Project Sasse Poort van de baan Nieuwe aanpak vondsten Huurders zijn tevreden over Woonstichting Hulst j ""7 iff fMi Datenin Belangstelling voor bedrijventerrein Sas van Gent is minimaal. Negen gemeenten zetten gezamenlijk archeologiebeleid op. jeregio Raadslid Baart ergert zich aan eentonige Terneuzense straatmuzikanten GEVRAAGD ANTIEK m ZILVER Z PZC Donderdag 22 januari 2009 23 door Conny van Cremberghe SAS VAN CENT - Het project Sasse Poort, het bedrijventerrein op de stek van de voormalige suikerfa briek van de CSM, is van de baan. Projectontwikkelaar Hillgate Pro perties uit Wassenaar zag de voor bije twee jaar geen kans om het project van de grond te tillen, om dat de belangstelling minimaal bleek. Hillgate heeft de gemeente Terneuzen verzocht om het tien hectare grote terrein over te ne- men. Terneuzen overweegt dat vol gens wethouder Adhémar van Waes (economie) ook te doen als de onderhandelingen met Hillgate een redelijke overnameprijs opleve ren. „Over de kwestie wat is rede lijk moet nog onderhandeld wor den. We zullen als gemeente het terrein eerst laten taxeren", aldus Van Waes. Volgens een woordvoer der van het Goese makelaarsbu reau Faasse en Fermont, die de ver koop voor Hillgate verzorgde, viel de belangstelling voor het project Sasse Poort erg tegen. De verwach tingen van Hillgate waren twee jaar geleden, toen het project in de markt werd gezet, nog erg hoog ge spannen. Omdat er in Zeeuws-Vlaanderen weinig bedrijf sterreinen te vinden zijn voor amb telijke bedrijven met woningen naast het bedrijfspand dacht Hill gate te kunnen scoren op die markt. Ook al, omdat het Sasse Poortterrein, vlak naast de kern, bij de grens en nabij het kanaal, W* Wethouder Van Waes weigert om te zien in wrok: „Wat is ge beurd is gebeurd. Voor dit ter rein kan zeker een goede bestem ming gevonden worden." economisch strategisch niet slecht lag. Hillgate dacht de eerste 13 ka vels van 2000 vierkante meter vrij snel aan de man te kunnen breng en. Om het project mogelijk te ma ken werd in allerijl de oude suiker- loods op het terrein gesloopt en werd het terrein door Sagro uit 's Heerenhoek snel bouwrijp ge maakt. Tevergeefs. De Sasse Poort ligt er nu vrijwel hetzelfde bij als de achttien jaar ervoor. Braak. Wet houder Van Waes vindt het jam mer voor de kern Sas van Gent dat ook Sasse Poort niet van de grond is gekomen. Net zoals het andere grote project -het factory outlet center Sas - waar jaren over is ge sproken, maar waar uiteindelijk de provincie geen toestemming voor gaf Van Waes heeft echter geen zin in om te zien in wrok. „Wat is gebeurd, is gebeurd. Als we het ter rein over kunnen nemen, dan zul len we bezien wat we ermee kun nen doen. Een nieuwe ronde, nieu we kansen zeg ik maar. Om het bij Cruijff te houden elke nadeel heeft ook zijn voordeel. We kun nen mogelijk goedkoop een ter rein verwerven dat goed gelegen is en waarvoor zeker een goede be stemming gevonden kan worden", aldus Van Waes. HEINKENSZAND - Negen gemeenten op de Bevelanden, Tholen en in Zeeuws-Vlaanderen zetten geza menlijk een archeologiebeleid op. Daarvoor zetten ze gisteren in Heinkenszand hun handtekening. Andere gemeenten hadden al vast gelegd hoe ze omgaan met (toe komstige) bodemvondsten. De ge meenten Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland, Reimerswaal, Tholen, Hulst, Sluis en Terneuzen waren nog niet zover. Op grond van de Wet op de ar cheologische monumentenzorg, die in 2007 is ingevoerd, moeten gemeenten in hun bestemmings plannen rekening houden met be kende of verwachte bodemvond sten. Die wet verplicht ze hiervoor beleid te maken. De Vereniging van Zeeuwse Ge meenten (VZG) heeft gemeenten aangespoord om vooral samen tot een archeologiebeleid te komen, zodat niet elke gemeente zelf het wiel hoeft uit te vinden. De negen gemeenten hebben el kaar gevonden in het portefeuille- overleg archeologie en monumen ten, waarvan de Borselse wethou der Marga Vermue voorzitter is. Om die reden wordt morgen in Heinkenszand de overeenkomst met het bureau Vestigia BV gete kend. Dat zal het beleid op poten zetten. Eind 2011 moeten alle ge meenten het archeologiebeleid hebben ingevoerd. ADVERTENTIE VAN DE DAG door Harold de Puysseleijr HULST - De Woonstichting Hulst scoort op veel aspecten van het wonen boven het landelijk gemid delde. Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek dat door adviesbureau USP Marketing Consultancy is ge daan onder huurders van de wo ningcorporatie. Met uitzondering van de gehorig heid van de woning scoort de Woonstichting op het gebied van de woning beter dan andere wo ningverhuurders in het land. „De Woonstichting is goed bezig om de bewoners optimaal woongenot te bieden", luidt de conclusie. Dat geldt ook de dienstverlening. Het enige minpuntje op dat vlak is, dat de huurders minder te spre ken zijn over het oplossen van ge breken. De huurders is ook ge vraagd naar hun tevredenheid over de woonomgeving. Daaruit kwam naar voren dat winkels in de buurt en speelmogelijkheden voor de kinderen verbetetpunten zijn. Bijna de helft van de huur ders (41%) zegt nog minstens tien jaar in de huidige woning te wil len blijven. Degenen die aangeven dat ze willen verhuizen, zijn over wegend (64%) opnieuw te gaan huren. Als ze in Hulst blijven wo nen, doen ze dat opnieuw bij de Woonstichting. Vrouw, 60+, 1.65m, donker bruine haar. Zkt vlotte, vriendelijke man voor vriendschappelijk basis, wandelen,theater bezoek, koffiedrinken en uitjes. 0900-0401117 Postbus: 100756 (€0.80 p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar zijn of ouder. Mocht te hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateninjeregio@ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon. TERNEUZEN - Gallisch wordt-ie ervan. Elke woensdag datzelfde deuntje. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. „Je moet dat eens mee maken een hele dag onder je raam. De gemeente mag binnenstadsbewoners dit niet langer aan doen", zegt raadslid Jo Baart. Hij heeft het óver het duo straatmuzikanten dat op gezette tijd de Terneuzense winkelstraten opluistert met zijn deuntjes op klarinet en accordeon. Baart zou er geen moeite mee hebben als de muzikanten wat meer deuntjes zouden spelen en vaker van plek wisselen. „Dat doen ze nu niet. Terwijl in de alge mene politieverordening staat dat ze maar een uur op dezelfde plek mogen staan", zegt Baart. Uit pure ergernis en op verzoek van meerdere binnenstadbewoners heeft Baart burgemeester Jan Lonink van Terneuzen gevraagd de regels voor straatmuzikanten te handhaven. Volgens Lo nink treedt de nieuwe apv in februari in werking en zal dan ook gehoor gegeven worden aan Baarts verzoek. Lonink wil niet zover gaan om bij afgifte van de speelvergunningen straatmuzikan ten een proeve van bekwaamheid te laten afleg gen. foto Wim Kooyman ZEEUWS VEILINGHUIS f Tel. 0118 -650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67