'We hebben met elkaar VOMI Bestemmingsplan voor Kraaij ensteinweg Vomi Zeeland houdt eigen jubileumfeestje Advieskantoor van Rabobank bij m Reconstructie gedeelte tussen Meeldijk en Serooskerkseweg. Muziekfoto's 'Witte' in zorgcentrum Duinoord Samenzang met Pieter Heykoop Juke Joints spelen in Heartbreak Café Goes Coverband treedt op in café Sint Annaland Herdenking voor overledenen hospice Inbraak in boot in de haven van Terneuzen Industrieel erfgoed centraal in Stalland SGP-Kamerleden in gesprek met jongeren 'Terwijl ik mijn bren spande, floten de kogels ons al om de oren' Snel duidelijkheid over nieuw kantoor op Business Park. 1 8 Donderdag 22 januari 2009 PZC S door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Om de recon structie van een deel van de Kraa- ijensteinweg mogelijk te maken, is in opdracht van de gemeente Schouwen-Duiveland een nieuw bestemmingsplan opgesteld. Dat is nodig omdat de reconstruc tieplannen niet passen in dê be staande bestemmingsplannen 'Bui tengebied Oost' en 'Bebouwde Kom Burgh-Haamstede'. Dat staat in een brief van het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad. Het gaat bij de reconstructie om het deel van de Kraaijensteinweg tussen de Meeldijk en het kruis punt van de Kraaijensteinweg met de Serooskerkseweg. Voor fietsers komt er iets voorbij de Meeldijk een tunneltje onder de Kraaijen steinweg door. Langs dat deel van de Kraaijensteinweg komt ook een vrijliggend fietspad. Bij de kruising van de Kraaijen steinweg met de Zandweg en Steursweg komt een ovale roton de, ook wel ovonde genoemd. Bij de aansluiting van de Kraaijen steinweg op de Serooskerkseweg wordt een nieuwe rotonde aange legd. Deze wordt voorzien van een zogeheten bypass voor het verkeer tussen Nieuw-Haamstede en Serooskerke. De Schouwen-Duive- landse gemeenteraad stemde al in 2007 in met het beschikbaar stel len van 275.000 euro. Onder meer vanwege moeizame grondaanko pen trad vertraging op. Het is de bedoeling dat de plannen volgend jaar worden uitgevoerd. BURGH-HAAMSTEDE - De fototen toonstelling in het kader van het 125-jarig bestaan van muziekvere niging Witte van Haemstede is de ze en volgende week te zien in zorgcentrum Duinoord aan de Kloosterweg in Haamstede. De expositie opende tijdens de ver enigingsreünie in september vorig jaar en was daarna enkele maan den te zien in de plaatselijke biblio theek. DREISCHOR - In de Sint Adriaans- kerk in Dreischor is zondag 31 ja nuari, onder leiding van Pieter Heykoop, een samenzangavond. Dominee R. Kwint verzorgt een .meditatie tijdens de voor iedereen vrij toegankelijke samenkomst. Tij dens de samenzangavond wordt gecollecteerd voor een project in Bulgarije. De samenzangavond in de Sint Adriaanskerk begint om 19.30 uur. GOES - De Zeeuwse bluesformatie The Juke Joints speelt morgen avond in het Heartbreak Café in Goes. Vanaf 22.00 uur geeft het kwartet met hoofdzakelijk eigen nummers een knipoog naar de grondleggers van de bluesmuziek. Zanger/drummer Peter Kernpe, gi tarist Michel Staat en mondharmo nicaspeler Sonny van de Broek doen dat sinds kort met een nieu we bassist: Derk Korpershoek. SINT ANNALAND - De Bevelandse coverband Ampire treedt zaterdag op in café An de Slóóve in Sint An naland. De viermansformatie Ampire richt zich zowel op hedendaagse popmuziek (denk bijvoorbeeld aan Kid Rock) als oude nummers van bands als Queen, U2 en de Rolling Stones. Het optreden in An de Slóóve begint om 22.00 uur. De entree is gratis. ZIERIKZEE - Hospice Schou wen-Duiveland houdt vrijdag 30 januari een herdenkingsbijeen komst in de Lutherse kerk aan het Gat van West-Noord-Westen in Zierikzee. Herdacht worden de be woners die tussen november 2007 en oktober 2008 in het hospice zijn overleden. Naast genodigden zijn ook belangstellenden welkom om de herdenking bij te wonen. Die begint om 15.00 uur. TERNEUZEN - Bij een inbraak in een boot in Terneuzen werden ver schillende spullen meegenomen, waaronder een televisietoestel en elektrisch gereedschap. De boot lag afgemeerd in de haven aan de Beneluxweg. Volgens de Zeeuws-Vlaamse politie hebben de inbrekers vermoedelijk hun slag geslagen tussen maandagmid dag 17.30 uur en dinsdagmiddag SINT-ANNALAND - De werkgroep In dustrieel Erfgoed Zeeland is van avond te gast bij de Thoolse heem kundekring Stad en Lande. Leden van de werkgroep vertellen over het Zeeuwse en Thoolse in dustrieel verleden. De werkgroep richt zich op behoud en documen tatie van sporen uit de begintijd van de industrialisatie. De lezing in De Wellevaete in Sint-Anna- land begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - De SGP-Kamerle den Bas van der Vlies en Kees van der Staaij brengen op 30 januari een werkbezoek aan Middelburg. Ze besluiten de dag om 19.30 uur met de thema-avond 'Zeggen wat je denkt' van de SGP-jongeren in de Morgensterkerk aan de Adriaan Lauweryszstraat. Jongeren, ook die niet tot de SGP behoren, kunnen met de Kamerle den in gesprek gaan. Johan Boot uit Burgh-Haamstede heeft als dienstplichtige gevochten in Indonesië. Indië-veteranen zijn oud. Ze willen dat hun verhaal bewaard blijft. door Ton van den Nouweland Ontreddering en ontbe ringen. Maar ook ka meraadschap 'zoals je nooit van je leven meer meemaakt'. Zo kijkt de 81-ja- rige Johan Boot uit Burgh-Haam- stede terug op zijn tijd in het voor malig Nederlands-Indië. Toen hij in juli 1947 werd opgeroe pen voor zijn dienstplicht, wist Boot al wat hem te wachten stond. „Ze hadden veel mensen nodig in Indië. Als je gewoon gezond was, werd je zandhaas, infanterist dus. Doe maar niet je best met het ge weer/zei mijn broer, want dan ma ken ze je brenschutter en dat ma chinegeweer weegt 12,5 kilo. Ik was koud in Indië of ik werd aan gewezen als brenschutter en dat ben ik 2,5 jaar gebleven." Na zijn opleiding in Bergen op Zoom ver trok Boot vanuit Rotterdam met de ms. Sloterdijk naar Palembang op Zuid-Sumatra. „In de Straat van Malakka werden we via touw ladders ontscheept. Het laatste stuk ging met landingsvaartuigen rechtstreeks de rimboe in. Diezelf de nacht zat ik een paalhuisje de zaak in de gaten te houden. Het ontbijt bestond uit witte rijst met sambal. Dat was toch wel een over gang na vier weken op een passa giersschip." Het bataljon van soldaat Boot had de opdracht het gebied rond Pa lembang 'rustig te houden'. Met ergste dat ik heb meegemaakt was tijdens de tweede politionele actie in 1948. Bij havenplaats Jambi moesten we de oliewinning be schermen. Ambonezen brachten vijftig man van ons op paardjes de rimboe in. In een dorpje onder vroegen we inlanders of er onraad was. 'Nee, tuan, nee', kregen we als antwoord. Toen we de eerste huizen naderden, vertrouwde ik het al niet meer. Terwijl ik mijn bren spande, floten de kogels ons al om de oren. Stoffel den Boer uil Zierikzee liep vijf meter achter mi en kreeg een kogel in zijn keel. Hij was op slag dood. Mijn brenhelpei kreeg een kogel in zijn voet en on ze commandant werd twee keer ir andere woorden: de strijd aan te gaan met de TNI, het leger van op standelingenleider en latere presi dent Soekarno. „Elke dag gingen we op patrouille. De Japanners hadden op Sumatra niet zoveel wapens achtergelaten, dus we hadden minder tegenstand dan de Nederlanders op Java. Het zijn been geraakt. Ik zie die man nen nog weglopen. We hadden ze verrast. Daardoor hadden ze niet goed kunnen richten. Op hun vlucht staken ze de brug in brand. We moesten het water in, maar kregen ze niet meer te pakken. Omdat de radio het niet meer deed, stuurden we twee man te- De Vereniging van Oud Militai ren Indiëgangers bestaat vol gend jaar 25 jaar. De Zeeuwse afde ling van Vomi voelt niets voor een landelijke bijeenkomst en organi seert liever een eigen feest. Dat zei Zeeuws voorzitter F. Smoorenburg gisteren tijdens een bijeenkomst in de Molenberg in Burgh-Haamstede. „Wij willen best een feest, maar dan zonder de bobo's. Een landelijk feest zal ook wel ergens in de buurt van Arn hem worden gehouden en dan mogen wij na een glaasje jus weer naar huis. Ik stel voor dat we in Zeeland een soort feestelijke jaar vergadering houden met een maal tijd en een borreltje." De Zeeuwse Vomi jubileert overi gens pas in 2012. 'De Vomi is be trokken bij de Zeeuwse Veteranen- dag die dit jaar op 13 juni in Mid delburg wordt gehouden. Vomi Zeeland telt nog 475 leden. Dat wa ren er anderhalf jaar geleden nog 600. Indiëgangers zijn allemaal ouder dan 80 jaar. door Piet Kleemans NIEUWERKERK - Het advieskantoor van de Rabobank Oosterschelde op bedrijventerrein De Weele in Nieuwerkerk gaat dicht. De slui ting heeft geen personele conse quenties. Een deel van het personeel van het advieskantoor - waar cliënten op afspraak met hun personal ac count manager om tafel konden zitten - gaat terug naar het inmid dels verbouwde Zeeuwse hoofd kantoor van de Rabo aan de Li- vingstoneweg. De andere werkne mers verhuizen naar de Rabo-ves- tiging in Zierikzee. Het advieskantoor in Nieuwerkerk heeft volgens manager communi catie van Rabobank Oosterschelde Paul Houweling van meet af een tijdelijk karakter gehad. „Het is ge bruikt als een soort overloop tij dens de verbouwing van Ra- bo-kantoren elders in Zeeland." Met het sluiten van het advieskan toor in Nieuwerkerk blijven op Schouwen-Duiveland drie volwaar dige Rabo-vestigingen over en wel in Bruinisse, Burgh-Haamstede en Zierikzee. Voor de inwoners van Nieuwerkerk verandert er volgens directievoorzitter van Rabo Ooster- Rabobank Oosterschelde sluit haar advieskantoor in Nieuwer kerk. Over de bouw van een Ra- bo-kantoor op het Business Park in Zierikzee wordt nog gepraat. schelde Henk Bezemer niet zo bar veel. „We hebben ooit een kleine vestiging in het centrum van Nieu werkerk gehad, maar die is al jaren weg. We hebben in Nieuwerkerk en tien andere locaties op het ei land geldautomaten." Rabobank Oosterschelde is nog in gesprek met de gemeente Schou wen-Duiveland over de bouw van een kantoor op bedrijvenpark Bu siness Park aan de rand van Zierik zee. Bezemer verwacht binnen enkele maanden duidelijkheid over het mogelijke kantoor op het bedrij venpark. Dat nieuwe kantoor moet plaats bieden aan administra tieve en ondersteunende (ad vies) diensten. De Rabo-vestiging aan het Havenplein in Zierikzee blijft er gewoon naast bestaan. Infanterist Johan Boot tijdens zijn diensttijd op Zuid-Sumatra..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46