en zijn er attracties voor jong en oud. Zaterdag en zondagNieuwka- merseweg 3, Heinkenszand, 13-17 uur. foto Willem Mieras Paul Scheffer geeft een lezing over de'multiculturele samenle ving. Scheffer is buitengewoon hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam en publicist in Nederlandse en Europese kran ten. Zijn laatste boek over dit on derwerp heet 'Het land van aan komst'. Maandag, Koorkerk Middelburg, 19.30 uur. Lekker winkelen in hartje Zierikzee. DONDERDAG 22 JANUARI Ovidius Lezing prof. L. de Blois: Ovidius' plaats in het culturele bestel van zijn tijd. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur. Lezing beurtvaart Schrijver Adrie Koppejan vertelt over de beurtvaart, het ooit zo belangrijke, maar inmiddels geheel verdwenen fijnmazige netwerk van goederenvervoer over water. Brusea, Oudestraat 23, Bruinisse, 20 uur. Voorlichting ouderen Voorlichtingsbijeenkomst voor 55-plus- sers en andere belangstellenden met film over het Middelburgse hospice. Westkapelle, Herrijst, 14-16 uur. Boerenstreekavond Met film over het boerenleven, streekge- rechten, -verhalen en - liedjes en exposi tie schilderijen. Voor informatie en reser veringen: 0115-453832 en www.debae- ckermat.nl. Westdorpe, Bernhardstraat 80, 18.00-22.00 uur. Workshop schrijven Paul Sebes geeft een workshop schrijven naar aanleiding van het uitkomen van Bestseller, zijn boek met meer dan hon derd tips voor beginnende schrijvers. Middelburg, De Drukkery, 19-21 uur. Peuterfeestje De bibliotheek in Zierikzee haakt in op de Nationale Voorleesdagen met een peu terfeestje. De kleintjes kunnen met hun ouders luisteren naar het verhaal 'Anton kan toveren'. Zierikzee, bibliotheek, 11 uur. Oorlogsmonumenten Waldemar Ysebaert geeft een lezing over de historie van oorlogsmonumenten voor de gevallenen 1914-1918 in Frankrijk. Terneuzen, hotel L'Escaut, 20.00 uur. Lezing Uitvaartonderneemster Lieke Bosveld ver zorgt een lezing met als thema Hoe lang duurt verdriet? Kloetinge, Dorpshuis Amacitia, 20.00 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 16.00 en 19.30 uur. Dagelijks. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302, www.zeeuwsplanetarium.nl VRIJDAG 23 JANUARI Kees 't Hart De Literatuurfabriek spreekt met schrij ver Kees 't Hart. Middelburg, brasserie van De Drukkery, 15.30 tot 17.30 uur. Vertelavond Cyril Peeters, Rosita de Bakkere, Anita Maas en Truus Kindt vertellen verhalen in Zeeuws-Vlaams dialect. Koewacht, De Vlasschaard, 20.00 uur. Moonlight swimming Zwemmen bij kaarslicht in zwembad Dol-fijn in Nieuwerkerk. Van 19.15 tot 20.30 uur. Boeddha's, Shiva en Moeder Ma ria met het kindeke Jezus prijken prachtig naast elkaar hier in de eta lage. Het assortiment bestaat uit ontelbaar veel kleine en wat grote re snuisterijen uit Azië met de na druk op Indonesië. Maar ook oer-Hollandse, kleurrijk beschilder de klompen zijn hier verkrijgbaar. „Handgemaakt door klompenma ker Traas uit Heinkenszand. En ook uit hout gemaakt net als al die Paul Sebes geeft in Vlissingen een workshop over zijn boek Bestseller. Workshop sieraden maken Roos van Acker leert kralen ontwerpen in polymeerklei en deze verwerken in een lange of korte ketting. Voor meer infor matie: Roos van Acker 0032-50372680. Croede, Slijkstraat 5,13.30-16.30 uur. beeldjes", verklaart de uitbater zijn keuze. Bij Schoenmakerij Nele man kan de consument terecht voor meer dan alleen reparaties aan zijn schoeisel. Wandelstokken en fel gekleurde laarzen trekken de aandacht, evenals gel-zolen die be loven rugklachten te voorkomen. De Dam biedt een cocktail aan shop-ervaringen. Zomers wel wat meer dan in dit jaargetijde. Bij IJs salon Capri bijvoorbeeld is het Wijn Presentatie over wijn door Dan Kersten. Dreischor, dorpshuis, .20.00 uur. ZATERDAG 24 JANUARI SO's discoparty Vlissingen, Arsenaaltheater, 21.00 uur. Jazz-a-Delic Muziek uit de jaren tachtig. Dance-event op jazz en funky housemuziek. Terneuzen, Scheldetheater, 21.00 uur. Filmcollege Clinic scenarioschrijven. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 13.00 uur. Workshop trommelen Afrikaanse percussionist Moustapha Seek geeft djembe-workshops voor beginners (11 uur), gevorderden (13 uur) en verge vorderden (15 uur). Middelburg, Uilenburchschool, Neder- straat 37. Wintercircus Wintercircus Martin Hanson brengt hoog-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92