Protesttocht naar ziekenhuis Loket voor scheidende partners Miniatuur Walcheren omgedoopt tot Familiepretpark Mini Mundi Datenin jeregio Raadslid roept op tot ludieke actie op 31 januari in Vlissingen. Inwoonster Colijnspiaat start in februari als Scheidingsexpert. Cliënten Ter Weel vermaken zich op het ROC ANTIEK ZILVER B PZC Donderdag 22 januari 2009 23 door Maurits Sep VLISSINGEN - Om de eis voor het behoud van het Ziekenhuis Wal cheren kracht bij te zetten vindt op zaterdag 31 januari een protest- tocht plaats in Vlissingen. De tocht vertrekt van het stadhuis en eindigt bij het ziekenhuis. Daar worden zwarte rouwlinten aan de hekken geknoopt. Initiatiefnemer is het Vlissingse raadslid Wim Hirdes van de Loka le Partij Vlissingen (LPV). „De Haagse politiek faalt over het be houd van het ziekenhuis. Dus moeten we als Walchenaren duide lijk aangeven dat we niet akkoord gaan met het verdwijnen van Zie kenhuis Walcheren." „De samenleving verwijt ons poli tici vaak dat we te weinig doen voor het behoud van het Zieken huis Walcheren. Ik word over spoeld met zulke e-mails. We doen wel veel, maar kennelijk is er behoefte aan meer. Daarom het idee van deze protesttocht", ver klaart Hirdes, die de actie zelf be dacht en benadrukt dat het dus geen actie is van de LPV. „Ik wil dat het breder wordt opgepakt." Volgens Hirdes, die gisteren tal van mensen heeft benaderd om deel te nemen aan de actie, stro men de positieve reacties binnen, zowel vanuit de politiek als vanuit maatschappelijke organisaties. Hij Wim Hirdes van de Lokale Partij Vlissingen wil met een protest mars laten zien dat de politiek zich wel degelijk inspant voor be houd van het ziekenhuis. heeft burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen toestemming ge vraagd voor het houden van de protestmars. „Ik ben raadslid en ik wil me wel aan de regels houden." Volgens Dijkstra is een vergunning geen probleem, tenzij er twijfels zouden zijn over verstoring van de openbare orde. Hirdes hoopt dat enkele mensen ook bereid zijn te spreken op het Stadhuisplein, waar de deelne mers zich moeten verzamelen, zo als iemand van de Stichting Vol waardig Walchers Ziekenhuis. Bur gemeester Rob van der Zwaag van Veere, die zich intensief bezig houdt met de gevolgen van het ver dwijnen van het ziekenhuis uit Vlissingen voor Walcheren, zal er niet bij zijn, laat hij weten. Protesttocht zaterdag 31 januari p- 15.00 uur: verzamelen op het Stadhuisplein in Vlissingen p toespraken 16.00 uur: vertrek van de mars naar het Ziekenhuis Walcheren door Esme Soesman COLIJNSPLAAT - Leuk wordt schei den nooit, maar er valt wel een hoop ellende te verzachten. Onder meer door (ex-)partners de moge lijkheid te bieden al hun finan ciële, juridische en fiscale zaken via één 'loket' te regelen, zegt Karin Peute uit Colijnspiaat. Peute begint per 1 februari het franchisebedrijf Scheidingsexpert Zeeland. In heel Nederland zijn op dit moment vijf scheidingsexperts actief, vanaf april komen daar nog eens acht specialisten bij. De in steek van Scheidingsexpert is dat mensen hun scheiding volledig via één loket kunnen regelen, in on derling overleg. „De meeste men sen willen in goede harmonie uit elkaar. Al is het alleen maar in het belang van de kinderen", is Peutes ervaring. De scheidingsexpert draagt onder meer zorg voor zaken als pen sioen, levensverzekering, woning aankoop en - financiering en ali mentatieberekening. Zelfs de af wikkeling bij de rechtbank wordt begeleid. Bij de alimentatiebereke ning wordt gebruik gemaakt van de methode Bol, die - in tegenstel ling tot de klassieke berekenings methode - rekening houdt met op lossingen als co-ouder,schap. De ad visering is onafhankelijk: er wor den geen producten verkocht. Q Scheidingsexpert: 088-8312312 of www.scheidingsexpert.nl.- door Luc Oggel GOES - Twintig cliënten van de afdeling psychoge- riatrie van verpleeghuis Ter Weel in Goes waren gisteren weer voor even terug op school. Samen met leerlingen van de opleiding zorg en welzijn van het ROC in Goes bereidden ze een maaltijd en namen ze deel aan activiteiten als bloemschik ken en ringwerpen. Voor zowel de leerlingen als de cliënten biedt de 'samenwerking' voordelen, zegt teamleider Ad Loose van Ter Weel. „De bewoners zien het als een dagje uit en de leerlingen leren wat." Loose geeft een dag per jaar voorlichting over demen tie op het ROC, maar wilde ook wat meer aan dacht aan de praktijk geven. „Het wordt anders zo'n theoretisch verhaal, door zo'n activiteiten middag wordt de drempel om in een verpleeg huis te gaan werken ook kleiner." Ook gisteren was het een succes. „Het is hartstikke mooi om te zien dat bewoners ineens in een pan gaan staan roeren of de gesprekken aan te horen die ontstaan tussen leerlingen en cliënten." Volgende week woensdag brengen de ROC-leer- lingen een 'tegenbezoek' aan Ter Weel. O zie video op www.pzc.nl/bevelanden foto Ronald den Dekker ADVERTENTIE VAN DE DAG door Maurits Sep MIDDELBURG - Het nieuwe Minia tuur Walcheren krijgt ook een nieuwe naam: Familiepretpark Mi ni Mundi. De naam wordt volgen de week vrijdag officieel bekendge maakt. De nieuwe naam is al te lezen in de nieuwe Toeristisch ABC-krant die de VW Walcheren/Noord-Be veland gisteren heeft uitgebracht. Directeur Sven van Rijswijk wil vooruitlopend op de officiële ont hulling nog niet ingaan op de over wegingen bij de naamskeuze. Miniatuur Walcheren bouwt nu een nieuw park in de Mortiere bij het Zeeuws Evenementen Podium (ZEP). Behalve het park met de mi niatuurversies van Walcherse ge bouwen komt er ook een pretpark met diverse grote speelattracties, waaronder een achtbaan, een 'ouderwetse' draaimolen, een tien meter hoge ballonnentoren en een schommelschuit. Het ligt voor de hand dat door die toevoegingen aan het oude Minia tuur Walcheren het gehele park een andere naam krijgt, waarin ook de term Familiepretpark is op genomen. Het nieuwe park wordt op 22 mei, de dag na Hemelvaarts dag, geopend. www.mortiereonline.nl Vrouw, 60+, 1.65m, donker bruine haar. Zkt vlotte, vriendelijke man voor vriendschappelijk basis, wandelen .theater bezoek, koffiedrinken en uitjes. 0900-0401117 Postbus: 100756 (€0.80 p/m) Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemen moeten 18 jaar zijn of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar dateninjeregio@ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon. VEILINGHUIS Tel. 0118 -650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35