de oorlog nog altijd voort doping' V8-motor van Prinsen draait eindelijk goed Ivantsjoek ontloopt dopingschorsing Davis nieuwe leider in Tour Down Under De Jong verkast naar Manchester City Voortbestaan van Eindhoven in gevaar Arbiter Pieter Vink in de Champions League Twee maanden schorsing Stallmann Schaatser lost belofte in en plaatst zich voor WK allround in Hamar. PZC Donderdag 22 januari 2009 31 nadat ze amok hadden gemaakt op de tribune. De organisatie heeft dit jaar zo zijn maatregelen genomen. Er wordt niet oneindig drank ge schonken. „Jullie krijgen niks meer", zegt een serveerster ge durfd als een groepje Serviërs na anderhalve set even bij wil tanken. Het is 12.37 uur, in de middag wel teverstaan. Er is ook extra geld in de beveiliging gestoken. Het inter ne cameracircuit is uitgebreid, er loopt meer geüniformeerde politie op Melbourne Park en het aantal De haad en nijd tussen Servische en Kroatisch supporters is op de Australian Open in Melbourne goed merkbaar bij wedstrijden tussen spelers uit beide landen. 'kleerkasten' op Show Court 2 is ook opvallend groot. Uit nationalistische redenen heeft de Servische aanhang massaal voor de confrontatie van de moda le Tipsarevic met de snel naam makende Cilic gekozen. En dat ter wijl ongeveer gelijktijdig toch ook de Servische toppers Ana Ivano- vic, Jelena Jankovic en Novak Djo- kovic op de baan staan. Gehuld in voetbalshirts van de nationale voetbalploegen, met vlaggen en sjaaltjes, bestoken de fans elkaar met omhooggestoken middelvin gers en spreekkoren. Daarbij wordt smakeloos aan momenten uit de oorlog - in Kosovo en Srebr enica - herinnerd. Het verbaast niet als je de oorlogszuchtige ta toeages en t-shirts met dubieuze teksten van sommigen ziet. 'Ik ben niet alleen perfect, ik ben ook nog Serviër' is een van de luchtigste. „Wat ik te horen kreeg was be paald niet correct, had ook niks meer met tennis te maken. Het enige geluk was dat de scheldpar tijen voor of na de punten kwa men, niet tijdens het spel, daar was ik vooraf wel een beetje bang voor", aldus Tipsarevic, die de fans tot twee keer toe vergeefs vroeg het beledigen van Cilic te staken. Cilic, die mede dankzij 22 aces, met 6-2, 6-3, 4-6, 6-3 won: „Het was echt niet leuk. Gelukkig wist ik vooraf al dat het zo zou zijn, had ik me er op kunnen voorberei den. Maar het was soms echt moei lijk je op het tennis te blijven con centreren." wijk aan zee - Vassili Ivantsjoek wordt niet geschorst voor het wei geren van een dopingtest bij de Schaakolympiade in Dresden in oktober. De Oekraïense nummer drie van de wereld werd gisteren wegens een vormfout vrijgespro ken. De dopingartsen in Dresden heb ben hun werk niet goed gedaan, zo bleek tijdens de hoorzitting over de dopingzaak. adelaide - De Australische wiel renner Allan Davis heeft gisteren de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen. Davis, de buterend voor het Belgische Quick-Step, klopte in de sprint van een uitgedunde groep zijn voor Rabobank rijdende landge noot Graeme Brown. Davis nam de leiderstrui over van de Duitser André Greipel, die tweede is op drie seconden. hamburc - Nigel de jong verruilt Hamburger SV voor Manchester City. De middenvelder tekende gis teren een contract tot de zomer van 2013. De transfersom bedraagt bijna twintig miljoen euro. Daarvan gaat zo'n acht ton naar Ajax, de club waar de 29-voudig internatio nal is opgeleid. Manchester City, betaalt De Jong naar verluidt een jaarsalaris van 4,5 miljoen euro. eindhoven - FC Eindhoven loopt flink wat geld mis doordat de club uit de Jupiler League ook dit jaar onder curatele blijft staan. Volgens voorzitter Ed Creemers houdt FC Eindhoven mogelijk op te bestaan. De licentiecommissie van de KN VB vindt dat de Brabantse club de financiën nog steeds niet op orde heeft en wees gisteren een beroep van de club af zeist - Scheidsrechter Pieter Vink komt in maart weer in actie in de Champions League. Welke wed strijd de arbiter krijgt toegewezen in de returnronde van de achtste fi nales is nog niet bekend. Björn Kuipers fungeert als scheids rechter bij het duel tussen Zenit St. Petersburg en VfB Stuttgart op 18 februari in de Uefa Cup. Kevin Blom fluit Udinese-Lech Poznan op 26 februari. middelburg - Motorcrosser Marco Stallmann is voor twee maanden geschorst voor KNMV-wedstrij- den. Dat liet de motorsportbond hem gisteren weten. De inwoner van Naarden kan dit weekeinde zijn titel dus niet verdedigen tij dens de Indoorcross van Goes. Stallmann werd twee maanden ge leden in de supercross van Schijn- del gediskwalificeerd en beledigde daarna de jury. door Johan Stobbe heerenveen - Hij hoorde het de laatste jaren vaak om zich heen. Schaatser Tom Prinsen stond be kend als een grote kerel met een dikke V8-motor onder zijn motor kap. „Maar", stelt Prinsen, „als een motor verkeerd is afgesteld, komt er ook niets uit." Sinds een paar weken loopt de mo tor van de 26-jarige Enschedeër eindelijk weer eens goed. Hij plaatste zich bij de skate-off in Thialf voor het WK allround in Hamar. Zo af en toe was er wel eens een uitschieter, maar de grote belofte die Tom Prinsen ooit was, loste hij nooit in. In 2004 werd hij zesde bij zijn WK-debuut in Ha mar. Toen werd hij nog vergeleken met Rintje Ritsma. Prinsen pro beerde het bij DSB, TVM en Team Telfort, maar sinds zijn debuut be reikte hij, mede door blessures, nooit meer het WK allround. Ook dit seizoen zat het er niet in. Bij zijn nieuwe ploeg VPZ bleven de prestaties achterwege. Met zijn drie coaches ging hij vlak voor het NK allround van eind december om de tafel. Hij had moeite met het trainingsschema. „Het komt bij mij allemaal heel nauwkeurig. Dat heb ik de laatste jaren wel ge leerd. Als ik gas terug wil nemen, moet ik dat doen." De trainers vonden het goed dat Prinsen meer zijn eigen weg koos. „Tom wilde graag meer omvang draaien, terwijl het gevoel juist zegt dat je in deze periode heel wedstrijdintensief bezig moet zijn. Een voorbeeld? Normaal ben je een minuut of acht voor een rit op het ijs om in te rijden. Tom gaat al wat eerder om zijn diesel warm te draaien", legt Edwin ten Hove uit. Trainers en pupil stippelden een route uit die moest leiden tot een goed optreden bij de Grunobo- kaal, die in hetzelfde weekeinde als het WK allround wordt verre den in Groningen. Daar hoopten Ten Hove en zijn collega's weer eens de Tom Prinsen te zien die ze ook in de training vaak zien schaat sen. „En we hebben hard gevoch ten voor de reserveplek op de ska- te-ofï", zegt Ten Hove. Die inzet le verde een mooie prijs op. Maan dagavond werd duidelijk dat Er- ben Wennemars niet mee zou doen aan de skate-off „Toen be gon het te kriebelen en na dinsdag (Prinsen won de 5 kilometer van de skate-off red.) werd ik alleen nog gretiger", zegt Prinsen. „Ik heb nog een kans, dacht ik. Die ga ik niet verkloten." Dat deed hij niet. Prinsen liet Ben Jongejan en Jan Blokhuijsen in het klassement over 1500 en 5000 me ter achter zich.Voor VPZ werd het sowieso een mooie dag. Bij de vrouwen pakte Prinsens ploegge noot Jorien Voorhuis eveneens het laatste WK-ticket. tv.' X unmi Thérèse Klompenhouwer zet haar handtekening bij penningmeester Jan Klaassen en gaat daarmee akkoord met de dopingregels. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55