PZCU AZ stelt de toeschouwers teleur Koploper eredivisie verslaat Achilles'29 in bar slecht bekerduel. Moussa Dembele passeert Achilles'29-doelman Stefan Kersten en maakt de 2-0 voor AZ. foto Paul Vreeker/ANP Donderdag 22 januari 2009 Biljarters moeten dopingformulier tekenen in Sluiskil Tip? sport@pzc.nl Tom Prinsen mag naar het WK allround schaatsen door Ruud Ramler ALKMAAR - De volksverhuizing naar het stadion bleef gisteravond het enige succes voor Achilles'29. De amateurs veroorzaakten met hun komst zelfs filevorming voor de deur. Maar in het veld moest de nummer drie van de zondaghoofd klasse C uit Groesbeek AZ zelfs in allerslechtste doen vrije doorgang naar de kwartfinale verlenen (3-o). AZ had de deur van het stadion gastvrij opengezet. Vijf euro voor een entreebewijs en bij hoge uit zondering mochten er op één club- card zelfs vijf worden aangeschaft. Een uitgelezen kans dus voor hen die anders bij gebrek aan zitplaat sen niet in staat zijn wedstrijden van de koploper in de eredivisie te bezoeken. De vriendelijke vorm van Alkmaar- se goodwill bracht een kleine veer tienduizend man op de been naar de speelplaats van AZ. Voor velen was dat kennelijk echt de eerste keer want het verkeer op de aan- voerroutes stroopte als nooit tevo ren. Eenmaal binnen zagen de bezoe kers een AZ-elftal dat op vijf plaat sen was gewijzigd. Joey Didulica kreeg een basisplaats, voor het eerst in een officiële wedstrijd sinds de blessure die hem langdu rig aan de kant hield. Simon Poul- sen, een jaar geleden aangetrok ken, was ook niet verwend met speelminuten. Dat gold veel minder voor Nick van der Velden en Graziano Pellè. En Moussa Dembele moest tegen de amateurs vooral nóg meer wed strijdritme op doen. Met de wijzigingen, die door het kwintet gepasseerden niet op prijs werden gesteld, wilde Louis van Gaal spelers belonen die in sommi ge gevallen meer trainingsarbeider dan beroepsvoetballer zijn. De trai ner hoopte er gretigheid in show- vorm voor terug te krijgen. Maar hij zal zich op de bank net zo be kocht hebben gevoeld als de rest in het zo rijkelijk gevulde huis van AZ. Voor rust wareneer vrije kop- kansen voor Gill Swerts en Pellè. Maar de bal raakte in het geval van de Italiaan hooguit de lat. De spits om wiens concurrentie de toekij kende scherpschutters Mounir el Hamdaoui en Ari zich voorlopig geen zorgen hoeven te maken, ver prutste ook over de grond nog een paar aardige mogelijkheden. AZ had een blunder van Stefan Ker sten nodig om voor de pauze het verschil te maken. De doelman ver keek zich op een voorzet van Po- cognoli, die zich al had veront schuldigd voor de zo beroerd ver stuurde bal. In de zo mogelijk nog slechtere tweede helft van AZ schroefden twee andere Belgen de marge op naar 3-0. Maar veel meer dan de doelpunten van Dembele en Swerts, plus een uithaal van Pellè op de paal, viel er niet te zien. Waardoor zelfs de sympathiek be doelde toegangsprijs nog duur be taald was. Want behoudens de naaste familie zal de rest geen vijf euro hebben neergeteld om Marko Vejinovic en Toni Kolehmainen hun officiële debuut in de hoofd macht van AZ te zien maken. Niet temin houden Alkmaarders dank zij de overwinning op Achilles'29 uitzicht op de dubbel. Lienden buigt pas in verlenging voor Roda JC Het bekeravontuur van Lienden is in de achtste finales geëindigd. De hoofdklasser hield meer dan negentig minuten stand bij Roda JC (0-0). De Limburgse eredivisionist stelde echter in de verlenging alsnog orde op zaken (2-0). Marcel de Jong maakte in de eerste minuut van de extra tijd de openingstreffer. Andres Oper trof zes minuten later nog doel. Roda JC was voor eigen publiek ook in reguliere speeltijd de betere ploeg. De club raakte alleen in de eerste helft al drie keer paal en lat. »- Lienden droomde over een stunt als in de vorige ronde tegen Vitesse (1 -0). De ploeg, getraind door Hans Kraay junior, mag zich de rest van de competitie echter weer op de hoofdklasse C concentreren. Volendam bereikte de kwartfinale door een overwinning (3-0) op Excel sior. De eredivisionist nam pas in de laatste zeven minuten afstand. Jack Tuyp, Meivin Platje en Dominique van Dijk troffen toen doel. De zege van Volendam was verdiend. Tim Bakens kopte in de eerste helft op de lat. Tuyp en Platje raakten na rust paal en lat. Bij NEC-Sparta (2-1) was Dennis Rommedahl de smaakmaker. De van Ajax gehuurde aanvaller was bij de Nijmegenaren vooral dankzij zijn snel heid ongrijpbaar voor zijn tegenstanders en had in het eerste doelpunt - van NEC een belangrijk aandeel. Yuri Rose opende de score voor Sparta, waarna Lasse Schone (36e mi nuut) en Jhonny van Beukering (55e minuut) NEC een plek in de kwartfi nale bezorgde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81