opruiming te Nooit meer lopen na ongeval in Kruiningen Bonnie wil en doet het allemaal Windsingel Braamweg is een heikel twistpunt Rabo op De Weele sluit met heel veel keus lange vorststraat - goes Officier eist werkstraf en rijverbod tegen veroorzaker ongeval. Oud-Vossemeerse (15) timmert aan de weg als zangeres en als actrice. Snel duidelijkheid over kantoor op Business Park. PZC Donderdag 22 januari 2009 21 door Emile Calon MIDDELBURG - Wat er precies ge beurde op die fatale avond op de zesde mei vorig jaar op de verkeers- kruising Zanddijk-Oude Rijksweg bij Kruiningen, zal nooit duidelijk worden. Dat bleek gisteren wel tij dens de behandeling van de straf zaak tegen een Bevelandse chauf feur (28), die met zijn Opel Astra op de Oude Rijksweg werd ge schept door een vrachtwagen. De Bevelandse passagiere die ach terin zat, werd zodanig gewond dat ze nooit meer kan lopen en al tijd in een rolstoel zal moeten blij ven zitten. Ze heeft: een volledige dwarslaesie en kan niet meer voor haar kinderen zorgen. Haar oudste dochter probeert nu haar rol over te nemen. De man, zijn vrouw en het slacht offer waren op weg naar Rilland toen volgens de chauffeur de mo tor uitviel en hij, al rijdend, op nieuw probeerde te starten. Daar bij lette hij niet op het andere ver keer zodat de vrachtwagen de Opel vol in het achterste deel van de flank raakte. De chauffeur en zijn vrouw man keerden niets, de Bevelandse raak te zeer ernstig gewond. Volgens het slachtoffer reed hij veel te hard en remde hij niet af toen hij de |"W Tegen een automobilist is een werkstraf geëist wegens het ver oorzaken van een ongeluk. Daar bij raakte een vrouw zo gewond dat ze in een rolstoel is beland. voorrangsweg naderde. Ze is nog steeds erg boos op de chauffeur, vooral ook omdat hij sinds dat on geval niets meer van zich heeft la ten horen, zo bleek uit de slachtof ferverklaring die rechtbankpresi dent J. Hopmans de chauffeur gis teren voorhield. De man zelf zei dat hij wel had geprobeerd met haar in contact te komen. Officier van justitie M. Overmeer stelde dat de man zeer onvoorzich tig had gereden. Ze vermoedde ook dat de man veel te hard had gereden en eiste een werkstraf van 120 uur. Daarnaast vond ze dat man een jaar lang niet meer mag rijden. Raadsman G. Veen vond die straf aan de zware kant. Hij stelde dat er op zijn hoogst sprake kon zijn van onoplettend gedrag door de bestuurder. Q Uitspraak 4 februari. door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - De gerooide wind- singel langs de westkant van de Braamweg in Koudekerke wordt opnieuw ingeplant. Dat heeft de gemeente Veere toege zegd aan de dorpsraad die deze week aan de alarmbel trok toen een groot aantal bomen langs de weg verdwenen bleek te zijn. Dit ondanks de toezegging van de gemeente dat de windsingel zoveel mogelijk gespaard zou blijven tij dens de reconstructiewerkzaamhe den aan de Braamweg. De dorps raad toont zich zeer verontwaar digd over de kap. Wethouder W. van Tatenhove legt uit: „Gaande weg bleek dat uitvoerder de werk zaamheden niet kon verrichten zonder bomen te rooien. Regelma tig reden vrachtwagens en machi nerie in die groenstrook. Daardoor ontstond forse schade aan de be planting. Uiteindelijk hebben we deze keuze gemaakt. Maar we heb ben verzuimd dorpsraad en omwo nenden op-de hoogte te stellen." Voorzitter John Muller van de dorpsraad verklaart dat de leden van de dorpsraad spreekt over 'de ontbossing van Koudekerke'. „De Braamweg was een markant, ro mantisch weggetje en nu is er rück sichtslos iets gedaan dat nooit meer hersteld kan worden." door Willem Jongeneelen OUD-VOSSEMEER - Bonnie van Poortvliet is pas vijftien jaar jong, bezit een stem als een klok, zingt in het theater in The Dutch U2 Show, gaat de hort op met een Top 40-band, volgt acteerlessen in Amsterdam en is komende zater dag tussendoor ook nog even te zien in de klucht Hotel Op Stelten van de amateurtoneelvereniging St. Joseph in thuishaven Oud-Vos- semeer. Bonnie bruist en doet het allemaal graag. Ze zingt altijd, overal en wil dat ook de rest van haar leven blij ven doen. Bovendien wil ze dol graag actrice worden. Ook daar 'Alleen de hoogte van die steiger, dat maakte me een beetje bang, niet het zingen' heeft ze alles voor over. „Wat ik ga doen als het uiteindelijk toch niks wordt met die carrière? Daar denk ik niet over na. Ik wil niets anders en het lukt gewoon!" Aan overtuigingskracht ontbreekt het haar niet. De vijftienjarige scholiere doet dit jaar eindexamen vmbo op het Goese Lyceum. Maar dat is slechts voorbereiding op het echte werk. Dan gaat ze een opleiding acteren en zingen volgen, bij Jeugdtheater .Hofplein in Rotterdam waarschijn- |Mk. Pa en ma Van Poortvliet, ooit •üzikaal actief in een plaatselijke mweilband, willen slechts één ding voor hun kinderen Bonnie en Boy: dat ze doen wat ze graag wil len doen. Bonnie was een tijdje actief op de saxofoon. Dat werd niks. Nu bezit ze een veel praktischer instru ment, dat ze bovendien altijd bij zich heeft: haar stem. Voor een kleine demonstratie draait ze haar hand niet om. Vanachter de eetta fel knalt een stuk U2 de eetkamer in. Vol overtuiging, en zonder eni ge vorm van gêne. Zenuwen kent de vijftienjarige amper. Hooguit een soort gezonde span ning. Via een advertentie op Marktplaats.nl ('zangeres zoekt Top 40-band') kreeg ze drie aan biedingen. Daarbij zat ook een coverband van U2 die haar vroeg een demo op te sturen. Dus zong ze a capella de Mary J. Blige-versie van de song One in. Dat deed ze zo goed dat het nummer nu in de show zit, waar Bonnie het als gast- zangeres, én met een heus koor, in de theaters mag uitvoeren. Haar zangcarrière begon op der tienjarige leeftijd op de Pluumpot op het eiland Tholen. Tijdens een wedstrijd Tobbedansen zong ze liedjes van Anouk, Dido en Jewel. Op een steiger met platform van acht meter hoog! Een vuurdoop voor 1500 mensen. „Nee, dat vond ik niet eng. Alleen de hoogte van die steiger, dat maakte me een beetje bang, niet dat zingen", al dus de goedlachse Bonnie. Elke zondag gaat ze met de trein naar Amsterdam om er de cursus Camera Acteren te volgen. Ze krijgt daarnaast ook acteerlessen en auditietrainingen en ze oefent er teksten voor reclames en films in. Het leverde haar al figuranten rollen in de tv-serie Single, met Katja Schuurman, en de binnen kort te verschijnen film Spion van Oranje, met Patri de Leeuw en Najib Amhali, op. De komende maanden gaat ze met de band 'Joe2' nog veel meer theaters in en zingt ze met dat nog naamloze Top 40-orkest uit Lage Zwaluwe songs van Gabriella Cil- me, Amy McDonald en Tina Tur ner op feesten. „Maar komende za terdag schep ik weer ijs bij Crusio in Bergen op Zoom en speel ik 's avonds in een dijenkletser van een klucht. Als maïtresse van een oude re man", lacht ze. Ja, Bonnie wil en doet het allemaal. Bonnie van Poortvliet is zaterdag 24 ja nuari te zien in de klucht Hotel op Stel ten in De Vossenkuil in Oud-Vosse- meer en op 7 februari in 't Kielzog in Hoogezand met The Dutch U2 Show. www.dutchu2show.nl door Piet Kleemans NIEUWERKERK - Het advieskantoor van de Rabobank Oosterschelde op bedrijventerrein De Weele in Nieuwerkerk gaat dicht. De slui ting heeft geen personele conse quenties. Een deel van het personeel van het advieskantoor - waar cliënten op afspraak met hun personal ac count manager om tafel konden zitten - gaat terug naar het inmid dels verbouwde Zeeuwse hoofd kantoor van de Rabo aan de Li- vingstoneweg. De andere werknemers verhuizen naar de Rabo-vestiging in Zierik- zee. Het advieskantoor in Nieuwerkerk heeft volgens manager communi catie van Rabobank Oosterschelde Paul Houweling van meet af een tijdelijk karakter gehad. „Het is ge bruikt als een soort overloop tij dens de verbouwing van Ra- bo-kantoren elders in Zeeland." Met de sluiting van het advieskan toor in Nieuwerkerk blijven op Schouwen-Duiveland drie volwaar dige Rabo-vestigingen over: in Bruinisse, Burgh-Haamstede en Zierikzee. Dat zijn zogeheten 'verkoopkanto ren' waar de klant terecht kan voor al zijn of haar bankzaken. Karelse Verzekeringen Hypotheken Ruychrockstraat 12 4472 AW 's Heer Hendrikskinderen telefoon (0113) 25 02 23 karelseverzekeringen@kpnplanet.nl Bonnie van Poortvliet wil het maken als zangeres en actrice. foto Chris van Klinken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33