opruiming teroo Hulst maakt beleid voor paardenstallen De veldbedden klappen natuurlijk dubbel Ruilverkaveling Hoek krijgt extra bijdrage met heel veel keus lange vorststraat - goes Ook beleid nodig voor vele aanvragen voor kleine windmolens. Blijspel Esmoreit speelt zich af in ziekenhuiskamer. Z PZC Donderdag 22 januari 2009 21 door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil zo snel mogelijk eigen beleid maken voor de vestiging van paardenstal len in het buitengebied. Dat. zegt wethouder Diana van Darnme (Ruimtelijke Ordening). Volgens haar heeft de gemeente nu nog geen regels voor het hobby- matig houden van paarden, terwijl er de laatste tijd regelmatig aanvra gen voor binnen komen op het Hulster stadhuis. „Recent zijn er weer drie of vier aanvragen voor paardenstallen ge daan. Nu kijken we vooral hoe de provincie met die materie omgaat. Maar het is voor ons van belang om ook zelf beleid te hebben zo dat we kunnen komen tot een een duidige toetsing van aanvragen. Daarnaast is het ook goed om aan vragers snel duidelijkheid te kun nen geven of we hen wel of geen toestemming kunnen geven voor het houden van paarden", legt Van Damme uit. Het gaat dan volgens de wethou der om spelregels voor het hobby- matig houden van paarden. Wie zeven - of minder edele viervoe ters wil stallen, valt onder dat be grip. Daarboven worden aanvra gen als bedrijfsmatig beschouwd. „We hebben afgesproken dat we binnenkort met een team van ver schillende afdelingen binnen het gemeentehuis om de tafel gaan om de regels te stellen. Ik ben sterk voorstander van zo'n integra le aanpak, waarin de disciplines ruimtelijke ordening, vergunnin gen, bouwen en wonen en milieu De gemeente Hulst wil regels ma- ken voor de vestiging van paar denstallen en particuliere wind molentjes. Nu heeft de gemeen te daar geen eigen beleid voor. bij elkaar zitten om de kaders te stellen. Zo kun je ook iemand die met vragen komt snel uitsluitsel ge ven." Met dezelfde integrale aanpak wil de gemeente regels maken voor kleine windmolens waar ze in toe nemende mate aanvragen van par ticulieren voor krijgt. Er zijn tegenwoordig zeer kleine windturbines te koop zonder wie ken die veel weg hebben van een kunstobject. Een gemiddeld gezin kan met de ze urban turbines, na een investe ring van minimaal vijfduizend eu ro, onder optimale omstandighe den in de eigen jaarlijkse stroorn- behoefte voorzien. „Ook hier gaan we geen dikke dos siers voor maken, maar proberen de voornaamste criteria waaraan die windmolentjes moeten vol doen op een A-viertje te zetten", zegt de wethouder. „Dat is zowel voor de gemeente als voor de bur ger veel gemakkelijker." door Eugène verstraeten HOEK - De provincie geeft een extra bijdrage van 100.000 euro voor de ruilverkaveling Hoek. Voor de uitvoering van de herin richting zijn er allerlei kosten ge maakt. dit zijn kosten voor bijvoor beeld de verbetering van wegen en waterhuishouding, het realiseren van recreatieve voorzieningen en uiteraard de uitvoering van kavel- werken. Deze kosten worden ge deeltelijk betaald door het rijk en andere instanties en gedeeltelijk door de gezamenlijke eigenaren. De kosten voor kavelaanvaardings- werken zijn ruim binnen de begro ting gebleven, maar moeten wel omgeslagen worden over een be perkt aantal deelnemers. Hierdoor lijken de kosten per belanghebben de nogal hoog, in relatie tot het agrarisch nut dat ze er van heb ben. De provincie toonde begrip voor deze situatie en wil extra geld beschikbaar stellen, zodat de kos ten per belanghebbende vergelijk baar worden met andere herinrich tingsprojecten in Zeeland. De kos- tenbijdrage voor de eigenaren wordt voorlopig becijferd op 252.000 euro. Met de bijdrage van de provincie er af komt de reke ning uit op 152.000 euro. Dat be drag wordt verdeeld over de indivi duele eigenaren, naarmate het nut dat ze van de landinrichting heb ben. Het opmaken van de zoge naamde Lijst der Geldelijke Rege lingen is de laatste stap van de her inrichting. Voor de betrokkenen is er donderdag 29 januari om 19.30 uur een info-avond in restaurant De Braakman. door Marjon Sarneel PHILIPPINE - 'De repetitieavonden in de Martinet zijn altijd dolle pret.' Annemieke van der Velden speelt voor de derde maal mee bij toneelvereniging Esmoreit. „Dit jaar speelt het stuk zich af in een ziekenhuiskamer. Wij repete ren de scènes met veldbedden en die klappen natuurlijk altijd onver wacht dubbel." Het blijspel van Ruud de Ridder 'Mee 2 op 1 kamer' is door regis seur Fred de Winne bewerkt om zodoende meer mensen een rol te gunnen. Het gegeven is simpel: hoofdrolspe ler Edgard van Diest is een mop- 'Ze is jong en vrolijk, en dat staat dicht bij mezelf perpot. Hij doet over van alles en nog wat zijn beklag tegen zijn vrouw Chantal, die steeds weer probeert hem op te beuren. Ed gard wil rust en zeer tegen zijn zin is hij ondergebracht op een twee persoonskamer. Maar hij heeft pas echt iets te mopperen als er in het andere bed ook een patiënt komt te liggen. In dit blijspel zijn de hoofdrollen voor de mannen. Van der Velden (35) speelt een sexy verpleegster tje. Een leuke rol, vindt ze zelf: 'ze is jong en vrolijk, en dat staat dicht bij mezelf.' De verpleegstersrol is een beschei den optreden en daardoor zit An nemieke regelmatig aan de kant. Maar ze vindt het leuk om het re petitieproces vanaf de zijlijn te vol gen. „Fred de Winne heeft heel uit gesproken ideeën, over hoe het stuk gespeeld moet worden, maar Scène uit Esmoreit. als je met een voorstel komt, is daar wel ruimte voor. Serafien (Rijckaert) en Marco (van Aver- maete) durven zich helemaal te ge ven", vertelt ze vol bewondering en ze denkt dat ze er zeker het een en ander van opsteekt. Zelf is ze bij de vereniging gekomen na het bijwonen van een voorstelling. 'Dat wil ik ook', dacht ze nadat het doek was gevallen en tot haar ei gen verbazing heeft ze op de plan ken helemaal geen last van verle genheid. Ze zou zelfs, als het zo uitkomt, ooit wel eens een hoofd rol willen spelen. In Philippine slaat het toneelvirus flink om zich heen: dit seizoen de buteren bij Esmoreit vier acteurs. Peter Hulshers, Ebian Rammelo, Nora Cornelis en Christella Penny. Deze laatste heeft zelfs een dubbel rol, omdat onverwacht een andere speelster uitviel. foto Wim Kooyman 'Mee 2 op 1 kamer', bewerking en regie Fred de Winne, spel to neelvereniging Esmoreit, te zien op 30 en 31 januari, 6 en 7 fe bruari. Aanvang 20.00 u. Zondag 8 februari matineevoorstelling om 15.00 u. Kaarten aan de zaal of via toneel50@hetnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65