het verhaal van de dichter Een eigen bord en een boek Veel klachten over bus Ampire brengt covers Juke Joints spelen in café An de Slóóve in Heartbreak Café B PZC Donderdag 22 januari 2009 19 Het polderhuis op de Zeedijk in Borssele, geboortehuis van Hans Warren. Het is afgebroken voor de dijkverzwaring. foto Beeldbank Zeeuwse Bibliotheek Hans Warren kreeg een eigen pad in Aria, vlakbij zijn huis in Goes. Gedenkteken bij de Deesche Water gang met gedicht van Warren. GOES - Een 'schande', een 'gemiste kans' en 'grievend'. Zo reageerde cultureel en belezen Goes afgelo pen zomer op de straatnaamge- ving voor de nieuwe wijk Riet- hoek. Grote schrijvers worden er op naamborden herdacht. Behalve Hans Warren, de schrijver, dichter en publicist die jarenlang in Goes aan het Pykeswegje woonde. Op een steenworp afstand van Riet- hoek. De gemeente Goes trok zich de kritiek aan. Hans Warren kreeg een eigen pad op de grens van Overzuid en Aria, vlakbij bij zijn (toenmalige) woning aan het Py keswegje. Zo wordt wordt Warren toch in eigen stad geëerd. Hij had al wel een gedenkteken aan de vo- gelrijke Deessche Watergang bij Kattendijke, want Warren was een vogelliefhebber: een roestvrijsta len boek met het gedicht Thuiskeer in Zeeland. |5INT ANNALAND - De Bevelandse (Coverband Ampire treedt zaterdag 24 januari op in café An de Slóóve in Sint Annaland. Ampire leed lange tijd een sluime rend bestaan, maar staat sinds kort weer met regelmaat op de bühne. De viermansformatie richt zich zo wel op hedendaagse popmuziek (denk bijvoorbeeld aan Kid Rock) als oude nummers van bands als Queen, U2 en de Rolling Stones. Het optreden in An de Slóóve be gint om 22.00 uur. De entree is gra tis. GOES - De Zeeuwse bluesformatie The Juke Joints speelt morgena vond in het Heartbreak Café in Goes. Vanaf 22.00 uur geeft het kwartet onder aanvoering van drummer en zanger Peter Kempe een welge meende knipoog naar de grondleg gers van de bluesmuziek, met hoofdzakelijk eigen nummers. Kempe, gitarist Michel 'Boogie Mi ke' Staat en mondharmonicaspeler Sonny van de Broek doen dat sinds kort met een nieuwe bassist: Derk Korpershoek. door Luc Oggel HANSWEERT - Bij de Reimerswaal- se PvdA-fractie zijn tot nu toe acht tien klachten binnengekomen over het busvervoer in de gemeen te. De partij uit Reimerswaal heeft vo rige week het e-mailadres busklachten@zeelandnet.nl geo pend. Het overgrote deel van erger nissen komt uit Hansweert. Lijn 39 (Riland-Kruiningen-Hans- weert-Goes), die Hansweert voor bijrijdt omdat de bus bij vertrek punt Kruiningen al vol zit, chauf feurs van diezelfde bus die niet eens weten dat ze over Hansweert moeten rijden en de veel te kleine busjes van lijn 28 (Goes-Hans- weert) zijn de drie zaken die door inwoners het vaakst worden ge noemd. Volgens de PvdA zijn die problemen makkelijk op te lossen door betere instructie van chauf feurs en het inzetten van grotere bussen en daarom zijn die e-mails al doorgestuurd naar de provincie, opdrachtgever van Connexxion. De PvdA-mailbox blijft nog tot eind deze maand geopend. Zeeuwse Vlegel, volkoren brood met oog voor het milieu kb J St. Adriaanstraat 15 4401 JC Goes Tel,(0113) 21 50 77 Conservator Koen van Rooijen toont de schilderstukken die Hans Warren voor een beeld van een Indische garoeda ruilde. foto Ronald den Dekker I Ambachtsbakker (fc (jouJici^J^jirci

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31