Windsingel Braamweg is twistpunt Slachtoffer ook boos omdat dader niets van zich heeft laten horen Juke Joints in Goes GEVRAAGD ANTIEK ZILVER Het Getij Gemeente Veere betreurt gang van zaken rond gerooide bomen. Officier eist werkstraf en rijverbod voor veroorzaker ongeval. m W PZC Donderdag 22 januari 2009 21 ZE0IJWS VEILINGHUIS Tel. 0118-650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - De gerooide wind- singel langs de westkant van de Braamweg in Koudekerke wordt opnieuw ingeplant. Dat heeft de gemeente Veere toegezegd aan de dorpsraad die deze week aan de alarmbel trok toen een groot aan tal bomen langs de weg verdwe nen bleek te zijn. Dit ondanks de toezegging van de gemeente dat de windsingel zoveel mogelijk ge- spaard zou blijven tijdens de recon structiewerkzaamheden aan de Braamweg. De dorpsraad toont zich echter zeer verontwaardigd over de kap. Wethouder W. van Tatenhove legt uit waarom de windsingel toch moest verdwijnen: „Gaandeweg bleek dat uitvoerder de werkzaam heden niet kon verrichten zonder bomen te rooien. Regelmatig re den vrachtwagens en machinerie in die groenstrook. Daardoor ont stond forse schade aan de beplan ting. We konden een keuze maken om die groenstrook te laten, maar dan zou die zwaar gehavend uit de reconstructie komen. Bovendien liepen we dan ook het risico op schade aan het materieel van de uitvoerder. Uiteindelijk hebben we deze keuze gemaakt. Maar we hebben verzuimd dorpsraad en omwonenden daarvan op de hoog te te stellen en uit te leggen waar om we toch tot kap zijn overge gaan. Dat is een fout van ons ge weest. Dit is voor ons wel iets ge weest om goed na te denken over onze communicatie naar buiten toe." Voorzitter John Muller van de dorpsraad verklaart dat de leden van de dorpsraad toch wel erg ont daan zijn over het verdwijnen van de bomen en spreekt zelfs over 'de ontbossing van Koudekerke'. „De GOES - De Zeeuwse bluesformatie The Juke Joints speelt morgena vond in het Heartbreak Café in Goes. Vanaf 22.00 uur geeft het kwartet onder aanvoering van drummer en zanger Peter Kempe met hoofdzakelijk eigen nummers een welgemeende knipoog naar de grondleggers van de bluesmu ziek. Kempe, gitarist Michel 'Boo gie Mike' Staat en mondharmoni caspeler Sonny van de Broek doen dat sinds kort met een nieuwe bas sist: Derk Korpershoek. Braamweg was een markant, ro mantisch weggetje en nu is er rück sichtslos iets gedaan dat nooit meer hersteld kan worden. Wij vinden het triest dat er zo veel bo men gesneuveld zijn. Een van on ze leden heeft ze geteld; 24 stuks. Dat was toch niet nodig geweest." De dorpsraad stuurt nu een brief naar de gemeente waarin een plei dooi voor het behoud van de aan plant aan de andere kant van de weg. „We hebben het hier over een stukje natuurlijk erfgoed dat niet zo maar mag verdwijnen." De gerooide windsingel bestond volgens wethouder Van Tatenhove uit de standaard B-wegbeplanting van het waterschap op Walcheren, waaronder essen en abelen. Dit type beplanting is aan te treffen langs smalle bermwegen in het bui tengebied. De gemeente wil het oorspronkelij ke karakter van de beplanting zo veel mogelijk terugbrengen, al zal de groenstrook iets smaller wor den. De Veerse wethouder: „Mei doorn bijvoorbeeld is een struik die zich bij uitstek leent voor aan plant langs wegen. Ik weet nog niet precies wat we zullen planten, dat hangt van verschillende facto ren af zoals de wegstructuur en de worteling van de beplanting." De werkzaamheden aan de Braam weg zullen eind maart afgerond zijn. Dan liggen er een apart fiets pad en ruiterpad naast de huidige weg en een fietsbrug over de Valke- nissewatergang die de Braamweg kruist. De weg krijgt aan weerszij den een steenstrook van veertig centimeter, een zogenaamde ram- melstrook. De aanpassing van de weg is noodzakelijk voor de ver keersafwikkeling bij het uit te brei den bedrijventerrein Karreveld. W* Koudekerkse dorpsraad reageert verontwaardigd op het verdwij nen van de windsingel aan de Braamweg. De raad spreekt zelfs van 'ontbossing'. MIDDELBURG - Het slachtoffer van het verkeersongeval kan nooit meer lopen. Zal altijd in een rol stoel moeten zitten, want ze heeft sinds het ongeval op 6 mei 2008 bij Kruiningen een complete dwarslaesie. Die avond zat de Beve- landse achter in een Opel Astra en was samen met de chauffeur en zijn vrouw op weg naar Rilland. Wat er precies gebeurde bij het na deren van de Zanddijk, zal wel nooit duidelijk worden. Volgens de chauffeur viel de motor uit en probeerde hij, al rijdend, opnieuw te starten. Daarbij lette hij niet op het andere verkeer zodat een vrachtwagen, op de kruising met de Oude Rijksweg, de Opel in de flank raakte. Volgens het slachtof fer reed de chauffeur gewoon veel te hard en remde hij niet af toen hij de voorrangsweg naderde. Het slachtoffer is nog steeds erg boos omdat de chauffeur, sinds dat ongeval, niets meer van zich liet horen, zo bleek uit de slachtof ferverklaring die rechtbankpresi dent J. Hopmans de chauffeur gis teren voorhield. De man zei dat hij wel pogingen had onderno men om in contact te komen. „Haar familie wilde dat niet." Officier van justitie M. Overmeer stelde dat de man, hoe dan ook, zeer onvoorzichtig en onoplettend had gereden. Ze vermoedt ook dat hij veel te hard reed en eiste een werkstraf van 120 uur. Daarnaast vindt ze dat hij een jaar lang niet meer mag rijden. Raadsman G. Veen stelde dat er op zijn hoogst sprake kon zijn van onoplettend gedrag door de be stuurder. Uitspraak 4 februari. MIDDELBURG - Het Getij. Dat is de naam voor de brede school in de Stromenwijk in Middelburg. Gisteren werd de school officieel geopend. In de middag was er een open dag met tal van activiteiten. De naam van de brede school werd gisteren onthuld na de opening door de wethouders Albert de Vries en Huub van Klinken. De laatste had een hart van chocola de meegenomen. Dat hart verbeeldt volgens hem de plaats die die brede school inneemt in de wijk. De gemeente had een prijsvraag uitgeschreven onder de buurtbewoners voor de nieuwe naam van de brede school. Wethouder De Vries toonde zich niet verbaasd dat maar liefst vier wijkbewoners op Het Getij waren ge- L komen. Het geeft volgens hem aan dat er in die wijk goed wordt samengewerkt. Ook laat die naam zien dat de brede school, met al zijn verschillende functies, er voor iedereen is. „Voor alle getijden van de levensloop." In de brede school zitten naast de basisscholen De Ce derhof (foto) en De Beverburch ook een consultatiebu reau, kinderopvang, de jeugdgezondheidszorg, Stichting Welzijn en de Stichting Werk voor Ouderen. Het Getij is de derde brede school in Middelburg. Van Klinken: „Er komen er nog meer. Wij geloven in de bre- diyichool." IP*® zie video op www.pzc.nl/walcheren foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23