naar jaren-dertig-villawijkzicht 'Geloof me, het is echt ruim wonen' Rechter buigt zich over Koningstraat Datenin jeregio Wijkbeheergroep Arnemuiden compleet Inbraak in pand Kruitmolenlaan 0900-0401117 V, W PZC Donderdag 22 januari 2009 19 Felix Binicewicz luchtfoto Peter Buteijn het huis van de Grevinks: het villapark ligt straks ingeklemd tussen de Vrijburgstraat' en industrieterrein Vrijburg. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - En ineens lagen er de fundamenten voor 43 stadsvilla's. De bouw van Vrijburgh gaat voor spoedig, volgens projectontwikke laar Arcus. Die deelt dit najaar de sleutels uit. Maar dat zullen ze, waarschijnlijk, niet alle 43 zijn. Want Arcus mag dan beweren dat ook de verkoop goed loopt; een jaar geleden zei ze precies hetzelfde. „De teller staat op 33", rekent Mi chelle Agerbeek, die zich met het Vlissingse bouwproject bezig houdt. „Dat stemt ons absoluut tevreden. Gezien deze moeilijke tijd mogen we zeker niet klagen. Toen we be gonnen met bouwen, hadden we een verkooppercentage van zestig procent bereikt. Om meer zeker heid te hebben, zouden we dat ga rantiepercentage vandaag de dag hoger leggen. Toch hebben we sindsdien nog wat huizen ver kocht. We hebben er dus verstan dig aan gedaan om te gaan bou wen." Een woonwijk in aanbouw trekt belangstellenden wel vaker over de streep, constateert Agerbeek. „Ze ker dit project. Het is een ontzet tend mooi product, op een unieke locatie. Het is echt ruim wonen op een ruim kavel." ARNEMUIDEN - De wijkbeheergroep Arnemuiden is weer compleet. Vo rig jaar stapte een groot deel van de wijkbeheergroep op vanwege een meningsverschil over de ont wikkelingen rond het recreatieter rein op de Oranjeplaat. De nieuwe wijkbeheergroep telt acht leden. Els Goudt, Liesbeth Marteijn, Peter Rotte, Ronny Theune en Gil les Wattel zijn de nieuwe leden. Kees Grootjans, Wim Schuit en Lieven Theune zaten al in de wijk beheergroep. MIDDELBURG - Dinsdag omstreeks 03.15 uur is er volgens de politie in gebroken in een bedrijfspand aan de Kruitmolenlaan in de Middel burgse wijk Dauwendaele. Nadat een deur van het gebouw was opengebroken, werd het pand door de nog onbekende daders doorzocht. Volgens de politie zijn er, voor zo ver bekend, geen goederen wegge nomen uit het gebouw. De technische recherche heeft ter plaatse een sporenonderzoek inge steld. MIDDELBURG - De belangenvereni ging Van A tot Z eist dat .de ge meente Middelburg de dichtgespij kerde panden aan de Koningstraat weer in oude staat hersteld. Een deel van de woningen in de straat, aan de rand van bouwput, zijn door de gemeente aangekocht. Nadat er krakers in waren getrok ken, en vervolgens weer uitgezet, heeft de gemeente de woningen onbewoonbaar laten maken. Volgens Van A tot Z is dit onrecht matig gebeurd. De vereniging heeft een zaak aangespannen te gen de gemeente Middelburg. De kwestie wordt op donderdag 29 ja nuari door de rechtbank in Middel burg behandeld. Toevallig presenteert de Walcherse Bouw Unie op diezelfde dag haar plannen met de bouwput aan de Zuidsingel. Dat gebeurt vanaf 19.30 uur in het stadskantoor. Ruim? Krap, zou je eerder denken. „Ik begrijp wat je bedoelt. Maar als er nog geen erfafscheidingen zijn, is de ruimte moeilijk in te schat ten. Dat geeft een vertekend beeld. Geloof me, het is ruim. De kavels beginnen bij 440 vierkante meter. En we hebben ze ook van achthon derd. Dat is veel hoor!" Als het goed is, zijn de huizen in maart winter- en waterdicht. Dan gaan de bouwvakkers binnen aan de slag. Arcus hoopt de huizen in het na jaar op te leveren. Wie erin komen te wonen? „Dat zijn vooral Vlissin- gers. Met een enkele Middelburger of randstedeling." ADVERTENTIE VAN DE DAG Vrouw, 60+, 1.65m, donker bruine i haar. Zkt vlotte, vriendelijke man j voor vriendschappelijk basis, wandelen,theater bezoek, koffiedrinken en uitjes. Postbus: 100756 Zie de volledige pagina op donderdag of kijk op www.dateninjeregio.nl Deelnemers moeten 18 jaar zijn of ouder. Mocht je hulp nodig hebben bel 0900-0400038 of email naar oateninjeregio ukcustomersupport.com. Deze service werkt niet met een analoge telefoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21