de enige opdracht voor Savok Zwinstedenloop verbreedt horizon Anderlecht-spits Frutos wacht een operatie Man United raakt hoofdsponsor kwijt Judoka Bosch gaat niet naar wereldbeker Sofia Ook zwemloop in Sluis treedt toe tot sportproject Knokke. Zeeuwse tennissters door in dubbelspel Dauwendaele stunt tegen hoofdklasser Reserves Steen zijn Graauw de baas: 4-1 Z PZC Donderdag 22 januari 2009 33 BRUSSEL - Anderlecht kan ook de komende weken geen beroep doen op Nicolas Frutos. De Argen tijnse aanvaller moet een operatie "aan de achillespees ondergaan. Frutos werd begin januari ziek op genomen in een ziekenhuis in het' Argentijnse Santa Fé. De medicijnen die hem daar wer den toegediend hadden als bijwer king dat er vocht in de achillespees kwam. NIEUWEGEIN - Judoka Edith Bosch (-70 kg) doet komend weekeinde niet mee aan de wereldbekerwed strijden in Sofia. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Peking heeft zich gisteren ziek afgemeld. In So fia wordt het internationale sei zoen voor de vrouwen geopend. Er nemen nu negen Nederlanders deel. Freddy Chaves: „Ik moet tijdens de time-outs zeggen wie waar de dekking moet verzorgen. Daar zijn eigenlijk de trainingen voor." foto Wim Kooyman door die trainingsopkomst kun je niet ingespeeld raken. Je moet el kaar blindelings aanvoelen. Door dat je weinig samen traint, mis je dat fijne gevoel." Trainer Freddy Chaves zegt begrip te hebben voor werkomstandighe den. „Maar vorige week dinsdag waren we maar met zijn drieën op de training. Degenen die er altijd zijn, storen zich daar soms wel aan. ]a, dat gaat ten koste van de sfeer, hoewel ze wel leuk met el kaar omgaan." Eén training in de week is te weinig op dit niveau, weet Chaves. „Er zijn in de wed strijd te veel misverstanden. Ik moet in de time-outs zeggen wie waar de dekking moet verzorgen. Daar zijn eigenlijk de trainingen voor. Mij hoor je niet zeggen dat de meiden geen inzet tonen. Ze vechten voor wat ze waard zijn. Het bestuur heeft gezegd: geef de 'jeugd een kans en houd het gezel lig. Als we ons kunnen handha ven, dan sluiten we het seizoen re delijk af." r René van Stee Zowel de Zwinstedenloop de Rabobank* Zwemloop treedt ot het gemeentelijke sportsti- leringsproject 'Knokke-Heist, zee van sport'. De onderteke ning van de contracten vindt mor gen in Sluis plaats. Deelname aan 'een zee van sport' levert beide Sluise sportevenemen ten veel extra publiciteit in de Zeeuws-Vlaamse grensstreek en Vlaanderen op. Die aandacht zou voor een toename van het aantal deelnemers moeten zorgen. Hoe wel de Zwinstedenloop, met als hoofdnummer de halve marathon, met bijna duizend lopers en loop sters al één van de grootste één- daagse sportevenementen in de streek is, kunnen er wat voorzitter Willy Schram van het organisatie comité betreft nog wel een aantal bij. „Want hoe meer deelnemers, hoe beter. We kunnen die mensen ook nog vrij gemakkelijk plaatsen. Iedereen is natuurlijk welkom, maar het zou heel mooi zijn dat dankzij de deelname aan 'een zee van sport' ook de kwaliteit van Aman Gemeda (links) won vorig jaar de Zwinstedenloop. Hij haalde het voor Ghirma Woldu (geel shirt). foto Peter Nicolai ons deelnemersveld nog verder omhoog gaat", vertelt Schram, die er aan toevoegt dat het mes aan twee kanten snijdt. „Want traditie- 1*5 De Zwinstedenloop en de Rabo- bank Zwemloop, beide georgani seerd vanuit Sluis, treden toe tot een sportstimulereringsproject van de gemeente Knokke-Heist. getrouw houden we de Zwinste denloop op de derde zondag van maart. En wie Sluis met zijn zon- dagopenstellling voor de winkels kent, weet dat er dan dus voor ie dereen wel iets te beleven valt." De deelnemende sportevenemen ten ondersteunen uiteraard ook de hoofddoelstelling van 'Knok ke-Heist, een zee van sport'. Die is er op gericht om een gezonde le vensstijl dankzij actieve sportbeoe fening te promoten. Bovendien is het niet alleen de bedoelding dat mensen beginnen met sporten, maar ook dat zij dit blijven doen. In totaal komen negen sportevene menten in aanmerking voor het project. Naast de Zwinstedenloop (zondag 15 maart) en de Rabo bank Zwemloop (zaterdag 11 juli) zijn dit onder meer de strandlo- pen in Knokke (vrijdag 24 juli) en Heist (vrijdag 7 augustus), het zee- zwemmen in Knokke (vrijdag 31 juli) en de Bear Stearns Zwintriat lon (woensdag 2 september). Iedereen die aan vijf van de negen sportactiviteiten voor volwasse nen meedoet, krijgt de helft van het betaalde inschrijfgeld terug. De fanatiekelingen die aan alle ne gen evenementen deelnemen, krij gen al hun geld terug. Op die ma nier investeren zij niet alleen in hun fysieke conditie, maar wor den zij er ook financieel voor be loond. Bovendien komt uit de pro grammering een duidelijke logica naar voren. Want door vanaf maart mee te doen aan de geselec teerde sportwedstrijden, moet het mogelijk zijn om in september de uitdaging van Bear Stearns Zwin triatlon aan te gaan. MANCHESTER - Manchester United raakt volgend jaar hoofdsponsor A1G kwijt. De Amerikaanse verze keringsgigant maakte gisteren be kend dat het sponsorcontract, dat in 2010 afloopt, niet meer ver lengd wordt. Ook gaat AIG met de Engelse club overleggen over de lo pende overeenkomst, ter waarde van 100 miljoen dollar (77 miljoen euro). Het bedrijf moet zwaar be zuinigen. PREROV - De tennissters Angelique van der Meet en Bernice van de Velde hebben gisteren tijdens het ITF-toernooi van Prerov de twee de ronde bereikt van het dubbel spel. In de stad in het oosten van Tsjechië wonnen de Bevelandse speelsters met 6-1 6-2 van een Tsjechisch/Slowaaks duo. De twee jeugstennissters werden dinsdag al uitgeschakeld in het en kelspel. ETTEN-LEUR - De zaalvoetballers van FC Dauwendaele zorgden in de tweede ronde van de bekercom petitie voor een stunt door hoofd klasser FC Etten-Leur te verslaan: 5-6. Kort voor tijd was de stand 5-4. In de zinderende slotfase scoorden de bezoekers echter twee keer. Robin de Pagter (3X), Marik Waterman, Steven de Visser en Jes- per de Vlieger waren voor Dau wendaele de doelpuntenmakers. TERNEUZEN - De reserves van voet balvereniging Steen versloegen in een oefenwedstrijd Graauw: 4-1. Voor Steen 2 scoorden Robbie Her- wegh, Davey van der Veeken en Remy Neve. Verder kopte een spe ler van Graauw in eigen doel. Tim Roodhuizen redde de eer Bazel, de ploeg van Michel Leon- hart klopte HW'24 met 4-2. Den nis Buijs en Christoph Praet wa ren trefzeker voor HW'24.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73