meer bij training van Barcelona Luctor maakt zich op voor een druk open NK masters Titelstrijd turnen in sporthal van Zierikzee Bijna 400 zwemmers doen mee aan titelstrijd in Vrijburgbad. Judoka Bosch gaat niet naar wereldbeker Sofia Anderlecht-spits Frutos wacht een operatie Man United raakt hoofdsponsor kwijt Zeeuwse tennissters door in dubbelspel Dauwendaele stunt tegen hoofdklasser Hockeyers onderuit tegen Australië W PZC Donderdag 22 januari 2009 33 ivo (sportstad) al het 'laborato rium van Pep' gedoopt. Als adept van Johan Cruijff, onder wiens lei ding de huidige coach van Barqa op 19-jarige leeftijd debuteerde en naast vier landstitels ook in 1992 ZIERIKZEE - De turners uit het dis trict Zuid Nederland meten zater dag hun krachten tijdens de regio kampioenschappen meerkamp. Turnvereniging Delta Sport tekent voor de organisatie. De titelstrijd wordt in sporthal Onderdak ge houden. De wedstrijd is bestemd voor tur ners van de derde divisie tot en met eredivisie. Er komen in totaal ruim 200 turners in actie. Door de vele inschrijvingen zijn er drie wedstrijdgedeeltes. De eerste wed strijd begint om 8.45 uur. Het mi- dagprogramma begint om 13.00 uur, waarna om 17.00 de turnsters uit de hoogste categorieën in actie komen. Bij de eredivisie jeugd is de Turnschool Zeeland met vier turnsters (Rebecca Yuen, Sandra van de Ven, Wendy en Kelly Goe- degebure) vertegenwoordigd. Van het organiserende Delta Sport ko men twaalf leden in actie. Morgen en zaterdag wordt in West- kapelle (De Bellink) en Oostkapel- le (Halve Maan) de jeugdturncom- petitie gehouden. De wedstrijden op vrijdagavond beginnen om 18.30 uur. Zaterdag is er een och tendprogramma (8.30) en middag sessie (12.15 uur). de Europacup I won, is hij fana tiek voorstander van een goede fy sieke conditie van zijn spelers. Daarom heeft het complex een ei gen keuken met voedingsspecialis ten en een restaurant, waarin de MIDDELBURG - De Middelburgse zwemvereniging Luctor et Emergo maakt zich op voor een heftig weekendje. De 90 jaar oude club houdt vrijdag, zaterdag en zondag -de open Nederlandse kampioen schappen voor masters in het Vrij burgbad te Vlissingen. Voor dat evenement hebben zich inmiddels 379 zwemmers uit acht landen (Rusland, Oekraïne, Polen, Italië, Duitsland, België, Frankrijk en Nederland) aangemeld. Alle dis ciplines worden gezwommen, van de 50 meter tot de 1500 meter. „In drie dagen tijd komen we aan 1700 starts", zegt Thierry Potin van het organiserende Luctor. „We hebben de hulp van 120 vrijwilligers." De grote belangsteling heeft alles te maken met de toenemende po pulariteit. Steeds meer oudere zwemmers willen actief blijven in hun sport en willen ook onderling de krachten meten. Daarnaast is de leeftijd, waarop iemand tot mas- spelers tussen de middag eten. Ge zonde voeding en een ontspannen geest zijn de pijlers waarop Pep zijn successen bouwt. Daarom zijn er ook ruimtes waar de ploeg kan uitrusten en ontspannen. Davy Bisslik, één van de favorieten bij het open NK. ter (veteraan) wordt uitgeroepen verlaagd. Vroeger werd je op je 25e master, tegenwoordig treed je op je 20e al toe tot die rangen. „Ieder- |"J*| Luctor et Emergo bestaat 90 jaar en houdt in het jubileumjaar de open Nederlandse masterkam- pioenschappen zwemmen. De strijd is in Vlissingen. Kortom: alle ingrediënten van de ideale werkplek. Want zo ziet Guardiola zijn voetballers: duur be taalde werknemers in dienst van de club. Daarvoor moet gewoon hard gewerkt worden. een probeert op zijn manier fit te blijven", zegt Potin. Het zal er dit weekeinde hard aan toegaan, zo is de verwachting. De zwembond verwacht dat er zeven tig Nederlandse records, vijftien Europese records en drie wereldre cords gevestigd zullen worden. Het organiserende Luctor hoopt zich in de strijd om de Nederland se records te kunnen mengen. Zo is Davy Bisslik een kandidaat op de 50 en 100 meter wisselslag. Daarnaast liggen er mogelijkheden voor de 4x50 meter wisselslag esta fette mannen. Voor Luctor komen Rudi Goudswaard, Arco Wagen voort, Peter Romkes en Davy Bis slik in actie. Bij de vrouwen hoopt Stefanie Rombout op de 100 me ter vrije slag haar slag te slaan. Potin: „De wereldbond Fina heeft het bad (25 meter) goedgekeurd. Daarnaast werken we met elektro nische tijdwaarneming. Dat bete kent dat wanneer er een record wordt gezwommen het officieel er kend wordt." De wedstrijden be ginnen morgen om xo.oo uur, za terdag en zondag is de aanvang 9.00 uur. NIEUWEGEIN - Judoka Edith Bosch (-70 kg) doet komend weekeinde niet mee aan de wereldbekerwed strijden in Sofia. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Peking heeft zich gisteren ziek afgemeld. In So fia wordt het internationale sei zoen voor de vrouwen geopend. Er nemen nu negen Nederlanders deel. BRUSSEL - Anderlecht kan ook de komende weken geen beroep doen op Nicolas Frutos. De Argen tijnse aanvaller moet een operatie aan de achillespees ondergaan. Frutos werd begin januari ziek op genomen in een ziekenhuis in het Argentijnse Santa Fé. De medicijnen die hem daar wer den toegediend hadden als bijwer king dat er vocht in de achillespees kwam. MANCHESTER - Manchester United raakt volgend jaar hoofdsponsor AIG kwijt. De Amerikaanse verze keringsgigant maakte gisteren be kend dat het sponsorcontract, dat in 2010 afloopt, niet meer ver lengd wordt. Ook gaat AIG met de Engelse club overleggen over de lo pende overeenkomst, ter waarde van 100 miljoen dollar (77 miljoen euro). Het bedrijf moet zwaar be zuinigen. PREROV - De tennissters Angelique van der Meet en Bernice van de Velde hebben gisteren tijdens het ITF-toernooi van Prerov de twee de ronde bereikt van het dubbel spel. In de stad in het oosten van •Tsjechië wonnen de Bevelandse speelsters met 6-1 6-2 van een Tsjechisch/Slowaaks duo. De twee jeugstennissters werden dinsdag afuitgeschakeld in het en kelspel. ETTEN-LEUR - De zaalvoetballers van FC Dauwendaele zorgden in de tweede ronde van de bekercom petitie voor een stunt door hoofd klasser FC Etten-Leur te verslaan: 5-6. Kort voor tijd was de stand 5-4. In de zinderende slotfase scoorden de bezoekers echter twee keer. Robin de Pagter (3x), Marik Waterman, Steven de Visser en Jes- per de Vlieger waren voor Dau wendaele de doelpuntenmakers. BUNBURY - De Nederlandse hock eyers hebben gisteren hun tweede oefenduel tegen Australië verlo ren. In Bunbury zegevierde de thuisploeg met 4-2. Taeke Taekema opende de score na twee minuten. Australië sloeg met twee treffers terug alvorens Teun de Nooijer de 2-2 op het sco rebord bracht. Via twee treffers van Grant Schubert pakte Austra lië daarna de overwinning. Xavi (rechts) weet zeker dat de teamgeest van Barcelona op het nieuwe trainingscomplex wordt versterkt. foto Toni Albir/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85