Protesttocht naar ziekenhuis Witte rijst vogel is goudhaan Miniatuur Walcheren omgedoopt in Familiepretpark Mini Mundi Datenin jeregio Raadslid roept op tot ludieke actie op 31 januari in Vlissingen. Goesenaar Arie Goud wereldkampioen met tropische vogel. GEVRAAGD h ANTIEK ZILVER S PZC Donderdag 22 januari 2009 23 door Maurits Sep VLISSINGEN - Om de eis voor het behoud van het Ziekenhuis Wal cheren kracht bij te zetten vindt op zaterdag 31 januari een protest- tocht plaats in Vlissingen. De tocht vertrekt vanaf het stadhuis in Vlissingen en eindigt bij het zie kenhuis. Daar worden door de deelnemers aan de protesttocht zwarte rouwlinten aan de hekken geknoopt. Initiatiefnemer van de ludieke ac tie is het Vlissingse raadslid Wim Hirdes van de Lokale Partij Vlissin gen (LPV). „De Haagse politiek faalt over het behoud van het zie kenhuis. Dus moeten we als Wal- chenaren duidelijk aangeven dat we niet akkoord gaan met het ver dwijnen van Ziekenhuis Walche ren", stelt Hirdes. „De samenleving verwijt ons poli tici vaak dat we te weinig doen voor het behoud van het Zieken huis Walcheren. Ik word over spoeld met zulke e-mails. We doen wel veel, maar kennelijk is er behoefte aan meer. Daarom het idee van deze protesttocht",- ver klaart Hirdes, die de actie zelf be dacht en benadrukt dat het dus geen actie is van de LPV. „Ik wil dat het breder wordt opgepakt." Volgens Hirdes, die gisterental van mensen heeft benaderd om deel te nemen aan de actie, stro men de positieve reacties binnen, zowel vanuit de politiek als vanuit maatschappelijke organisaties. Wim Hirdes van de Lokale partij Vlissingen wil met een protest mars laten zien dat de politiek zich wel degelijk inspant voor be houd van het ziekenhuis. Hirdes heeft burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen toestem ming gevraagd voor het houden van de protestmars. „Ik ben raads lid en ik wil me wel aan de regels houden." Volgens Dijkstra is een vergunning geen probleem, tenzij er twijfels zouden zijn over verstoring van de openbare orde. Het Vlissingse raadslid hoopt dat enkele mensen ook bereid zijn te spreken op het Stadhuisplein, waar de deelnemers zich moeten verzamelen, zoals iemand van de Stichting Volwaardig Walchers Zie kenhuis. Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere, die zich intensief bezig houdt met de gevolgen van het ver dwijnen van het ziekenhuis uit Vlissingen voor Walcheren, zal er niet bij zijn laat, hij weten. Protesttocht zaterdag 31 januari 15.00 uur: verzamelen op het Stadhuisplein in Vlissingen toespraken 16.00 uur: vertrek van de mars naar het Ziekenhuis Walcheren door Luc Oggel GOES - Twintig cliënten van de afdeling psychoge- riatrie van verpleeghuis Ter Weel in Goes waren gisteren weer voor even terug op schooi. Samen met leerlingen van de opleiding zorg en welzijn van het ROC in Goes bereidden ze een maaltijd en namen ze deel aan activiteiten als bloemschik ken en ringwerpen. Voor zowel de leerlingen als de cliënten biedt de 'samenwerking' voordelen, zegt teamleider Ad Loose van Ter Weel. „De be woners zien het als een dagje uit en de leerlin gen leren wat." Loose geeft een dag per jaar voor lichting over dementie op het ROC, maar wilde ook wat meer aandacht aan de praktijk geven. „Het wordt anders zo'n theoretisch verhaal, door zo'n activiteitenmiddag wordt de drempel om in een verpleeghuis te gaan werken ook kleiner." Ook gisteren was het een succes. „Het is hartstik ke mooi om te zien dat bewoners ineens in een pan gaan staan roeren of de gesprekken aan te horen die ontstaan tussen leerlingen en cliën ten." Volgende week woensdag brengen de ROC-leerlingen een 'tegenbezoek' aan Ter Weel. |p*J| zie video op www.pzc.nl/bevelanden Foto Ronald den Dekker door Frank Balkenende PIACENZA - Een witte rijst vogel van Goesenaar Arie Goud is tij dens het WK in de Italiaanse stad Piacenza wereldkampioen gewor den in de categorie tropische vo gels. Met dezelfde vogel werd Goud in januari al Nederlands kampioen. De Goesenaar behaalde in 1994 en 2001 ook goud op het WK, toen nog met een grijze rijstvogel. Goud, die lid is van vogelvereni ging Inter Scaldis in Yerseke, heeft honderd vogels en beweegt zich daarmee altijd in de mondiale top. „Maar vanzelfsprekend is goud op het WK absoluut niet. Ik heb er tenslotte weer zeven jaar op moe ten wachten." Goud heeft zich gespecialiseerd in tropische vogels en rijstvogels in het bijzonder. Daar is hij menig vrij uurtje mee in de weer. Om aan de top te komen, moet de vo gel de juist conditie, houding en kleur hebben. Keurmeesters beoor delen dat. De 'gouden' witte rijst vogel is op het wereldtoneel uitge speeld. „Je mag maar twee jaar meedoen met een vogel. Daarna moet je andere vogels inzenden. Daarvoor is gekozen om je te sti muleren te blijven kweken." Rijk wordt Goud niet van het hoogste eretreetje op het WK. „Ze ven jaar geleden kreeg ik een be ker. Dat was het. Dat zal nu wel niet anders zijn." ZEEUWS VEILINGHUIS Tel. 0118-650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Het nieuwe Minia tuur Walcheren krijgt ook een nieuwe naam: Familiepretpark Mi ni Mundi. De naam wordt volgen de week vrijdag offrcieel bekendge maakt. De nieuwe naam is al te le zen in de nieuwe Toeristisch ABC-krant die de WV Walcheren/Noord-Beveland giste ren heeft uitgebracht. Directeur Sven van Rijswijk wil vooruitlopend op de officiële ont hulling echter nog niet ingaan op de overwegingen bij de naamskeu ze. Miniatuur Walcheren bouwt nu een nieuw park in de Mortiere bij het Zeeuws Evenementen Po dium (ZEP). Behalve het park met de miniatuurversies van Walcher- se gebouwen komt er ook een pret park met diverse grote speelattrac- ties, waaronder een achtbaan, een 'ouderwetse' draaimolen, een tien meter hoge ballonnentoren en een schommelschuit. Die toevoegin gen aan het oude Miniatuur Wal cheren maken het voordehandlig- gend dat het gehele park een ande re naam krijgt waarin ook de term Familiepretpark is opgenomen. Het nieuwe park wordt op 22 mei, de dag na Hemelvaartsdag, geo pend. www.mortiereonline.nl ADVERTENTIE VAN DE DAG Vrouw, 60+, 1.65m, donker bruine haar. Zkt vlotte, vriendelijke man voor vriendschappelijk basis, wandelen,theater bezoek, koffiedrinken en uitjes. 0900-0401117 Postbus: 100756 (€0.80 p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar ziin of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateninjeregio ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51