gevochten, maar nu zijn we vrienden' Scheidingsexpert Karin Peute biedt loket voor beide partners Nieuwerkerk gaat dicht s PZC Donderdag 22 januari 2009 1 9 rug. Acht uur later kwam een heli kopter. Die kon ons echter niet vin den. We stuurden nog eens drie man, maar gingen een dag later zelf maar lopen. De dode en de twee gewonden lieten we door in landers dragen. We waren kletsnat en hadden bijna geen drinkwater meer. Na een hele dag lopen kwa men we 's nachts in Kluwang. Nog nooit van mijn leven ben ik zo moe geweest als toen. Vanuit Kluwang moesten de gewonden nog eens twaalf uur met de auto eer ze in het hospitaal waren. Stof fel heb ik mee naar zijn graf gedra gen. Hij is begraven in de deken van de sergeant. Dat was een hele ontreddering voor ons." In januari 1950 wist Nederland dat het een kolonie kwijt was en wist Boot dat hij spoedig naar huis mocht. Een Amerikaans troepen schip met Boot aan boord meerde op 1 mei afin Amsterdam. Boot: „Nee, ik voel me niet mis bruikt door onze regering. We moesten orde en rust brengen en in zekere zin hebben we dat ook gedaan. Ik ben later nog zes keer in Indonesië geweest. Ik heb de hand geschud van een TNl-strij- der. „We hebben tegen elkaar ge vochten, maar nu zijn we vrien den", zei hij. Schouwen-Duivelandse Indiëveteranen bijeen in Burgh-Haamstede. Johan Boot staat op de eerste rij rechts in de gestreepte trui. foto Dirk-jan Cjeltema IKt.lg '"Wf/tv,..,, Het advieskantoor van Rabobank Oosterschelde gaat eind deze maand dicht. foto Dirk-Jan Cjeltema door Esme Soesman COLIJNSPLAAT - Leuk wordt schei den nooit, maar er valt wel een hoop ellende te verzachten. Onder meer door (ex-)partners de moge lijkheid te bieden al hun finan ciële, juridische en fiscale zaken via één 'loket' te regelen, schetst Karin Peute uit Colijnsplaat. Peute, geboren in Zierikzee, begint per 1 februari het franchisebedrijf Schei dingsexpert Zeeland. In heel Nederland zijn op dit mo ment vijf scheidingsexperts actief Vanaf april komen daar nog eens acht specialisten bij. De insteek van Scheidingsexpert is dat men sen hun scheiding volledig via één loket kunnen regelen, in onderling overleg. „De meeste mensen wil len in goede harmonie uit elkaar. Al is het alleen maar in het belang van de kinderen", is Peutes erva ring. De scheidingsexpert draagt onder meer zorg voor zaken als pensioen, levensverzekering, wo ningaankoop en -financiering en alimentatieberekening. Zelfs de afwikkeling bij de recht bank-wordt begeleid. Bij de alimen tatieberekening wordt gebruik ge maakt van de methode Bol, die - in tegenstelling tot de klassieke be rekeningsmethode - rekening houdt met oplossingen als co-ouderschap. De advisering is onafhankelijk: er worden geen pro ducten verkocht. Peute is 25 jaar in het Zierikzeese bankwezen werkzaam geweest; de laatste jaren als financieel adviseur. De confrontatie met mensen die moeizamer dan nodig in een schei ding verwikkeld waren, prikkelde haar om zich te specialiseren als scheidingsadviseur. „Het is belang rijk dat je in korte tijd voor rust kunt zorgen. Mensen willen we ten of ze kunnen blijven wonen waar ze wonen en hoe ze het moe ten regelen met hun kinderen. Vra gen die veel onzekerheid geven. Wij maken inzichtelijk wat er net to in de portemonnee zit bij bei den, nu maar ook in de toekomst." Q Scheidingsexpert: 088-8312312 of www.scheidingsexpert.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47